(KRAJ) UEFA Liga šampiona, Bajern - Real 2:2: Bez pobednika u Minhenu, Vinisijus sačuvao Madriđane

30.04.2024 22:41
Radovanje fudbalera Real Madrida posle postignutog gola Tanjug/AP Photo/Matthias Schrader
Radovanje fudbalera Real Madrida posle postignutog gola

Prva utakmica polufinala Lige šampiona između Bajerna i Real Madrida na programu je od 21 čas u Minhenu, uz obezbeđen prenos za sve naše gledaoce na Areni 1 Premium, koji tok meča i kretanje rezultata mogu pratiti i putem našeg portala.

Bajern i Real Madrid čak osmi put igraće polufinalni duel u UEFA Ligi šampiona i Kupu šampiona, nemački gigant vodi 4:3 u tim bitkama za plasman u finale, a veruje se da će onaj koji 8. maja podigne ruke uvis u znak konačne pobede biti i glavni kandidat da 1. juna na Vembliju osvoji taj pehar.

Bavarci su u 26 mečeva protiv Reala ostvarili 12 pobeda, tri remija i 11 poraza. Izlazili su kao pobednici duela u sezonama 1975/76 (1:1, 2:0), 1986/87 (4:1, 0:1), 2000/01 (1:0, 2:1) i 2011/2012. (2:1, 1:2, pobeda na penale 3:1).

Madriđani su bili uspešniji u eri Lige šampiona 1999/2000 (2:0, 1:2), 2013/14 (1:0, 4:0) i poslednjeg dvomeča 2017/18 (2:1, 2:2). Ova dva kluba su igrali tri puta u četvrtfinalima Lige šampiona i uvek je slavio Real 1987/88 (2:3, 2:0), 2001/02 (1:2, 2:0) i 2016/17 (2:1, 4:1), kao i dva puta u osminama finala - 2003/04 (slavio Real 1:1, 1:0) i 2006/07. (slavio Bajern 2:3, 2:1 - gol više u gostima).

Bajern - Real Madrid 2:2 (0:1)

Minhen

Stadion: Alijanc Arena

Sudija: Klemon Turpan (Francuska)

BAJERN MINHEN (4-2-3-1): Nojer - Kimih, Dajer, Kim, Mazraui - Gorecka, Lajmer - Sane, Miler, Musijala - Kejn

REAL MADRID (4-4-2): Lunjin - Vaskes, Naćo, Ridiger, Mendi - Čuameni, Kros, Valverde, Belingem - Rodrigo, Vinisijus

.

(UŽIVO) Bajern Minhen - Real Madrid

30.04.2024. 22:52

Kraj utakmice: Bajern Minhen - Real Madrid 2:2

Sudija je svirao kraj u Minhenu.

Bajern i Real Madrid odigrali su 2:2 u meču u kojem su Bavarci bili bolji.

Nemački tim imao je više prilika i veću inicijativu večeras, ali nije uspeo da dođe do pobede pred revanš u Madridu 8. maja.

Real je praktično bez velikih šansi uspeo da dođe do dva gola preko Vinisijusa i sačuva "živu glavu".

30.04.2024. 22:51

Igraće se još tri minuta

Igraće se tri minuta nadoknade.

Napadaju i jedni i drugi, ali bez izglednih prilika u samom finišu.

Po svemu sudeći Karlo Anćeloti će i devetu utakmicu u nizu proći neporažen protiv Bajerna

30.04.2024. 22:42

82. minut: GOOOL!! Vinisijus siguran sa penala, novi egal u Minhenu

Real Madrid poravnao je rezultat u Minhenu, drugim golom Vinisijusa.

Prethodno je Kim skrivio penal nad Rodrigom, koji se lepo "bacio" u šesnaestercu Bajerna nakon kontakta.

Sudija nije imao dilemu, sve je bilo čisto. Vinisijus je preuzeo odgovornost i postigao drugi gol na utakmici.

30.04.2024. 22:37

78. minut: Nojer bolji od Vinisijusa ovaj put

Odličnu priliku imali su sada fudbaleri Reala.

Vinisijus je ponovo pobegao svojim čuvarima, izleteo sam pred golmana Nojera. Ali je otišao previše iskosa...

Golman Bajerna zatvorio je ugao i ovaj put odbranio udarac Brazilca.

