Liverpul pregazio Totenhem, četiri gola u mreži "pevaca"

Autor: Kosta Simetić

05.05.2024 19:25
Slavlje fudbalera Liverpula Tanjug/AP Photo/Jon Super
Slavlje fudbalera Liverpula

Fudbaleri Liverpula bili su i više nego ubedljivi protiv Totenhema u derbiju 36. kola engleske Premijer lige - 4:2 (2:0).

"Pevci" su nešto bolje započeli utakmicu, ali je četa Jirgena Klopa brzo preuzela kontrolu i u 16. minutu povela golom Mohameda Salaha. Bio je to prvi pogodak Egipćanina još od 31. marta, ako ne računamo dva penala koja je postigao protiv Mančester junajteda i Atalante.

Na 2:0 povisio je Endi Roberston u samom finišu prvog poluvremena. Posle prodora pokušao je da proigra Salaha, čiji je udarac zaustavio golman rivala Vikario, ali se lopta vratila do reprezentativca Škotske koji je bez problema smestio u mrežu.

Treći gol delo je Kodija Gakpa u 50. minutu, a u 59. Harvi Eliot postigao je evrogol i tako zapečatio trijumf "redsa" na pretposlednjoj utakmici Klopa na "Enfildu".

Pogodak za nadu Totenhema delo je Brazilca Rišarlisona, koga je sa desnog boka uposlio Brenan Džonson, a uzbudljivu završnicu obezbedio je Hjun Min Son u 77. minutu.

Ipak, pobeda domaćina se nije dovela u pitanje, te je Liverpul došao do tri boda i zadržao matematičke šanse za titulu. Sa druge strane, Totenhem je peti sa 60, ali i sa tri utakmice do kraja, te je Liga šampiona i dalje dostižna.