(KRAJ, VIDEO) UEFA Liga šampiona: Mančester siti - Real 1:1 - 3:4 penalima, Lunin junak drame

17.04.2024 23:46
Rodrigo proslavlja pogodak Tanjug/AP Photo/Dave Shopland
Rodrigo proslavlja pogodak

Pari sen Žermen i Borusija Dortmund čine od sinoć prvi polufinalni par UEFA Lige šampiona, a ko će biti drugi videćemo večeras kada se završe revanši četvrtfinala između Mančester sitija i Real Madrida (21.00, TV Arena 1 Premium), odnosno Bajerna i Arsenala (21.00, TV Arena 2 Premium).

Ne treba sumnjati da će nam akteulni branilac trofeja i "kraljevski" klub i na "Etihadu" prirediti spektakl kao na "Santijago Bernabeu" gde je bilo 3:3. Mančester siti ima rekordni nepobedivi nuiz na svom terenu u UEFA Ligi šampiona od 31 meča. Posle poraza od Liona (2:1) 19. septembra 2019. godine, Siti je nanizao 29 pobeda i smao dva remija (Šahtjor 1:1, Sporting 0:0). U tom nizu od 29 pobeda, tri su bile ostvarene protiv Real Madrida (2:1, 4:3, 4:0) i zato je prednost na starni Sitija. Sa druge strane, Real nikad nije slavio na Etihadu i veruju da je večeras najbolji momenat da se ta tradicija prekine.

Bajern ima mnogo bolji međusobni skor od Arsenala, nikad Englezi u 12 međusobnih evropskih duela nisu posle dvomeča izlazili kao pobednici! Pritom su Bavarci umeli dobro da "ispraše" londonske "tobdžije", ali večeras se startuje u potpunom egalu (prvi meč 2:2), sa blagom prednošću domaćinstva na strani nemačkog giganta koji ne želi da već u aprilu ostane bez trofeja u osovj sezoni.

Mančester s. - Real M. 1:1 (0:1) - 3:4 penalima

Stadion: Etihad.
Sudija: Danijele Orsato (Italija).
Strelac: De Brujne u 76. za Siti, a Rodrigo u 12. minutu za Real.

MANČESTER SITI: Ederson - Voker, Ruben Dijaš, Akanđi (od 112. Stons), Gvardiol - Rodri, De Brujne (od 112. Kovačić) - Bernardo Silva, Foden, Griliš (od 72. Doku) - Haland (od 91. Alvarez).

REAL MADRID: Lunin - Karvahal (od 110. Eder Militao), Načo, Ridiger, Mendi - Valverde, Kamavinga, Kros (od 79. Modrić) - Belingem - Rodrigo (od 84. Dijaz), Vinisijus Žunior (od 100. Lukas Vaskez).

Bajern - Arsenal 1:0 (0:0)

Stadion: "Arena Minhen".
Sudija: Dani Makeli (Holandija).
Strelac: Kimih u 64. minutu.

BAJERN: Nojer - Kimih, Dajer, De Liht, Mazraui (od 76. Kim) - Lajmer, Gorecka - Sane (od 89. Upamekano), Musiala, Gereiro - Kejn.

ARSENAL: Raja - Vajt, Gabrijel, Saliba, Tomijasu (od 86. Nketia) - Edegard, Žoržinjo (od 68. Trosar), Rajs - Saka, Haverc, Martineli (od 68. Gabrijel Žezus).

(UŽIVO) UEFA Liga šampiona, revanši 1/4 finala: Siti - Real M, Bajern - Arsenal

17.04.2024. 23:46

Mančester siti - Real 1:1 (1:1, 0:1) - 3:4 penalima

Penal serija: Alvarez 1:0, Modrić 1:0 - Ederson brani, Bernardo Silva 1:0 - brani Lunin, Belingem 1:1, Kovačić 1:1 - brani Lunin, Lukas Vaskez 1:2, Foden 2:2, Načo 2:3, Ederson 3:3, Ridiger 3:4. Real je u polufinalu.