30.04.2024. 22:34

72. minut: Bajern u velikoj ofanzivi

Gledamo dinamičnu utakmicu u Minhenu.

Uzbuđenja ne prestaju u drugom poluvremenu. Bavarci imaju incijativu, Real se okrenuo defanzivi, ali pitanje je koliko će izdržati sa takvom taktikom.

Po inicijativi domaćina, jasno se vidi cilj Bajerna, igrači Tomasa Tuhela žele da se obezbede pred revanš. Konstantno vrše pritisak na poslednju liniju Madriđana. Stvaraju prilike, prave pritisak po bokovima i jedino što nedostaje je gol.

30.04.2024. 22:26

64. minut: Bavarci nastavljaju da prete

Dve dobre prilike za Bajern.

Najpre se Kejn našao u odličnoj prilici, kada sa peterca nije uspeo da gurne loptu u gol Reala, a onda je i Dajer imao odličnu priliku posle korenera. Ali, nije bilo promene rezultata.

Real je imao sreće i sudeći po igri Bavaraca u ovim trenucima, biće jako teško da "sačuvaju" i ovih 1:2 do kraja.

Da vidimo...

30.04.2024. 22:16

56. minut: GOOOOL! Kejn režirao preokret iz penala, vodi Bajern!

Preokret u Minhenu!

Samo četiri minuta nakon što je Sane doneo izjednačenje Bajernu, totalni preokret režirao je Kejn iz penala.

Vaskez je skrivio penal nad Musijalom, napadač Bavaraca je preuzeo odgovornost sa "bele tačke" i doneo prednost nemačkom timu na nešto više od pola sata do kraja.

Da vidimo kakva će biti reakcija gostiju iz Madrida.

30.04.2024. 22:14

52. minut: GOOOL! Sane poravnao rezultat u Minhenu

Kakav pogodak Liroja Sanea!

Nemački fudbaler prihvatio je loptu po levom boku, ušao u šesnaesterac i u "moru igrača Reala" poslao istu u bliži ugao nemoćnog Lunjina.

Sjajan gol veziste Bavaraca!

30.04.2024. 22:09

50. minut: Umalo 2:0 za Real

Velika prilika za Madriđane.

Samo što je počelo drugo poluvreme, Real je imao sjajnu priliku da povede 2:0.

Kombinovali su na polovini Bajerna igrači španskog tima, Belingem je proigrao Krosa na boku. Nemac je lepo šutirao, ali nedovoljno dobro da bi se ponovo savladao Nojer.

Ostaje 0:1.

30.04.2024. 21:52

Kraj prvog poluvremena: Real sa golom prednosti odlazi na odmor

Golom Vinisijusa, Real Madrid otišao je na pauzu sa minimalnom prednošću protiv Bajerna.

Bavarci su imaju veću inicijativu na startu, ali za razliku od rivala, nisu uspeli da materijalizuju svoje šanse, dok su Madriđani praktično iz jednog udarca, stigli do vođstva.

Bilo je to sredinom poluvremena, kada je Vinisijus postigao gol posle fenomenalne asistencije Krosa.

Da vidimo kakav će biti odgovor Tomasa Tuhela u nastavku.

30.04.2024. 21:44

40. minut: Odlična prilika za Bajern

Mogao je Bajern da dođe do izjednačenja u Minhenu, ali je Kejn bio neprecizan iz slobodnog udarca.

Kapiten engleske reprezentacije okušao je sreću sa ivice kaznenog prostora.

Lepo je zahvatio loptu, ali je lopta prošla tik pored stative.

Ostaje 0:1.

30.04.2024. 21:35

32. minut: Dinamično u Nemačkoj, ali bez većih prilika

Iako se očekivala reakcija Bavaraca, Real i dalje vodi glavnu priču na terenu u Minhenu.

Istina, nema većih prilika, igra se čvrsto na sredini terena, ali je i dinamično i sudeći po igri u dosadašnjem toku meča, teško će se utakmica u Nemačkoj završiti samo sa jednim golom.

30.04.2024. 21:25

23. minut: GOOOL!! Real vodi 1:0, strelac Vinisijus

Uprkos većoj inicijativi Bajerna, Real je pronašao rupu u odbrani Bavaraca i golom Vinisijusa poveo u Minhenu.

