(VIDEO) Džud Belingem ponovo rešava El Klasiko: Real Madrid prišao korak bliže tituli u La Ligi

21.04.2024 23:07
Fudbaleri Real Madrida, Džud Belingem i Lukas Vaskez Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez
Fudbaleri Real Madrida, Džud Belingem i Lukas Vaskez

Fenomenalna utakmica na "Santijago Bernabeu" koja je na kraju završena trijumfom Real Madrida! "Kraljevski klub" je slavio u "El Klasiku" protiv Barselone 3:2 (1:1) u 32. kolu španske La Lige.

"Galaktikosi" su izgledali dekoncentrisano u uvodnim minutima utakmice jer su pravili dosta grešaka. Jedna od njih je donela korner Kataloncima, a Andreas Kristensen je bio strelac nakon centaršuta Rafinje. Pogodak verovatno ide na dušu Andirju Lunjinu koji je izuzetno loše procenio let lopte.

Ipak, nije mnogo trebalo Madriđanima da se probude. Već u 18. minutu je Vinisijus bio precizan sa "bele tačke" i doneo izjednačenje domaćinu.

Poprilično otvoreno se igralo nakon toga. U medijima će se verovatno najviše pričati o smeru u kom bi otišla utakmica da je Barseloni priznat gol u prvom poluvremenu.

U drugom delu igre su gosti bili nešto konkretniji, a najbolju šansu je imao Feran Tores u 67. minutu kada je izašao jedan na jedan sa ukrajinskim golmanom. Izabranici Ćavija Ernandeza su nedugo nakon toga stigli do pogotka preko Fermina Lopeza.

Prošlo je svega 180 sekundi, a Real Madrid se ponovo vratio u meč preko Lukasa Vaskeza. Španac je na drugoj stativi dočekao centaršut Vinisijusa i smestio loptu u mrežu Marka Andrea Ter Štegena.

Domaćin je nakon toga bio konkrentiji tim. Vinisijus je mogao i do drugog gola nakon kontre koju je otvorio Lunjin, ali je Ter Štegen ipak odbranio njegov šut. Inicijativa Madriđana se na kraju isplatila, jer je Džud Belingem zatresao mrežu u 91. minutu i doneo trijumf "galaktikosima".

Atletik Bilbao - Granada 1:1 (1:1)