Portu doneo Realu 36. titulu šampiona Španije: Đirona razbila Barsu u katalonskom derbiju

Portu, fudbaler Đirone Tanjug/AP Photo/Joan Monfort
Portu, fudbaler Đirone

Posle današnje pobede nad Kadizom, sve oči navijača Reala bile su uprte ka katalonskom derbiju, gde ih je samo pobeda Ćavijeve ekipe protiv Đirone, delila od proslave 36. nacionalne titule. A, na njihovu sreću, trijumf je otišao u ruke manje poznatijeg tima iz Barselone.

ĐIRONA - BARSELONA 4:2 (1:2)

Time su Madriđani i matematički obezbedili titulu u La Ligi četiri kola pre kraja prvenstva, dok je Barsa pored zvaničnog poraza u šampionskoj trci, ostala i bez druge pozicije tabele, gde ju je danas, za bod, upravo prestigla Đirona.

Kako je izgledalo prvo poluvreme, delovalo je da će Barsa, bar za još jedno kolo, odužiti proslavu Madriđana. I pored rano primljenog gola (Dovbik), na krilima Kristijansena i Levandovskog, Barselona je imala vođstvo (2:1) na kraju prvog dela igre. I, generalno, epitet bolje ekipe.

Ćabijev tim u potpunosti je kontrolisao sredinu terena i mahom se sve odvijalo na polovini Đirone u prvom poluvremenu. A, onda se dogodio potpun krah u igri gostiju. Barsa je ispala iz ritma sredinom drugog poluvremena, kada je na teren ušao Portu.

Rezervista, inače dvostruki strelac na ovoj utakmici, postigao je prvi gol samo nekoliko sekundi nakon što je kročio na teren, da bi samo dva minuta kasnije asistirao Gutijerezu za potpun preokret na "Monteliviju" - 3:2.

Iako se očekivala reakcije Barselone, Ćavi nije uspeo da razmrda svoju ekipu. Pokušao je izmenama da promeni dinamiku na terenu, ali ništa nije donelo rezultata.

U 74. minutu, Porto je postigao i drugi gol na utakmici za konačnih 4:2, a interesantno, upravo je ovim rezultatom završen i prvi ovosezonski duel Đirone i Barselone na "Monžuiku".