(KRAJ) UEFA Liga šampiona: Borusija lako sa PSV-om, Atletiko nakon penala u četvrtfinalu.

13.03.2024 22:48
Fudbaleri Intera gostuju u Atletiku uz minimalnu prednost iz prve utakmice Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez
Fudbaleri Intera gostuju u Atletiku uz minimalnu prednost iz prve utakmice

Atletiko iz Madrida je savladao Inter 5:3(2:1) nakon penala i prošao u četvrtfinale Lige šampiona. Apsolutno heroj je Jan Oblak koji je odbranio dva jedaneasterca u penal seriji, dok je tragičar Lautaro Martinez. Argentinac je šutirao preko gola i tako izbacio "neroazure" iz Evrope.

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda ostali su u konkurenciji za evropsku titulu, pošto su dobili dvomeč osmine finala Lige šampiona sa PSV-om. U Holandiji je bilo nerešeno (1:1), pa su "milioneri" dodali gas na svom terenu i s 2:0 (1:0) sklonili "lale" sa puta.

Atletiko Madrid - Inter

Stadion: "Vanda Metropolitano"
Sudija: Simon Marčinjak (Poljska)
Strelci: Grizman 35, Depaj 87 - Dimarko 33

Atletiko Madrid: Oblak - Savić, Vitsel, Ermoso - Molina, Ljorente, Koke, De Pol, Lino - Grizman, Morata
Inter: Zomer, Pavar, De Fraj, Bastoni - Damfris, Barela, Čahanoglu, Mktarijan, Dimarko - Tiram, Martinez

Borusija Dortmund - PSV

Stadion: "Signal Iduna Park"
Sudija: Danijele Orsato (Italija)
Strelci: Sančo 3

Borusija: Kobel - Matsen, Humels, Čan, Sule - Ozčan, Sabicer - Malen, Brant, Sančo - Filkrug
PSV: Benitez - Teze, Šouten, Boskalji, Dest - Ferman, Til, Mauro Džunior - Bakajoko, De Jong, Tilman

(UŽIVO) Revanši osmine finala Lige šampiona: Atletiko Madrid - Inter, Borusija - PSV

13.03.2024. 23:43

Penal serija u Madridu: Aletiko - Inter

Penal serija: Čahanoglu 1:0, Depaj 1:1, Sančez - brani Oblak, Saul - brani Zomer, Klasen - brani Oblak, Rikelme 1:2, Aćerbi 2:2, Korea 2:3, Martinez - preko gola

13.03.2024. 23:32

Kraj produžetaka

Bez prevelikih šansi, gotovi su i produžeci. Penali će odručiti poslednjeg četvrtfinalistu.

13.03.2024. 23:24

113. minut: Šut Čahanoglu iz slobodno udarca

Probao je Turčin direktno da šutira iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla malo preko prečke.

13.03.2024. 23:21

110. minut: Bez konkretnijih prilika u drugom produžetku

Malo je opao ritam utakmice u drugom produžetku i nema većih prilika na obe strane.

13.03.2024. 23:15

Kraj prvog produžetka

Kraj prvog produžetka u Madridu, rezultat je nepromenjen.

13.03.2024. 23:02

97. minut: Depaj preti ponovo

Memfis Depaj u novoj šansi da zatrese mrežu, ali Jan Zomer ovog puta sprečava Holanđanina.

13.03.2024. 22:59

94. minut: Loša realizacija Tirama

Vrhunski centaršut Biseka, ali je Markus Tiram loše zahvatio loptu glavom i nije ugrozio Oblaka.

13.03.2024. 22:52

95. minut: GOOOL! Marko Rojs potvrđuje pobedu Borusije

Marko Rojs je iskoristio kiks defanzivca PSV-a i potvrdio prolazak Borusije u četvrtfinale Lige šampiona.

13.03.2024. 22:51

93. minut: Vrhunska prilika za Rikelmea - produžeci u Madridu

Pronašao je Antoan Grizman mladog Rikelmea na drugoj strani kaznenog prosotra, ali je njegov šut otišao visoko preko prečke.

13.03.2024. 22:44

87. minut: GOOOL! Depaj donosi prednost Atletiku

Nakon propuštene šanse pre svega 60 sekundi, Depaj donosi prednost "jorgandžijama".

13.03.2024. 22:43

85. minut: Stativa Memfisa Depaja

Snažno je šutirao Memfis Depaj na ostavljenu loptu i pogodio stativu. Zomer je već bio savladan, ali ostaje 1:1.

13.03.2024. 22:39

82. minut: Barela propušta odličan kontra napad

Vrhunska kontra Intera, bio je Barela u dobroj prilici da obezbedi prolaz u četvrtfinale, ali je Oblak odbranio njegov šut.

