Novi tripl-dabl Jokića i pobeda Denvera: Bogdanović solidan u porazu od Finiksa

22.03.2024 08:00
Nikola Jokić Tanjug/AP Photo/David Zalubowski
Nikola Jokić

Košarkaši Denvera nastavljaju trku za lidersku poziciju Zapada, posle još jedne dominantne partije u NBA ligi. Franšiza iz Kolorada savladala je u noći za nama Njujork Nikse 113:110, a ponovo je čovek odluke bio srpski centar - Nikola Jokić.

Najbolji igrač Nagetsa upisao je 22. tripl-dabl u sezoni, a utakmicu je završio sa 30 poena, 14 skokova i 11 asistencija. U stopu ga je pratio Majkl Porter Džunior (31p), koji je ujedno bio najefikasniji pojedinac meča, dok su listu strelaca gostujućeg tima predvodili Džejlen Branson (26p) i Ajzea Hartenštajn (20p).

Srpski centar ponovo je bio glavna pokretačka snaga Nagetsa. Već na poluvremenu je bio nadomak tripl-dabl učinka i upravo je na njegovim krilima tim iz Kolorada ušao u poslednju deonicu sa 12 poena prednosti (88:76). Niksi su potom uspeli da priđu na dva poseda zaostatka sredinom poslednje četvrtine (97:92) i to najviše zahvaljujući dobroj roli Aleka Burka, da bi Porter, Jokić i družina odlučili pitanje pobednika 16:8 serijom u poslednjih pet minuta.

Bila je ovo 49. pobeda Nagetsa u sezoni, koji, obzirom na bolji raspored od Oklahome, imaju dobre šanse da preuzmu lidersku poziciju Zapada 12 kola pre regularnog toka prvenstva, dok su Niksi zabeležili 28. poraz.

Od preostalih srpskih igrača, samo je Bogdan Bogdanović izašao na teren sinoć. Kapiten "orlova" bio je starter protiv Finiksa, ali nije uspeo da pomogne Atlanti da izbegne 39. poraz u sezoni - 128:115. Na parketu je proveo 36 minuta, a susret u Arizoni završio je sa 16 poena, dva skoka i tri asistencije.