Autor: Mira Milanović

29.03.2024 16:09
Detalj sa utakmice Čukarički - Novi Pazar MN Press
Detalj sa utakmice Čukarički - Novi Pazar

Čukarički je golovima Marka Docića u 69. sa bele tačke i Milana Pavkova u 71. minutu došao do značajne pobede protiv Novog Pazara 2:0 (0:0) i tako se vratio na četvrto mesto. Posle mesec dana pauze bez trijumfa, preciznije od utakmice sa Napretkom (2:1) na domaćem terenu, belo-crni su uspeli da slave i to u duelu sa direktnim konkurentom za izlazak na evropsku scenu.

Posle odlaska Gordana Petrića, Čukarički je sa klupe predvodio Goran Stanić, dok je prvi put protiv svog bivšeg kluba ekipu Novog Pazara vodio Igor Matić, koji je drugo poluvreme proveo na tribinama jer mu je sudija Nikola Bogdanović pokazao crveni karton zbog prigovora.

Imali su fudbaleri Čukaričkog više od igre u prvom poluvremenu, ali nije bilo sreće da zatresu mrežu golmana Mirkovića. Ipak, prvu šansu na utakmici imali su gosti. U 6. minutu odlično je Islamović centrirao sa desne strane, na jedananaest metara bio je Suma, međutim njegov šut zaustavio je golman Filipović. Posle toga situacija se promenila na terenu. Ređale su se prilike pred golom Pazaraca, a prvu su domaćini imali u 8. minutu. Stanković je centrirao sa desne strane, Adžić je šutirao sa nekoliko metara, ali peko gola. Posle akcije u kojoj su bili Adžić i Tošić, Miladinović je bio u prilici, ipak ni on nije bio precizna.

#VMS_Highlightsclucsnraz0000356pdjdo23xc{width:100%;display:flex;align-items: center;justify-content: center;}@media (max-width: 760px) {#VMS_Highlightsclucsnraz0000356pdjdo23xc> div{width:calc(95vw - 30px) !important;height: calc((95vw - 30px) * 9 / 16) !important;}}

Usledio je potom period zatišja, a onda je ekipa sa Banovog brda, dodala "gas" sredinom prvog poluvremena. Ivanović je u 30. minutu šutirao pored gola, da bi na centaršut Adžića koji minut kasnije pokušao glavom loptu da pošalje u mrežu sa svega nekoliko metara. Ipak, ni ovu priliku domaći igrači nisu pretvorili u pogodak.

Čukarički je u nastavku utakmice zaigrao kako zna. U 67. minutu sudija Nikola Bogdanović je pokazao na belu tačku posle prekršaja Islamovića i Sisea nad desnim bekom Stankovićem. Siguran sa jedanaest metara bio je Marko Docić - 1:0.

Nije dugo trebalo belo-crnima da dođu i do drugog gola. Presekao je Docić jednu loptu na sredini terena. Usledio je pas do Ivanovića, koji je precizno "gađao" sa leve strane. Na pravom mestu bio je Milan Pavkov koji je nogom sa pet metara smestio loptu u mrežu - 2:0.

#VMS_Highlightsclucsobiy0001356pygjntnjr{width:100%;display:flex;align-items: center;justify-content: center;}@media (max-width: 760px) {#VMS_Highlightsclucsobiy0001356pygjntnjr> div{width:calc(95vw - 30px) !important;height: calc((95vw - 30px) * 9 / 16) !important;}}

Do krja utakmice ređale su se prilike pred golom Mirkovića, ali do prmene nije došlo. Poslednju je imao Ergelaš za 3:0, ipak mreža Novog Pazara se nije zatreasla.

U narednom kolu Čukarički gostuje Vojvodini, dok Novi Pazar dočekuje TSC.