Autor: Kosta Simetić

05.05.2024 16:54
Fudbaleri Čelsija Tanjug/AP Photo/Frank Augstein
Fudbaleri Čelsija

Fudbaleri Čelsija demonstrirali su silu i u 36. kolu engleske Premijer lige nadigrali Vest Hem 4:0 (3:0).

Od prvog do poslednjeg zvižduka "plavci" su dominirali, a pitanje pobednika rešili su već u prvom poluvremenu.

Ekipu Vest Hema načeo je neverovatni Kol Palmer u 15. minutu, posle dodavanja Nikolasa Džeksona. Na 2:0 povisio je Konor Galager, do koga je lopta došla uz dosta sreće, a on je prosledio iza leđa Alfonsea Areole.

Pitanje pobednika rešio je Noni Madueke nakon kornera u 36. minutu. Tijago Silva je bio najviši u skoku i poslao je loptu ka mladom Englezu koji se sjajno snašao i postigao gol.

Tačku na i stavio je Džekson svega tri minuta nakon početka drugog poluvremena, a njega je veoma nesebično proigrao Madueke. Nije to bio kraj za Džeksona, koji se u ulozi strelca našao i u 80. minutu.

Treba napomenuti i da je odličan na golu Čelsija bio srpski čuvar mreže, Đorđe Petrović. Nekoliko puta se istakao svojim intervencijama, ali je imao i dosta sreće, pošto je Džerod Boven na ovom meču čak tri puta pogodio prečku.

Takođe, ovo je najubedljivija pobeda "plavaca" nad Vest Hemom u istoriji, a Čelsi je sada na sedmom mestu Premijer lige sa 54 boda, dok je Vest Hem deveti sa 49.

U drugom meču od 15 časova sastali su se Brajton i Aston Vila, a taj susret okončan je minimalnom pobedom domaćina, a jedini gol na meču delo je Žoaa Pedra u 87. minutu.