ABA liga

Igokea nakon preokreta stigla do pozicije u plej-ofu: Krka ostala na začelju tabele

23.03.2024 21:30
Marko Jošilo na utakmici Igokea - Krka AdmiralBet ABA liga/Igokea m:tel/Marija Vuruna
Marko Jošilo na utakmici Igokea - Krka

Košarkaši Igokee su savladali Krku 90:84 (27:21, 12:24, 28:16, 23:23) u 24. kolu AdmiralBet ABA lige. Izabranici Vladimira Jovanovića su trijumf upisali nakon preokreta i tako pogurali goste iz Novog Mesta ka ispadanju iz regionalnog takmičenja.

Tim iz Lakataša je bolje otovrio utakkmicu i nakon pet minuta igre vodio 11:4. Domaćin je uspešno održavao prednost do kraja deonice, ali je potpuno potonuo u drugoj četvritni. Svega 12 poena za Igokeu do poluvremena je bilo dovoljno da Krka preokrene rezultat i ode na odmor sa +6.

Ipak, potpuno drugo lice slovenačke ekipe viđeno je u drugom poluvremenu. Igokea je u trećem periodu ubacila čak 28 poena, a primila samo 16, te u završnih 10 minuta ušla sa vođstvom od šest poena. U četvrtoj četvrtini je prednost domaćeg sastava išla i do +12, ali su gosti uspeli da ublaže poraz u poslednjih 60 sekundi.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Goran Filipović sa 21 poenom, dok su Marko Jeremić i Mario Nakić ubacili po 14. Sa druge strane se istakao Jan Špan sa 23 poena, a dvocifreni su bili i Miha Crkvenik, Marko Radovanović i Miha Škedelj sa po 10.