(KRAJ) Kipar - Srbija 0:1: "Orlovi" slavili u Larnaki minimalnim rezultatom

25.03.2024 19:53
Fudbaleri Srbije MN Press
Fudbaleri Srbije

Posle poraza od Rusije u Moskvi, reprezentaciju Srbije očekuje novi prijateljski meč. Ovog puta "orlovi" gostuju u Larnaki, gde će od 18 časova, uz direktan prenos na Areni 1 Premium odmeriti snage sa selekcijom Kipra.

Susret u gradu na obali Mediterana imaće ujedno poseban značaj za Dušana Tadića, koji bi novim nastupom za Srbiju postao rekorder naše reprezentacije po broju utakmica u dresu nacionalnog tima. Za sada je upisao 105 nastupa, koliko ima i Branislav Ivanović, a posle njih slede Dejan Stanković (103), Savo Milošević (102), Aleksandar Kolarov (94)...

Prema navodima tamošnjih medija, uslosi za igru su sasvim solodni. Vreme u Larnaki je vetrovito. Temperatura je 18 stepeni, a kiša bi trebalo da zaobiđe stadion na koji će "orlovi" igrati.

Podsetimo, tok meča i kretanje rezultata možete pratiti na našem portalu.

KIPAR - SRBIJA 0:1 (0:1)

Stadion: AEK Arena

Sudija: Marko di Belo (Italija)

KIPAR (3-4-3): Mol - Karo, Gogić, Laifis, Andreou, Kirjaku, Kosulos, Anderson Koreia, Lizu, Harlampus, Pitas

SRBIJA (3-4-3): Rajković - Milenković, Babić, Mašović - Lukić, Mijailović - Živković, Kostić, Milinković Savić, Samardžić - Mitrović.

(UŽIVO) Kipar - Srbija

25.03.2024. 19:52

Kraj utakmice: Kipar - Srbija 0:1

Kraj utakmice, Srbija slavila 1:0 golom Sergej Milinković-Savića u ranoj fazi meča.

25.03.2024. 19:48

90. MINUT: Rajković brani zicer Pileasa

U jeku napada Srbije, Kiprani su imali odličnu šansu.

Nakon brze kontre rivala, Pileas je izašao sam pred golmana "orlova", ali je šutirao dikretno u Rajkovića.

Kakva prilika za rivala!

25.03.2024. 19:46

85. MINUT: Jović mogao sve da reši

Mogao je rezervista Srbije da odluči utakmicu u 85. minutu, ali je slabo reagovao ispred gola rivala.

Jović je lepo prihvatio loptu Tadića, izašao "oči u oči" sa golmanom Kipra, ali je šutirao tek pored stative.

25.03.2024. 19:42

82. MINUT: Dinamično na Kipru

Dinamično je u Larnaki.

Kiprani i dalje imaju blagu inicijativu, iako se mahom igra na sredini terena.

Vidi se da Srbija nije isti tim u odnosu na onaj iz prvog poluvremena.

Nema više one agresivnosti, niti ideje u napadu. Fali koncentracije i u odbrani i pitanje je kakav bi rezultat bio da su "orlovi" imali jačeg rivala.

Još nešto više od 10 minuta do kraja utakmice.

25.03.2024. 19:33

73. MINUT: Srbija se oslobodila pritiska

Sve je manja razlika u posedu lopte.

Kiprani su podigli ritam, zaigrali visoko i preuzeli kontrolu igre.

Ipak, "orlovi" su se u poslednjih nekoliko minuta oslobodili pritiska, pa je meč ušao u mirnije vode.

25.03.2024. 19:25

64. MINUT: Stativa sačuvala Srbiju

Dve velike prilike za domaćina u nastavku utakmice.

Najpre je Pitas pogodio stativu sa ivice kaznenog prostora, da bi u nastavku akcije Korea propustio odličnu priliku pred golom Rajkovića.

Sreća je pogledala "orlove".

25.03.2024. 19:20

52 MINUT: Bolja igra Kiprana u nastavku

Domaćin igra sve bolje, razgovor u svlačionici očigledno je urodio plodom.

Kiprani su krenuli u ofanzivu, u nekoliko navrata su zapretili "orlovima", ali nedovoljno dobro da bi se ozbiljnije ugrozio gol Rajkovića.

Ostaje 0:1.

25.03.2024. 19:06

(VIDEO) 46. MINUT: Tadić ispisao istoriju

Dušan Tadić dobio je priliku protiv Kiprana, čime je postao igrač sa najviše nastupa u nacionalnom dresu.

Sa 156 nastupa, prestigao je Branislava Ivanovića na večnoj listi, a više o tome pročitajte u OVOJ VESTI.

25.03.2024. 18:52

Kraj poluvremena: Srbija ide na odmor sa golom prednosti

Uprkos promašenom penalu Mitrovića, Srbija odlazi na odmor sa golom prednosti.