Pravo niotkuda Vinisijus je izleteo pred golom Bajerna, kada mu je Kros prošao hiruršku preciznu loptu kroz čitavu odbranu rivala, a Brazilcu u "1 na 1" situaciji, nije bilo teško da je pošalje iza leđa Nojera.

30.04.2024. 21:19

16. minut: Zatišje...

Posle uzbudljivog starta, meč je ušao u mirnije vode. Bar što se šansi tiče...

Real se konsolidovao, preuzeo inicijativu i mahom se sve odvija na polovini terena.

30.04.2024. 21:10

6. minut: Potpuna dominacija Bajerna

Ne jenjavaju napadi Bajerna.

Tek je šesti minut, a videli smo već tri pokušaja Bavaraca.

Posle udarca Sanea u prvom minutu, Nemac se ponovo našao u izglednoj prilici samo nekoliko trenutaka kasnije. Ali je bio neprecizan, kao i Kejn, koji se nije najbolje snašao u šesnaestercu Reala.

Problemi za goste u ranoj fazi.

30.04.2024. 21:04

2. minut: Uzbudljivo u Minhenu od starta

Samo što je počela utakmica, Bajern je imao lepu priliku za gol!

Sane se pravo niotkuda našao pred golom Reala posle sjajne asistencije Kejna, ali se odlično postavio golman Madriđana.

Ostaje 0:0, ako se po jutru dan poznaje, očekuje nas uzbudljiva utakmica u Minhenu.

30.04.2024. 21:00

Počela je utakmica u Minhenu

Počela je prva polufinalna utakmica Lige šampiona između Bajerna i Real Madrida.

Na stadionu je sjajna atmosfera, navijači domaćeg tima napravili su koreografiju u čast legendarnog Franca Bekenbauera.

Loptu sa centra izveli su igrači Bajerna iz Minhena.

30.04.2024. 20:56

Jubilej Milera u Minhenu

Tomas Miler upisaće protiv Real MAdrida 150. meč u Ligi šampiona, po čemu će postati tek treći fudbaler koji je u dresu jednog kluba uspeo da dođe do ovog jubileja. A, pre njega to su učinili Iker Kasiljas (150, Real Madrid) i Ćavi Ernandes (151, Barselona).

30.04.2024. 20:53

Karlo Anćeloti: Imamo puno poštovanja prema Bajernu

"Svi znaju šta Real može u LŠ, nismo potcenjeni. Osećamo puno poštovanja od svih u takmičenju. Imamo puno samopouzdanja, ali i poštovanja za Bajern. Nemaju sjajnu sezonu u Bundesligi, ali su odigrali spektakularne mečeve protiv Arsenala. Jaki su, a moramo da uzmemo u obzir i istoriju klubova u Ligi šampiona. To nešto ipak znači."

30.04.2024. 20:52

Tomas Tuhel: Hoćemo u finale

"Želimo da se plasiramo u finale. Napravili smo jedan korak protiv Arsenala, a sada je vreme da napravimo sledeći protiv Reala. Želimo da budemo konkurentni u polufinalu i da se potom nađemo na Vembliju. To neće da nam pomogne da vratimo bodove iz drugih takmičenja, ali planiramo da igramo u finalu Lige šampiona."

30.04.2024. 20:51

Četiri meča u sezoni 1999/2000.

Real i Bajern su se u sezoni 1999/2000 UEFA Lige šampiona susreli čak četiri puta.

U Grupi C je Bajern slavio oba puta 4:2 u Madridu i 4:1 u Minhenu, ali je u finale po pehar otišao Real jer je bio bolji u polufinalu (2:0, 1:2).

Anćeloti sedeo na obe klupe

Karlo Anćeloti, trener Reala ima priliku da bude treći put akter duela između španskog i nemačkog giganta.

Naime, vodio Real u sezoni 2013/14. i dva puta pobedio Bajern u polufinalu 1:0 u Madridu i 4:0 u Minhenu. Tu je i najavio kraj Pepa Gvardiole na klupi Bavaraca.

Zatim je preuzeo Bajern i vodio ih u sezoni 2016/17 protiv Reala, ali je potpisao kapitulacije Zinedinu Zidanu u polufinalu 1:2, 2:4.