Filadelfija preslišala Kliperse: Meksi, Heris i Pejn sijali u Los Anđelesu

24.03.2024 22:47
Tajris Meksi zakucava protiv Klipersa Tanjug/AP Photo/Jae C. Hong
Tajris Meksi zakucava protiv Klipersa

Sjajan meč u Los Anđelesu, ali i fantastična igra Filadelfije koja je bez Džoela Embida nadigrala Kliperse kao gost u Kripto Areni 121:107 (41:29, 22:27, 25:27, 33:24). Tajris Meksi, Tobajas Heris i Kameron Pejn cepali su mrežice, bili nezadrživi za asove domaćina Džejmsa Hardena, Kavaja Lenarda i Pola Džorža i ostvarili su 39. pobedu u NBA sezoni i borbu za sedmo mesto na Istoku. Pogodili su gosti 18 trojki iz 37 pokušaja, imali su ukupan procenat šuta 53,3 odsto...

Retko se viđa četvrtina kakvu je odigrala Filadelfija u Los Anđelesu. Odigrali su gosti skoro perfektno, pogodili sedm od devet trojki, pametno udvajali Pola Džorža, a gađali su 66 odsto! I nisu zavisili od jendog igrača, već su pogađali svi - Heris, Bamba, Meksi, Hild, Ubre, Pejn... Nisu Klipersi odigrali loše, ali nisu da zadrže rastrčane goste pa je posle prvih 12 minuta bilo 42:29.

I ništa se nije drastično promenilo u nastavku druge deonice, Džordž, Lenard i Harden su jedva ubacili 12 poena zajedno, koliko i sam Heris. Ali, domaćini su nekako pronašli protiv-igru, Harden je uz 10 poena, nanizao osam asistencija, Lenard se raspucao, pa su gosti na poluvremenu imali samo sedam poena prednosti (63:56).

Uspeli su Klipersi da dođu de egala, ali posle 73:73, ponovo su "seventisiksersi" počeli da prave razliku, Ubre je "posterizovao" Džordža, pa su u poslednju deoniocu ušli sa prednošću od 88:83.

Tajris Meksi je bio neuhvatljiv za Kliperse, prodirao je, pogađao, asistirao, ubacio je i dve trojke za novo dvocifreno vođstvo Filadelfije od 96:85 na devet i po minuta pre kraja. Ni tajm aut nije pomogao Klipersima, Pejn i Heris su počeli da sipaju trojke i očas je ponovo bilo 21 razlike (87:108). Tu je priči bio kraj. Meksi je ubacio 24 poena (3/5 trojke) uz šest asistencija, isti toliko je dodao Heris (2/4 trojke), a poen manje Pejn (5/10 trojke). Lenard i Pauel sa po 20 poena bili su najefikasniji kod domaćina, Džorž je dodao 18, a Zubac 13 uz 10 skokova, a Harden 12 uz 14 asistencija.

Nju Orleans je bio favorit protiv Detroita i to je opravdao već od prve  četvrtine, pa su ostvarili rutinsku pobedu 114:101. Pelikansi su na pogon raspoloženog Zajona Vilijamsona i Nađija Maršala ostvarili 29:10 u prvoj četvrtini, a na poluvremenu imali 57:41.

Zatim su u laganom ritmu održavali dvocifrenu prednost i na samom kraju dozvoli Pistonsima da stignu do pristojnog poraza. Zajon Vilijamson je briljirao, ubacio je 36 poena uz samo jedan promašaj (13/14 šut), pogodio je i 10 od 14 bacanja, imao sedam skokova i šest asistencija. Mekalum je dodao 23 poena (5/9 za tri), uz sedam asistencija, Maršal je sao na 14, a Valančunas na 13. Kod Pistonsa Flin i Metu postigli suj po 17 poena.

Detroit - Nju Orleans 101:114