(KRAJ) Pari sen Žermen - Borusija Dortmund 0:1: Humels ovedo "milionere" u finale Lige šampiona

07.05.2024 22:53
Mats Humels postiže gol Tanjug/AP Photo/Frank Augstein
Mats Humels postiže gol

Pariz, grad svetlosti doneće pobedniku neopisivu sreću i ostvarenja sna, poraženom novu bolnu epizodu, tugu i razočarenje. Pari sen Žermen na svom "Parku prinčeva" ima priliku da nadmaši minimalnu prednost (0:1) Borusije Dortmund (21.00, TV Arena 1 Premium) i posle četiri godine drugi put dosanja finale UEFA Lige šampiona, na koju "milioneri" iz Dortmunda čekaju 11 godina. Znaju u Parizu da to mogu jer su istog rivala pobedili u grupnoj fazi 2:0 na "Parku prinčeva".

Jedan san će se ugasiti, ali oba rivala veruju u snagu, energiju, kvalitet i onbu veliku želju da se nađu u borbi za najznačajniji klupski evropski trofej. PSŽ je u godini pandemije koronavirusa u jedinom finalu odigranom balonu "La Luža" u Portugaliji izgubili od Bajerna. Nemački velikan je bio koban i iz za Dortmund u finalu 2012/13. kada su na Vembliju izgubili 1:2 i to golom Arjena Robena u 89. minutu.

Trener PSŽ-a Luis Enrike ne može da računa na povređenog Lukasa Ernandeza koji će propustiti i EURO, a Edin Terzić na Besebainija koji je imao težu povredu kolena.

PSŽ - Borusija D. 0:1 (0:0)

Stadion: Park Prinčeva.
Sudija: Danijele Orsato (Italija).
Strelac: Humels u 50. minutu.

PARI SEN ŽERMEN: Donaruma - Hakimi, Markinjos, Beraldo, Nuno Mendeš - Vitinja, Fabijan Ruiz (od 64. Asensio), Zaire-Emri (od 76. Li-Kang) - Dembele, Gonkalo Ramos (od 64. Barkola), Mbape.

BORUSIJA DORTMUND: Kobel - Rijerson, Humels, Šloterbek, Matsen - Džan, Sabicer - Adejemi (od 56. Rojs), Brant (od 84. Nmeča), Sančo (od 67. Zile) - Fulkrug.

(UŽIVO) PSŽ - Borusija D

07.05.2024. 22:54

Kraj utakmice, Borusija Dortmund je u finalu Lige šampiona

Kraj utakmice, Borusija Dortmund je u finalu Lige šampiona. Stative i prečke se ne račubaju, PSŽ ih je pogodio četiri u drugom poluvremenu, ali je Mats Humels postigao gol i doneo Borusiji pobedu od 1:0 i plasman u finale na Vembliju.

07.05.2024. 22:46

88. minut: Vitinja pogađa prečku

Au, kakva sreća za Nemce, PSŽ četvrti put pogađa okvir gola u drugom delu. Vitinja je poslao projektil sa 17 metara i uzdrmao prečku.

07.05.2024. 22:44

86. minut: Mbape pogađa prečku

Nema sreće PSŽ, Mbape pogađa prečku.

07.05.2024. 22:41

82. minut: Markinjos preti, lopta ide pored gola

Dobar skok i udarac glavom Markinjosa, ali lopgta odlazi pored stative.

07.05.2024. 22:38

80. minut: Granitna odbrana Nemaca

Nema lopta gde da prođe pored igrača Dortmunda. Asensio je bio dva puta izblokiran, pa onda i Mbape. Gol Humelsa u 77. minutu bio je poništen zbog ofsajda.

07.05.2024. 22:30

70. minut: Nemci se brane, PSŽ-u curi vreme

Nemci se dobro brane, zatvorili su sve prilaze Kobelu. PSŽ bez ideje.

07.05.2024. 22:20

61. minut: Nuno Mendeš pogađa stativu

Nuno Mendeš pogađa stativu sa sa 17 metara.

07.05.2024. 22:18

60. minut: PSŽ nema reakciju

PSŽ je još u šoku posle primljenog gola, nema reakcije domaćina. Pokušao je Gonkalo Ramoš ali preko gola.

07.05.2024. 22:09

50. minut: GOOOL! Vodi Borusija 0:1, strelac Mats Humels

Brant je izveo korner na drugu stativu, odbrana PSŽ-a je stajala i gledala kako Mats Humels postiže gol glavom. Nemci još bliži Vembliju.

07.05.2024. 22:05

47. minut: Zair-Emeri pogađa stativu

Kakav zicer nije pogodio Zair-Emri. Pogodio je stativu sa dva metra.

07.05.2024. 22:04

Počelo je drugo poluvreme u Parizu

Počelo je drugo poluvreme u Parizu, Dortmund se sjajno branio u prvom delu i još uvek ima taj gol prednosti koji ga vodi u finale. Nema izmena.

07.05.2024. 21:48

Kraj prvog dela u Parizu, nema golova

Kraj prvog dela u Parizu, nema golova.

07.05.2024. 21:47

45. minut: Umalo autogol igrača Borusije

Šutirao je Fabvijan Ruiz sa 16-17 metara, lopta se odbila od igrača Dortmunda ali je otipla pored gola.

07.05.2024. 21:43

41. minut: Pokušaj Vitinje sa 30 metara

Pokušao je Vitinja da iznenadi Kobela sa 30 metara, ali je lopta išla pravo u golmana Dortmunda.

07.05.2024. 21:36

35. minut: Donaruma brani zicer Adejemiju

Dve opasne situacije u oba šesnaesterca u 60 sekundi. Prvo je Mbape nije uspeo da zahvati loptu sa pet metara, da bi u kontri Adejemi sam krenuo sa centra na jednog igrača, šutirao sa 7-8 metara ali je Donaruma sjajno odbranio.

07.05.2024. 21:32

31. minut: Dembele je morao bolje

Dobru akciju Nuna Mendeša i Mbapea nije u tom tonmu završio Dembele. Iskosa je šutirao pored gola.

07.05.2024. 21:28

28. minut: Odbrane za sada besprekorne

PSŽ ima više loptu u posedu, ali nema dovoljno dobrog pasa da bi se stvorila prava prilika. Odbrane oba tima funkcionišu bez greške za sada, Sančo nema prosotora kao u Dortmundu.

07.05.2024. 21:20

18. minut: Zaporetila Borusija

Posle dobro izvedenog auta zapretio je Rijerson, ali je promašio.

07.05.2024. 21:09

10. minut: Velika borba, nema prilika

Velika borba se vodi u Parizu od samog starta. Igra se napadački, ali u prvih 10 minuta videli smo dva neuspešna pokušaja, Fulkruga i Hakimija, ne i prave prilike.

07.05.2024. 21:00