(VIDEO) Atletiko kaznio Dortmund, ali ga koštala odluka da brani 2:0

10.04.2024 22:55
Slavlje igrača Atletika Tanjug/(AP Photo/Manu Fernandez
Slavlje igrača Atletika

Atletiko Madrid je nastavio sjajni niz uspeha na svom terenu u nokaut fazi UEFA Lige šampiona, pa su u jakom ritmu slomili Borusiju iz Dortmunda 2:1 (2:0) i stekli minimalnu prednost pred revanš četvrtfinala u Nemačkoj.

Domaćin je "pojeo" goste iz Dortmunda u prvom poluvremenu. Visokim presingom i agresivnom igrom, crveno-beli su potpuno paralisali goste iz Nemačke i golovima kaznili dve kardinalne greške sa vođstvo posle pola sata od 2:0. Golman Kobel i Matsen su bili "autori" velike greške, izgubljene lopte posle koje je Rodrigo De Pol zapalio krcat stadion "Vanda Metropolitano".

Madriđani nisu izgubili poslednjih 16 mečeva u nokaut fazi Lige šampiona na svom stadionu, a kad povedu onda obično dodaju gas kako bi što pre uvećali prednost. Posle pokušaja Morate, pa Lina, nesigurni defanzivci gostiju napravili su drugi kardinalnu grešku. Humels i Šloterbek se nisu razumeli, osvojenu loptu je Grizman proseldio do Lina koji je lako povision na 2:0, ali i dobio žuti karton pa ga neće biti u revanšu.

Tek plosle 32 minuta Nemci su imali ofanziuvnu akciju i šut, a u 43. minutu su uputili i prvi udarac u okvir gola. Bombu Matsena sa 18 metara je odbranio Jan Oblak.

Očekivalo se da Atletiko nastavi u istom ritmu, ali trener Dijego Simeone sem odlučio da brani 2:0 i čeka kontru, neki prekid. Dortmund je to koristio, zagospodario terenom, napadao, promašivao i onda kaznio domaćina preko Sebastijana Alea.

U međuvremenu su Madriđani propustili dve kolosalne prilike, prvu na 2:0 preko Lina (sam na drugoj stativi), pa Koree na 2:1. Pogodio je Bajno-Gitens prečku pet minuta pre kraja, a Brant stativu u poslednoj sekundi i nisu dovoljno kaznili domaćina.

Atletiko M. - Borusija D. 2:1 (2:0)

Stadion: Vanda Metropolitano.
Sudija: Marko Gvida (Italija).
Strelac: De Pol u 4, Lino u 32. za Atletiko, a Ale u 81. minutu za Dortmund.

ATLETIKO MADRID: Oblak - Himenez, Vicel (od 90. Savić), Azpilikueta - Molina (od 90. Niguez), Koke, De Pol (od 80. Korea), Ljorente, Lino (od 90. Rikelme) - Grizman, Morata (od 63. Barios).

BORUSIJA DORTMUND: Kobel - Rijerson, Humels, Šloterbek, Matsen - Sabicer, Džan - Sančo, Nmeča (od 46. Brand), Adejemi (od 73. Bajno-Gitens)  - Fulkrug (od 60. Ale).