13.03.2024. 22:33

76. minut: Kakva prilika za Markus Tirama

Sjajan pas Lautara Martineza ostavio je Tirama samog sa Janom Oblakom, ali je Francuz šutirao preko gola.

13.03.2024. 22:27

70. minut: Opao je ritam na obe utakmice

Nešto mirniji period i u Madridu i u Dortmundu jer Borusiji i Interu odgovaraju ovakvi rezultati.

13.03.2024. 22:18

60. minut: Alvaro Morata u šansi

Morao je Alvaro Morata da pusti loptu Antoanu Grizmanu... Šutirao je Španac iz prve, ali preko gola.

13.03.2024. 22:13

56. minut: PSV nastavlja sa napadima

Bakajoko se našao u odličnoj poziciji za šut, ali je njegov pokušaj odbranio Kobel i skrenuo loptu u korner.

13.03.2024. 22:10

53. minut: Stativa Irvinga Lozana

Možda i najozbiljnija prilika za PSV je stigla preko Irvinga Lozana. Meksikanac pogađa stativu i lopta odlazi u gol aut.

13.03.2024. 22:09

52. minut: Ponovo Grizman, ali i ponovo Zomer

Grizman je naleteo na loptu na ivici šesnaesterca i šutirao sjajno, ali je Jan Zomer ponovo izašao kao pobednik.

13.03.2024. 22:06

48. minut: Doni Malen u novoj šansi

Odlično počinje i drugo poluvreme za Borusiju jer je pretio Doni Malen, ali Benitez čuva PSV.

13.03.2024. 21:47

Kraj poluvremena na mečevima u Dortmund i Madridu

Na poluvremenu u Madridu je 1:1 na duelu Atletika i Intera uz pogotke Federika Dimarka i Antoana Grizmana, dok Borusija vodi golom Džejdona Sanča protiv PSV-a.

13.03.2024. 21:42

43. minut: Šutira Grizman, ali ga Pavar zaustavlja

Promešao je Grizman svog čuvara u kaznenom prostoru, šutirao ali ga je izblokirao Pavar te će Atletiko imati samo korner.

13.03.2024. 21:35

35. minut: GOOOL! Atletiko Madrid se vraća u meč

Loša reakcija odbrane Intera, što Antoan Grizman koristi i vraća "jorgandžije" u utakmicu.

13.03.2024. 21:33

33. minut: GOOOL! Federiko Dimarko donosi prednost Interu

Delovao je Inter uspavano u prvom poluvremenu, ali je sve promenio Federiko Dimarko nakon asistencije Nikolo Barele.

13.03.2024. 21:29

28. minut: Alvaro Morata šutira, brane se i dalje "neroazuri"

Pokušao je glavom Alvaro Morata nakon centaršuta, ali je Zomer intervenisao i uhvatio loput bez veći problema.

13.03.2024. 21:18

18. minut: Prečka Lautara iz velike daljine

Probao je Lautaro Martinez da šutira iz velike daljine, delovalo je da lopta ide preko gola ali je pogodila prečku i završila u rukama Jana Oblaka.

13.03.2024. 21:17

16. minut: Dobra prilika za Donija Malena, Benitez drži PSV u životu

Naleteo je Doni Malen na odbitak, probao iz prve da šutne ali je Benitez odbranio njegov pokušaj.

13.03.2024. 21:13

13. minut: Odlčna kontra Intera, Oblak beleži dve intervencije

Denzel Damfris je istrčao kontru šutirao prvi put, a zatim i drugi nakon odbitka, ali je Oblak upisao dve intervencije.

13.03.2024. 21:11

11. minut: Borusija drži stvari pod kontrolom, Inter se muči

Na meču u Dortmundu Borusija u potpunosti diktira tempo igre. Isti slučaj je i u Madridu gde Inter ne uspeva da pređe na protivničku polovinu.

13.03.2024. 21:05

5. minut: Zomer brani Linov pokušaj

Lino je odlično probio po levoj strani, ali je njegov šut lako odbranio Jan Zomer.

13.03.2024. 21:04

3. minut: GOOOL! Vodi Borusija protiv PSV-a

Julijan Brant je ostavio loptu Džejdonu Sanču na ivici kaznenog prostora, a Englez je ne tako jakim ali preciznim udarcem savladao protivničkog golmana.

13.03.2024. 21:02

2. minut: Već preti Borusija

Ian Matsen je pripretio nakon loše reakcije odbrane holandskog kluba, ali je njegov šut otišao preko gola.

13.03.2024. 21:00

Počeli su mečevi u Madridu i Dortmundu

Počeli su dueli u Madridu i Dortmundu. Inter ima minimalnu prednost iz prve utakmice protiv Atletika, dok su Borusija i PSV odigrali 1:1 u prvom meču.

13.03.2024. 20:50