Pobeda Voždovca u Novom Pazaru: Radnički u nadoknadi slavio protiv Radnika

21.04.2024 22:01
Fudbaleri Voždovca MN Press
Fudbaleri Voždovca

Fudbaleri Voždvca su upisali pobedu nad Novim Pazarom 1:0 (0:0) u prvom kolu plej-auta Mozzart Bet Superlige Srbije.

U prvih 45 minuta je znatno bolje igrao domaćin. Novopazarci su uputili tri šuta u okvir gola Marka Gudžulića, ali nisu uspeli da ga savladaju, te se na poluvreme otišlo bez golova. Međutim, gosti su otvorili bolje drugo poluvreme jer je Džunior Flemings postigao pogodak u 55. minutu. To je ujedno bio i jedini gol na utakmici, te su "zmajevi" odneli tri boda iz Novog Pazara.

U drugoj utakmici u večernjem terminu plej-aut Superlige Srbije, Radnički iz Niša je slavio protiv Radnik iz Surdulice 1:0.

U poprilično izjednačenom prvom delu igre, nešto bolju igru su prikazale Nišlije. Ipak, nakon 45 minuta igre nije bilo ni pobednika, ni golova. Domaćin je u drugom poluvremenu stigao do pogotka, ali je on poništen nakon reakcije VAR sobe. Delovalo je da će se meč završiti bez golova, ali je Danilo Petrović u nadokandi vremena postigao jedini pogodak na meču i doneo Radničkom trijumf.

Mozzart Bet Superliga, plej-aut, 1. kolo.

Spartak - Javor 1:0 (0:0)