Aston Vila vodila, pa strepela za bod: Odlično drugo poluvreme Čelsija dovoljno za remi

27.04.2024 23:08
Detalj sa utakmice Aston Vila - Čelsi Tanjug/David Davies/PA via AP
Detalj sa utakmice Aston Vila - Čelsi

Fudbaleri Aston Vile i Čelsija su podelili bodove 2:2 (2:0) u 35. kolu engleske Premijer lige. Mogli su "plavci" do potpunog preokreta, ali je sudija nakon gledanja snimka poništio gol Aksela Disasija u nadonkadni meča.

Veče je započelo izuzetno loše za londonsku ekipu jer je Mark Kukurelja već u četvrtom minutu sproveo loptu u mrežu Đorđa Petrovića i tako postigao autogol. Preuzeli su gosti inicijativu nakon toga, a Nikolas Džekson je postigao izjednačujući pogodak koji je poništen nakon reakcije VAR sobe. Do kraja prvog dela igre su "lavovi" uvećali vođstvo preko Morgana Rodžersa u 42. minutu.

"Plavci" su u potpunosti preuzeli kontrolu utakmice u drugom poluvremenu i konstantno napadali. To im se konačno isplatilo u 62. minutu kada je Noni Madueke postigao pogodak i smanjio zaostatak svoje ekipe. Gosti su se u potpunosti vratili u meč u 81. minutu kada je Konor Galager odličnim šutem van šesnaesterca savladao protivničkog golmana. Mogao je Čelsi i do potpunog preokreta, ali je u nadoknadi poništen gol Aksela Disasija.

Vila tako zauzima četvrto mesto sa 67 bodova, ali i tri meča više od Totenhema. Sa druge strane Čelsi se nalazi na devetoj poziciji sa 48 bodova.