ABA liga

Iznenađenje u Novom Mestu: Krka nadigrala Cedevita Olimpiju

30.03.2024 19:18
Detalj sa utakmice Krka - Cedevita Olimpija AdmiralBet ABA liga/Krka/Drago Perko
Detalj sa utakmice Krka - Cedevita Olimpija

Košarkaši Krke su savladali Cedevita Olimpiju 92:78 (21:19, 30:22, 19:13, 22:24) u 25. kolu AdmiralBet ABA lige. Slovenača ekipa je tako upisala izuzetno važan trijumf u borbi za osptanak.

Nakon 10 minuta igre, Krka je u potpunosti bila ravnopravan protivnik ekipi iz zone plej-ofa. Šta više, domaći je imao +2 na kraju prve deonice. Usledila je još bolja druga četvrtina gde je tim iz Novog Mesta ubacio čak 30 poena, a primio 22. Tako su na pauzu za poluvreme otišli sa dvocifrenim vođstvom.

U trećem periodu smo videli najmanji broj poena na utakmici, ali je Krka i tu bila bolja od kluba iz Ljubljane. U poslednjoj deonici, domaćin je uspešno održavao prethodno stečeno prednost, dok gostujuča ekipa nije uspela da priđe na jednocifren zaostatak.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Leon Stergar sa 17 poena, a pratili su ga Marko Radovanović sa 15 i Jan Špan sa 13. Kod Cedevite se istakao Džastin Kobs sa 16 poena, dok su Alen Omić i Jaka Blažič dodali po 14.