17.04.2024. 23:34

Kraj u Mančesteru: Siti - Real 1:1, izvodiće se penali

Poslednji učesnik polufinala UEFA Lige šampiona odlučiće se posle izvođenja penala. Posle 120 minuta rezultat je ostao 1:1.

17.04.2024. 23:30

115. minut: Poslednji pritisak Sitija

Siti pravi poslednji pritisak, Real je u svojih 18 metara, ali se brani uspešno.

17.04.2024. 23:28

110. minut: Posustaju i jedni i drugi

Posustaju i jedni i drugi, opada tempo iako Siti ima nešto više energije.

17.04.2024. 23:17

Počeo je drugi produžetak u Mančesteru

Počeo je drugi produžetak u Mančesteru.

17.04.2024. 23:15

Kraj prvog produžetka: Siti - Real 1:1

Nema promena rezultata posle prvog produžetka, a Real je u nadoknadi imao preko Ridigera veliku priliku. Sa par metrara je štoper šutirao preko gola.

17.04.2024. 23:11

100. minut: Siti agilniji, bez prilika

Siti je agilniji, izgleda kao da igrači domaćina imaju više snage. Doku i dalje pravi najviše problema odbrani.

17.04.2024. 23:00

Počeo je prvi produžetak u Mančesteru

Počeo je prvi produžetak u Mančesteru.

17.04.2024. 22:54

Kraj u Mančesteru: Siti - Real 1:1, igraće se produžeci

Siti i Real igraće produžetke, prvi meč u Madridu završen je 3:3. Rodrigo je doneo Realu prednost, izjednačio je De Brujne.

17.04.2024. 22:53

Kraj u Minhenu: Bajern - Arsenal 1:0

Bajern je u polufinalu Lige šampiona. Golom Kimiha pobedio je 1:0 (prvi meč 2:2) i čeka rivala, bolje iz duela Siti - Real.

17.04.2024. 22:41

82. minut: Veliki promašaj De Brujnea

Doku pravi problema Karvahalu, novi odličan pas, a De Brujne je sa 10 metara promapio zicer.

17.04.2024. 22:43

80. minut: Promašaj Gabrijela Žezusa

Dobru priliku imao je Gabrijel Žezus u Minhenu, ali je promašio iako je izašao sam pred Nojera.

17.04.2024. 22:40

78. minut: De Brujne ponovo zapretio

Šutirao je De Brujne sa 16 metara tik iznad prečke.

17.04.2024. 22:36

76. minut: GOOOL! Siti izjednačuje na 1:1, strelac De Brujne

Velika greška Ridigera, De Brujne sa nekoliko metara izjednačuje na 1:1.

17.04.2024. 22:30

70. minut: Lunun brani šut Griliša

Igra Siti viktorije pred golom Reala, Griliš je dobro šutirao ali je Lunin odbranio.

17.04.2024. 22:23

64. minut: GOOOL! Vodi Bajern 1:0, strelac Kimih

Bajern stiže do zlatnog vođstva protiv Arsenala, strelac je Josua Kimih i to glavom.

17.04.2024. 22:19

60. minut: Siti ne pronalazi ključ za odbranu Reala

Opseda Siti gol Reala, izveo je 13 kornera, ali ne može da stvori priliku za gol. Lunin za sada sve hvata.

17.04.2024. 22:18

60. minut: Tvrdo u Minhenu

Tvrda utakmica u Minhenu, sem velike šanse Gorecke na startu drugog dela nema prilika.

17.04.2024. 22:12

52. minut: Načo umalo da časti Siti

Načo je umalo častio Siti, nije se dobro zagradio, pa je zatim prevario svog golmana, ali je uspeo da izbaci lopte pre nego što je Haland ubaci u mrežu.

