(VIDEO) Vanja Milinković Savić zaustavio Dušana Vlahovića: "Nula" u torinskom derbiju

13.04.2024 20:07
Vanja Milinković Savić Guliver/Marc oCanoniero
Vanja Milinković Savić

Torinski derbi, 158. epizoda u Seriji A, završena je najnepopularnijim rezultatom 0:0, ali su je obeležili srpski reprezentativci: Vanja Milinković Savić, golman "bikova" i igrač meča i Dušan Vlahović, golgeter "Stare dame", koji iz tri zrele prilike nije nadmudrio svog kolegu iz reprezentacije Srbije.

Vlahović i Milinković Savić bili su glavni protagonisti u prvom poluvremenu. Dušan je imao dve kolosalne prilike, ali njegov prijatelj i kolega iz selekcije Srbije Vanja uspeo je da sačuva mrežu i da se na odmor ode bez golova.

Sjajan prodor izveo je Federiko Kjeza u u 7. minutu, idealno je poslao pas ka Vlahoviću koji je sa šest-sedam metara pogodio samo stativu! Ostao je Vanja ukopan na liniji i imao sreće. Baš kao i pet minuta kasnije kada je Lokateli sa desetak metara u padu šutirao preko prečke.

A, onda je Federiko Gati omogućio Vlahoviću drugi zicer na meču. Najbolji strelac "Stare dame" je primio loptu, ali se Vanja "isturio" koliko je dug (dva metra) i uspeo da skrati ugao i sačuva mrežu.

U nastavku su do golova mogli i jedni i drugi. Šćešnji je odbranio dva ozbiljna udarca (Sanabrija, Masina), baš kao i Milinković Savić na drugoj strani kada su pretili Vlahović (sa 16 metara), Jildiz, Danilo... Filip Kostić se dosta trošio, izašao je u 64. minutu, a Vlahović u 78. minutu.