Plej of za odbojkaše: Veliki preokret Karađorđa protiv Vojvodine, Radnički, Zvezda i Partizan maksimalno

27.03.2024 21:52
Dušan Nikolić, smečer Crvene zvezde MN Press
Dušan Nikolić, smečer Crvene zvezde

Domaćini su ispunili očekivanja u prvim mečevima četvrtfinala plej-ofa za odbojkaše. Radnički, Crvena zvezda, Karađorđe i Partizan "odbrfanili su svoj treen", poveli su protiv rivala sa 1:0 i ostaje im da u revanšu 30. marta imaju bolji set količnik od protivnika.

Najveća drama i veliki preokret viđen je u Topoli gde je Karađorše gubio 0:2 od Vojvodine, a zatim slavio 3:2 (22:25, 24:26, 25:18, 25:22, 19:17).

Slično je kao Crvena zvezda i Vojvodina je dobijala prva dva seta protiv domaćina u Topoli. Vodio je Karađorđe 20:16 u prvom setu, a posle 21:21 izgubio ga 22:25. U drugom je viđena prava drama, Karađorđe je stigao minus, poveo 22:21, onda je Vojvodina ima 22:24, pa set dobila na razliku 24:26.

Odbojkaši Karađorđa vodili su 14:7 u trećem setu, Vojvodina je prišla na 17:14, ali ništa više od toga jer je domaćin dobio treći set 25:18. I tu je počeo prekret. Nadazdin (23 poena), Bekrić (16), Bošnjak (16), Bojović (11) i ostali igrači Karađorđa nastavili su u ritmu iz strećeg seta, iako je Kopitić (23) bio skoro nezadrživ. Uspeo je domaćin da nadoknadi prednost gostiju, povede 18:15, ali je set ušao u dramu uz hepiend za 2:2. Peti set je prvo išao na vodenicu gostiju, pa domaćina, posle 14:14, više nerava imala je ekipa Karađorđa.

Radnički iz Kragujevca je za rivala imao Mladi Radnik i slavio je 3:0 (26:24, 25:18, 25:15). Samo prvi set bio je neizvestan. Gosti iz Požarevca uspeli su da dostignu prednost domaćina, igralo se na razliku, ali su odbojkaši Radničkog uspeli da ga osvoje. U preostala dva igrao je dobro samo domaćin, na krilima Vuka Ivankovića, Dejvida Krasteva i Mirka Radevića.

Crvena zvezda je opravdala ulogu favorita protiv Takova 3:0 (25:22, 25:23, 25:17), ali nije lako došla do pobede. Odlično je igrao Dušan Nikolić (14 poena) tokom celog meča, pogotovo kad se lomio rezultat u prva dva seta. Odbojkaši Takova vodili su u oba prv a seta do rezultata 22:22, a onda su crveno-beli uspevali da nanižu poene i slave. U trećem se Zvezda odlepila na "plus šest" i rutinski privela meč kraju.

Odbojkaši Partizana pred kraj januara izgubili su od Spartaka u Beogradu 3:0, ali su večeras na svom parketu bili razigrani i veoma sigurni pa su slavili ubedljivo 3:0 (25:18, 25:22,  25:22). Samo u trećem setu igrači iz Subotice su vodili većim delom seta sve do 18:18. A, onda je domaćin napravio veliku seriju i slavio.