Trijumf Mege nakon preokreta: SC Derbi pao uz lošu četvrtu deonicu

17.03.2024 14:09
Košarkaši Mege su slavili protiv SC Derbija nakon preokreta MN Press
Košarkaši Mege su slavili protiv SC Derbija nakon preokreta

Košarkaši Mege su nakon preokreta savladali SC Derbi 88:79 (22:23, 18:29, 24:19, 24:8) u 23. kolu AdmiralBet ABA lige. Tim Marka Baraća je gubio dvocifrenom razlikom, ali su na kraju slavili i upisali 13. pobedu u regionalnom takmičenju.

Poprilično veliki broj poena viđen je u prvom poluvremenu. Domaćin je bolje otvorio utakmicu i stekao blagu prednost, ali su gosti iz Podgorice veoma brzo to uspeli da anuliraju i nakon 10 minuta igre imaju minimalno vođstvo.

U drugoj deonici je SC Derbi napravio ključnu prenost. Gosti su ubacili 29 poena, a primili tek 18 i tako na pauzu za poluvreme otišli sa +12. Izabranici Marka Baraća su se probudili u trećoj četvrtini i na krilima odličnog Nikole Đurišića uspeli da smanje zaostatak, te su u završni period ušli sa -7.

Serijom 8:0 početkom poslednje četvrtine košarkaši Mege su prešli u vođstvo po prvi put još od početka meča. Crnogorska ekipa prosto nije imala odgovor na odbranu domaćina, te je srpski klub stigao do novog trijumfa.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Nikola Đurišić sa 23 poena, Stefan Miljenović je dodao 22 i Uroš Plavšić 19. Kod gostiju se istakao Igor Drobnjak sa 15 poena, a pratio ga Mateo Drežnjak sa 12.