Evroliga

Makabi "odbranio Beograd" i poveo 2:1 u četvrtfinalnoj seriji Evrolige protiv Panatinaikosa

30.04.2024 21:50
Košarkaši Makabija i Panatinikosa u Beogradu MN Press
Košarkaši Makabija i Panatinikosa u Beogradu

Košarkaši Makabija pobedili su Panatinaikos u dvorani "Aleksandar Nikolić" i poveli sa 2:1 u četvrtfinalnoj seriji Evrolige - 85:83 (23:11, 23:26, 21:19, 18:27).

U izuzetno uzbudljivom susretu gde je glavnu priču na terenu vodila izraelska ekipa sve do sredine poslednje deonice, sve je stalo u zadnje četiri minute.

Na krilima 13:2 serije u režiji Lesora i Nana, Panatinaikos je uspeo da dođe do izjednačenja na 44 sekunde do kraja (83:83) nakon što je u jednom trenutku bilo i "plus 18" za Makabi.

Ali je u samom finišu "Ponos Izraela" uspeo da dođe do zlata vredne pobede poenima Brauna sa penala.

Makabi je tako uprkos nešto skromnijoj igri u poslednjoj četvrtini (18:27) uspeo da odbrani "domaći teren" u Beogradu, gde je imao prednost oko 1000 izraelskih navijača. I šansu da overi plasman u polufinale Evrolige imaće 2. maja, takođe u "Pioniru".