17.04.2024. 22:09

47. minut: Gorecka pogađa stativu

Velika prilika i za Bajern protiv Arsenala. Gorecka je dobro šutirao glavom, ali je pogodio stativu.

17.04.2024. 22:07

47. minut; Lunin brani "bombu" Griliša

Ofanziva Sitija, Griliš je uputio jak udarac sa 16 metara, ali je golman Lunin i to odbranio.

17.04.2024. 22:01

Počela su druga poluvremena u Mančesteru i Minhenu

Počela su druga poluvremena u Mančesteru i Minhenu.

17.04.2024. 21:50

Kraj poluvremena: Siti - Real 0:1

Kraj poluvremena: Siti - Real 0:1. Real vodi golom Rodriga, odlično se "kralj" branio, Siti sem prečke Halanda bez velikih prilika.

17.04.2024. 21:48

Kraj poluvremena: Bajern - Arsenal 0:0

Kraj poluvremena: Bajern - Arsenal 0:0. Bez velikih prilika, sa više udaraca Arsenala.

17.04.2024. 21:37

35. minut: Real se dobro brani protiv Sitija

Real vodi, ali se i odlično brani. Zatvorili su prostor i lopte između linija, a izuzetno su opasni iz tranzicija.

17.04.2024. 21:38

31. minut: Velika šansa za Martinelija

Martineli je propustio veoma dobru priliku za Arsenal.

17.04.2024. 21:35

29. minut: Nezgodan udarac Edegarda

Priliku je imao Arsenal, šutirao je Edegard, nezgodno, Nojer je uspeo da odbrani,

17.04.2024. 21:27

24. minut: Real opasan iz kontri, Karvahal izblokiran

Brza tranzicija je udarno oružje Reala. Vinisijus je dobro uočio Karvahala, ali je bekj reala sa 16 metara šutirao u blok.

17.04.2024. 21:28

22. minut: Nova šansa za Bajern

Bajern je imao novi opasan kontranapad, Mazraui je šutirao sa leve strane tik pored stative.

17.04.2024. 21:21

19. minut: Prečka Halanda

Šta nije Siti pretvorio u gol? Prvo je Lunin sprečio pas De Brujnea za gol, lopta se odbila u luku, Haland je pogodio prečku, a zatim Silva nije odbitak poslao u mrežu. Najveća prilika Sitija do sada.

17.04.2024. 21:19

17. minut: Pokušaj Halanda

Haland je pokušao glavom da ugrozi Lunina, ali lopta mu je bila malo viša pa ju je poslao preko prečke.

17.04.2024. 21:18

15. minut: Bez velikih prilika u Minhenu

Bajern ima dominaciju protiv Arsenala, videli smo dva pokušaja Kejna, jedan Martinelija na drugoj strani, ali nema velikih prilika.

17.04.2024. 21:15

12. minut: GOOOL! Vodi Real 0:1, strelac Rodrigo

Vodi Real Madrid. Sjajna akcija Belingema, pa pas Vinisijusa Žuniora. Kajl Voker je bio loše postavljen, Rodrigo je prvo pogodio Edersona, a ztatim odbitak poslao u mrežu.

17.04.2024. 21:12

10. minut: Nema grešaka, nema prilika na Etihadu

Taktičko nadmudrivanje u uvodu revanša na Etihadu. Nema grešaka na obe strane, pa nema ni prilika. Smao jedan napad Sitija kada De Brujne nije napravio dobar završni pas.

17.04.2024. 21:08

3. minut: Prva pretnja Harija Kejna

Zapretio je Bajern na početku meča, Kejn je šutirao pored gola.

17.04.2024. 21:00

Počeli su mečevi u Mančesteru i Minhenu

Počeli su mečevi u Mančesteru i Minhenu. Mančester siti i Real Madrid odigrali su 3:3 na "Bernabeu", dok su Bajern i Arsenal odigrali 2:2 u Londonu.

17.04.2024. 20:01