UEFA Liga šampiona

(VIDEO) Ništa od trofeja Lige šampiona za Simića: Omladinci Olimpijakosa su prvaci Evrope

22.04.2024 19:52
Detalj sa finala omladinske Lige šampiona između Olimpijakosa i Milana Profimedia
Detalj sa finala omladinske Lige šampiona između Olimpijakosa i Milana

Fudbaleri iz akademije Olimpijakosa su novi osvajači omladinske Lige šampiona. Grčki klub je u finalu savladao Milan 3:0 (0:0) u Nionu i tako postao prvak Evrope.

U prvih 45 minuta su konkretniji bili omladinci grčkog kluba. Crveno-beli su imali dve velike šanse  da stignu do vođstva, ali se na pauzu za poluvreme ipak otišlo bez pobednika i bez golova. Atinski klub je zato u drugom delu igre nadoknadio sve što je propustio u prvom.

Prvo je Kristos Muzakitis bio precizan sa "bele tačke", a svega 60 sekundi kasnije je Antonio Papakanelos tresao mrežu "rosonera". U 66. minutu se i Teofanis Bakulas upisao u strelce i to odličnim pogotokom. Mladi Grk je uhvatio "makazice" i tako savladao protivničkog golmana.

Izabranici Ignacija Abatea su mogli do utešnog pogotka do kraja utakmice, ali nisu iskoristili nijedu od prilika koje su stvorili, te je Olimpijakos završio meč bez primljenog gola i tako došao do titule Lige šampiona.