"Orlići" se goleadom oprostili od kvalifikacija za Evropsko prvenstvo

26.03.2024 18:15
Jovan Šljivić, mladi reprezentativac Srbije MN Press
Jovan Šljivić, mladi reprezentativac Srbije

Fudbaleri Srbije do 19 godina remizirali su sa Grčkom 3:3 (0:1) u poslednjem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

"Orlići" su već u drugom minutu poveli preko Vojina Serafimovića i tako najavili veoma efikasnu utakmicu. Ipak, golova nije bilo do kraja prvog dela, ali je već u 48. minutu Jovan Šljivić povisio na 2:0.

Grčka je preokrenula na 3:2 za samo 19. minuta. Kristos Aleksiju je bio strelac u 59. i 78. minutu, a između ta dva gola pogodak sa penala je dao Dimitrios Kaloskamis u 72. minutu.

Drugim golom na meču Šljivić je u 88. minutu postavio konačnih 3:3.

Grčka i Srbija su tako okončale kvalifikacije sa bodom, a plasman na Evropsko prvenstvo kao prvoplasirana sa sve tri pobede obezbedila je Danska koja je u direktnom duelu za prvo mesto savladala domaćina Portugal rezultatom 2:0.