Vest Hem srušio Liverpulove snove o tituli: Samo bod za "redse" na gostovanju u Londonu

27.04.2024 16:08
Fudbaleri Vest Hema Tanjug/Jonathan Brady/PA via AP
Fudbaleri Vest Hema

U prvoj utakmici 35. kola engleske Premijer lige, Vest Hem i Liverpul su podelili bodove 2:2 (1:0). Ovim remijem, "redsi" su praktično ispali iz trke za titulu Premijer lige. Arsenal i Mančester siti imaju priliku da znatno uvećaju bodovnu razliku u odnosu na Liverpul.

Meč je započeo dominacijom gostiju sa "Enfilda". Ipak, vremenom se domaćin oslobađao pritiska i tako prvi stigao do pogotka preko Džeroda Bovena. Englez je stigao do svog 16 gola u sezoni. Iako su sa minimalnim vođstvom otišli na pauzu za poluvreme, "čekićari" nisu dugo izdržali.

Več u 48. minutu je Endi Robertson zatresao mrežu Alfonsa Areole. Da stvari budu još gore po izabranike Dejvida Mojesa, francuskom čuvaru mreže je pripisan autogol u 65. minutu. Činilo se da će "redsi" stići do sva tri boda, ali je Majkl Antonio poravnao rezultat na 13 minuta do kraja utakmice. To je ujedno bio i konačan rezultat.

Liverpul se nakon ovog remija nalazi na trećoj poziciji sa 75 bodova, dok je Vest Hem na osmom mestu sa 49.