Milinković-Savić doveo je "orlove" u vođstvo u ranoj fazi utakmice, Mitrović je potom slabo šutirao sa "bele tačke" i tako propustio šansu da udvostruči prednost Srbije.

Nastavak susreta doneo je dobru igru "orlova", koji su konstantno vršili pritisak na poslednju liniju rivala, ali nije bilo raspoloženih strelaca.

Dragan Stojković promešao je karte u odnosu na susret u Moskvi, pa ostaje da se vidi sa kakvom će formacijom napasti Kiprane u drugom poluvremenu.

25.03.2024. 18:44

41. MINUT: Prva prilika za Kiprane

Evo i prve prilike na utakmici za Kiprane.

Prošao je po desnom boku Kiprijanu, lepo uputio centaršut, ali Pitas nije lepo zahvatio loptu.

Videćemo da li je ovo neka najava bolje igre domaćina.

25.03.2024. 18:37

35. MINUT: Ofanziva "orlova" na Kipru

I dalje bez promene rezultata na Kipru.

"Orlovi" u potpunosti kontrolišu posed, igraju visoko, vidi se velika želja da dođu do drugog pogotka, ali još uvek nema adekvatne realizacije pred golom rivala.

Kiprani se brane i za sada im to dobro ide od "ruke".

25.03.2024. 18:26

24. MINUT: Mitrović ponovo preti

Mogla je Srbija ponovo da postigne gol, ali je Mitrović slabo reagovao u šesnaestercu Kipra.

Filip Kostić lepo je uputio centaršut iz kornera, Mitrović je bio najviši u skoku, ali je šutirao direktno u golmana rivala.

Ostaje 0:1.

25.03.2024. 18:21

25.03.2024. 18:20

17. MINUT: Srbija napada, ali bez konkretne ideje u završnici

I posle promašenog penala Mitrovića, Srbija nastavlja da dominira, ali i dalje nema promene rezultata.

"Orlovi" imaju loptu u nogama, konstantno vrše pritisak, ali Kiprani se dobro brane.

Videćemo kakva će biti reakcija "orlova" u nastavku.

25.03.2024. 18:18

25.03.2024. 18:14

10. MINUT: Mitrović promašio penal

Imala je Srbija priliku da postigne i drugi gol u ranoj fazi meča, ali je Aleksandar Mitrović promašio penal.

Nakon što je prethodno lopta pogodila u ruku Laifisa u šesnaestercu Kipra, srpski napadač preuzeo je odgovornost.

Međutim, loše je šutirao sa "bele tačke"...

Ciljao je po sredini, blago u desno, ali je golman Kipra pročitao njegovu nameru, ostaje 0:1.

25.03.2024. 18:09

7. MINUT: Gooool! Srbija vodi 0:1, strelac Sergej Milinović-Savić

Povela je Srbija u ranoj fazi meča.

Udarac iz ugla na brzinu izveo je Lazar Samardžić, pronašao je "SMS"-a pred golom Kiprana, a bivši fudbaler Lacija samo je otvorio nogu i doveo "orlove" u vođstvo.

Odličan početak utakmice za Srbiju.

25.03.2024. 18:08

3. MINUT: Povreda Andreasa Kara

Povreda defanzivca Kipra.

Samo što je počela utakmica, levi bek Kipra Andreas Karo povredio je rame, pa je morao ranije na klupu, a njegovo mesto zauzeo je Hektor Kaprijanu, inače fudbaler Piterborou Junajteda.

25.03.2024. 18:01

Počeo je susret na Kipru

Počela je utakmica u Larnaki.

Dragan Stojković poprilično je izmenio sastav u odnosu na utakmicu u Moskvi, čak devetorica novih igrača je dobilo priliku na startu, a meč je počeo sa formacijom 3-4-3, na koju se oslanjao tokom Svetskog prvenstva i generalno, tokom kvalifikacionih prozora.

Dušan Tadić nije u startnoj postavi, a ukoliko dobije šansu u nastavku postaće rekorder po broju nastupa u dresu nacionalnog tima.

25.03.2024. 17:26

Piksi vratio staru formaciju 3-4-3

25.03.2024. 17:25

Ovako je završen susret u Moskvi

25.03.2024. 17:18

Stojković očekuje bolje izdanje "orlova" u Larnaki

"Nema dileme da će u timu biti promena u odnosu na duel u Moskvi. Želimo da probamo nešto što smo radili prethodnih dana i ovu utakmicu gledamo kao na 'rehabilitaciju' posle onoga u Rusiji. Očekujem da igrači obave sve što treba na terenu. Utakmica u Rusiji je poraz koji je došao, ali to nije bio najbolji tim Srbije i treba biti pošten i to reći. Ima igrača koji su u prednosti na pojedince koji su počeli u Moskvi, a sve to znači da očekujem bolje izdanje sada na Kipru", rekao je Dragan Stojković.