(VIDEO) Vlahović iz "slobodnjaka" pokrenuo Juventus da ne izgubi na Sardiniji

19.04.2024 22:46
Igrači Kaljarija Tanjug/Alfredo Falcone/LaPresse via AP
Igrači Kaljarija

Kaljari i Juventus remizirali su 2:2 (2:0) nu meču 33. kola Serije A, uz pogodak Dušana Vlahovića za goste iz slobodnog udarca koji je pokrenuo crno-bele da iz minusa od 0:2 izbegnu poraz. Prikazali su gosti dva lica, jedno bledo u prvom i drugio mnogo bolje u nastavku.

Domaćin je bio bolji rival od Juventusa i sasvim zasluženo je na poluvreme otišao sa dva gola prednosti. Gosti predvođeni Dušanom Vlahovićem i Federikom Kjezom igrali su slabo, a sa dve greške su doprineli domaćinu da dođe do dva penala.

Prvo je Bremer igrao rukom, a Gaetano pogodio sa "bele tačke", da bi nedugo zatim golman Vojček Šćešnji srušio ighrača a sudija Marko Pićinini opet pokazao na "kreč", a Džeri Mina je uvećao prednost.

Imali su gosti jedan dobar napad koji se završio pogotkom Dušana Vlahovića golom u 43. minutu, međutim, on je opravdano bio poništen zbog ofsajd pozicije asistenta Kjeze.

Drugio deo meča i drugačiji Juventus. Prenuli su se gosti, pogotovo Dušan Vlahović. Srpski as je 62. minutu postigao lep pogodak iz slobodnog udaraca sa leve strane, što mu je bio 16. u sezoni i prvi posle dva meseca u Seriji A.

Kaljari se samo branio, Vlahović u dva navrata nije bio precizan, ali tim Klaudfija Ranijerija nije uspeo da se odbrani. Dosena je prvo izgubio loptu od Ilinga, a zatim je u pokušaju da spreči Milika da poentira pogodio sopstvenu mrežu za 2:2.