Veče grešaka na "Monžuiku": Levandovski het-trikom vodio Barsu do preokreta protiv "slepih miševa"

29.04.2024 23:04
Fudbaler Barselone, Robert Levandovski Tanjug/AP Photo/Joan Monfort
Fudbaler Barselone, Robert Levandovski

Fudbaleri Barselone su savladali Valensiju 4:2 (1:2) nakon preokreta u poslednjoj utakmici 33. kola španske La Lige. Meč su najviše obeležile velike greške golmana i sa jedne i sa druge strane, ali su gosti sa "Mestalje" znatno lošije prošli zbog loše reakcije svog čuvara mreže.

Domaćin je odlično otvorio utakmicu i stvarao šanse od prvog minuta. Ni gosti nisu zaostajali i u nekoliko navrata su pripretili. Do pogotka su prvo stigli Katalonci preko Fermina Lopeza u 22. minutu. Ipak, vođstvo aktuelnog šampiona nije trajalo dugo. Velika greška Marka Andrea Ter Štegena je donela Ugu Duru potpuno praznu mrežu, a napadač "slepih miševa" to nije propustio. Nakon nemačkog čuvara mreže, pad koncentracije je usledio i kod Ronalda Arauha. Urugvajac je startovao poprilično neoprezno i napravio penal u 38. minutu, a Pepelu je bio precizan sa bele tačke.

Nekako je čitavo prvo poluvreme proteklo u greškama na obe strane. Tako je i Giorgi Mamardašvili u nadoknadi prvog dela igre dobio direktan crveni karton jer je igrao rukom van kaznenog prostora.

Odmah na startu drugog poluvremena, Barselona je iskoristila brojčanu nadmoć i preko Roberta Levandovskog stigla do izjendačenja. Pritisak izabranika Ćavija Ernandeza se nastavio nakon toga, a do potpunog preokreta su stigli u 82. minutu kada je Levandovski ponovo tresao mrežu "slepih miševa". Poljak je do het-trika stigao u nadoknadi vremena i tako potvrdio trijumf ekipe iz Katalonije.

Barselona se nakon ovog trijumfa vratila na drugo mesta sa 73 osvojena boda, dok je Valensija ostala na osmoj pozicji sa 47.