Zadar deklasirao Cedevita Olimpiju: Četvrto mestu u ABA ligi je sada realnost

16.03.2024 18:51
Luka Božić opet je briljirao u timu Zadra AdmiralBet ABA liga/Zadar/Zvonko Kucelin
Luka Božić opet je briljirao u timu Zadra

Očekivao se žestok derbi za četvrto mesto, a ispostavilo se da je publika u Zadru uživala u majstorijama svojih pulena koji su deklasirali Cedevita Olimpiju 88:65 (23:13, 24:18, 25:17, 16:17) i po skoru se izjednačila sa rivalom tri kola pre kraja prvog dela AdmiralBet ABA lige.

Zadar je sa mnogo više energije, želje i koncentracije ušao u meč, poveo je 8:0, a onda zaključao meč u drugoj deonici kada su Ljubljančani prišli na "minus četiri" (34:30). Domaćin je sa tri tgrojke napravio seriju 13:0 i na poluvreme otišao sa prednošću 47:31.

Nastavili su domaćini na krilima sjajnog Luke Božića, te Ramljaka, Mazalina, Drežnjaka, Lakića da uvećavaju prednost do maksimalnih "plus 27" na isteku treće deonice (72:45). Spustili su igrači Zadra gas sa papučice u posledjoj četvrtini i dozvolili gostima da samo malo ublaže težak poraz.

Luka Božić je bio bez dileme igrač utakmice sa 26 poena (3/6 za tri), uz sedam skokova i osam asistencija, Ramljak je dodao 16, Drežnjak 15 i Lakić po 13. Kod Cedevite raspoloženiji od ostalih bili su Šaškov (15), Dragić (13), Omić (12) i Glas (11).