06.08.2023 07:59
Holanđanke prekinule san Južnoafrikanki: "Lale" u četvrtfinalu Mundijala za žene Guliver/AP Photo/Rick Rycroft

Ženska fudbalska reprezentacija Holandije očekivano je prošla u Top osam Svetskog prvenstva za žene, savladavši ekipu Južnoafričke Republike - 2:0 (1:0), čiji je plasman u nokaut fazu takmičenja u Australiji i Novom Zelandu sam po sebi bio istorijski uspeh, jer nikada ranije nisu prošle grupu.

"Lale" su od početka do kraja meča vodile glavnu reč, a po očekivanu pobedu krenule su već u devetom minutu, kada je Džil Rord materijalizovala očiglednu razliku u kvalitetu dva tima.

Nisu Evropljanke odustajale od napadačkog fudbala ni posle ranog vođstva, pa su do kraja prvog poluvremena imale još prilično šansi za dupliranje prednosti. Jedan pogodak im je poništen zbog ofsajda, da bi Linet Brernstejn u 68. minutu zadala fatalan udarac rivalkama.

I odvela svoju selekciju u duel sa strašnim Špankinjama, koje su u svom četvrtfinalu, juče, "demolirale" Švajcarsku s 5:1. U četvrtfinale su istog dana ušle i Japanke, glatkim trijumfom nad Norveškom - 3:1.