Remi u Napulju: Dominantna Barselona nezadovoljna čeka revanš

21.02.2024 22:54
Viktor Osimen i Ronalda Arauho Tanjug/AP Photo/Gregorio Borgia
Viktor Osimen i Ronalda Arauho

Fudbaleri Napolija i Barselone su odigrali nerešeno 1:1 (0:0) na stadionu "Dijego Armando Maradona" u prvom meču osmine finala Lige šampiona. Gosti su dominirali tokom većeg dela utakmcie i definitivno je italijanski predstavnik zadovoljniji rezultatom pred revanš.

Katalonci su znatno bolje otvorili meč i već u četvrtom minutu imali priliku za vođstvo preko Lamine Jamala. Usledili su pokušaji Roberta Levandovskog i Ilkaja Gundogana, ali je Aleks Meret čuvao gol šampiona Italije odličnim intervencijama. Ćavijev tim se praktično za sve na terenu pitao u prvih 45 minuta, ali se na pauzu ipak otišlo bez pogodaka.

Kad tad je morala da kapitulira odbrana Napolija, a to se dogodilo u 60. minutu kada je Robert Levandovski pogodio deo gola koji Meret nije mogao da dohvati. Znato manje prilika je bilo potrebno ekipi Frančeska Kalcone da probije bedem prvaka Španije. Viktor Osimen je 15 minuta nakon Levandovskog matirao Mark Andre Ter Štegena i tako poravnao rezultat.

Barselona je dominirala tokom većeg dela utakmice i sigurno je da ne mogu biti zadovoljni remijem u prvom meču osmine finala Lige šampiona. Uzimajući u obzir sve viđeno na meču, Napolitanci sa odličnim rezultatom putuju u Kataloniju na revanš utakmicu.