Zvezda platila ceh duplog kola: Mega srušila crveno-bele u "Štark areni"

25.03.2024 21:52
Miloš Teodosić na utakmici sa Megom ABA League j.t.d./Dragana Stjepanovic
Miloš Teodosić na utakmici sa Megom

Potpuno neočekivan ishod u "Štark areni". Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Mege 83:89 (18:24, 30:17, 21:22, 14:26) u 24. kolu AdmiralBet ABA lige, i tako potencijalno doveli u pitanje prvo mesto na kraju regularnog dela regionalnog takmičenja. Mega je na ovom meču gubila i sa 11 razlike, ali mladi puleni Marka Baraća nisu klonuli duhom, napravili su veliki preokret i po prvi put u istoriji pobedili Zvezdu u ABA ligi.

Mega je tokom četvrte deonice korak po korak krckala prednost domaćina, u jednom momentu je bilo 80:80, a onda je usledila serija 8:0 gostiju koja je prelomila ovu utakmicu.

Najefikasniji u pobedi Mege bio je Stefan Miljenović sa 18 poena, po 16 su dodali Andrija Jelavić i Uroš Plavšić, dok je 14 ubacio Nikola Đurišić.

Na drugoj strani istakao se Adam Hanga sa 22 poena, a dvocifren je bio samo još Nemanja Nedovič sa 16.

Bio je ovo četvrti poraz crveno-belih, dok se Mega ovom pobodom u potpunosti uključila u borbu za peto, a možda i četvrto mesto na tabeli.

Talentovan sastav gostiju se u prvom poluvremenu pokazao kao veoma nezgodan rival, igrom u tranziciji pravio je mnogo problema aktuelnom vicešampionu i posle prve deonice Mega je vodila 24:18. Prednost je porasla i na devet razlike, Zvezda je delovala pospano, ali su onda puleni Janisa Sferopulosa polako krenuli da podižu nivo igre, smanjuju vođstvo rivala i polako da preuzimaju kontrolu nad ovom utakmici.

Nedović je predvodio crveno-bele koji su igrali po njegovim notama, i svakim minutom ekipa sa Malog Kalemgedana je sve više ličila na evroligaša, a kada je dostigla taj nivo, Mega više nije mogla da joj parira. Zvezda je u drugoj deonici postigla čak 30 poena, a primila svega 17, što joj je na poluvremenu donelo +7.

Ipak, Mega je pokazala karakter i ekspresno se vratila u igru na početku drugog poluvremena, ali su domaćini ponovo pronašli ritam i odlepili se na dvocifrenu razliku i delovalo je Zvezda prelomila utakmicu, što se ubrzo ispostavilo kao netačno.

Mega se čvrstom odbranom, kontranapadima i konstantno lakim poenima na obruču vratila u meč, čak i povela 78:77 i uvela susret u veoma neizvesnu završnicu. Nedović je sa linije penala poravnao na 80:80 na malo manje od tri minuta do kraja utakmice, a onda je usledila serija 8:0 gostiju koji su trojkom Nikole Đurišića na minut do kraja "overili" pobedu.

Crvena zvezda - Mega 83:89 (18:24, 30:17, 21:22, 14:26)

Dvorana: "Štark arena"
Sudije: Milan Nedović, Mario Majkić, Nermin Nikšić

Crvena zvezda: Lazarević 2, Teodosić 3, Hanga 22, Davidovac 9, Mitrović 8, Lazić, Tobi 5, Bolomboj 5, Ilić 4, Nedović 16, Gideraitis 8, Gilespi.

Mega: Milijašević 3, Miljenović 18, Jelavić 16, Marković, Milutinović, Ilijasolu 10, Đurišić 14, Kovačević, Plavšić 16, Jović 10, Malovec 2.