Vesti EURO 2024

(KRAJ) EURO, Grupa "A": Mađari slave Ksobolta, Nemci Filkruga, Škotska eliminsana sa EP Coca Cola Euro 2024

23.06.2024 23:00
Fudbaler Nemačke slavi gol na Evropskom prvenstvu Guliver / AP Photo/Frank Augstein
Fudbaler Nemačke slavi gol na Evropskom prvenstvu

Današnji program Evropskog prvenstva u fudbalu, donosi nam dve utakmice Grupe "A", u kojem se sastaju Švajcarska i Nemačka, odnosno Škotska i Mađarska, a oba susreta iz Nemačke možete pratiti na kanalima TV Arena sport.

Utakmice se igraju od 21 sat. Susret Škotske i Mađarske možete pratiti na Areni 2 Premium, dok je prenos iz Frankfurta između Švajcarske i Nemačke na Areni 1 Premium.

Tok meča i kretanje rezultata možete pratiti na našem sajtu.

Kada se pogleda tabela, jasno je da je Nemačka sa dve pobede već obezbedila plasman u nokaut fazu.

Švajcarska ima četiri boda i obzirom na bodovnu razliku u odnosu na Škotsku (1) i činjenice da ostrvska reprezentacija ima očajnu gol-razliku (-4), Švajcarci su glavni favoriti da prođu grupu, dok su Mađari, uz pomenute Škote, na dnu Grupe "A", bez izglednih šansi da se domognu osmine finala. Bar ne direktnim plasmanom.

Ipak, obzirom da će četiri najbolje trećeplasirane ekipe dobiti mesto u nokaut fazi i dalje ima kakvih takvih šansi za Mađare i Škote. Naročito za ostrvku selekciju, koja bi u slučaju ubedljivije pobede i teškog poraza Švajcarske u Frankfurtu, mogla i na drugo mesto tabele. Ali, uzevši u obzir veliku gol razliku sa Švajcarcima, Škoti će se verovatno nadati plasmanu u osminu finala sa treće pozicije.

ŠVAJCARSKA - NEMAČKA 1:1 (1:0)

Stadion: Dojče Bank Park, Frankfurt.

Sudija: Danijele Orsato (Italija)

ŠVAJCARSKA (3-4-2-1): Zomer, Šar, Akanđi, Rodrigez – Vidmer, Frojler, Džaka, Ebišer – Ndoje, Rajder – Embolo.

NEMAČKA (4-2-3-1): Nojer – Kimih, Ridiger, Ta, Mitelštat – Andrih, Kros – Musijala, Gundogan, Virc – Haverc.

ŠKOTSKA - MAĐARSKA 0:1 (0:0)

Stadion: MHP Arena, Štutgart.

Sudija: Fakundo Teljo (Argentina)

ŠKOTSKA (5-4-1): Gan – Ralston, Hendri, Henli, Mekena, Robertson – Mekgin, Gilmur, Mekgregor, Mektomini – Adams.

MAĐARSKA: (3-4-2-1): Gulači – Botka, Orban, Dardaj – Bola, Stajls, Šafer, Kerkez – Šalaj, Soboslaj – Varga.

(UŽIVO) EURO Grupa "A"

23.06.2024. 22:58

90+10 minut: GOOOOL!!! Mađarska čuva nade o nokaut fazi, strelac Ksobot

Taman dok su svi čekali kraj, utakmica u Štutgartu završena je pobedom Mađarske u dubokoj nadoknadi!

Sudija je produžio utakmicu za 10 minuta, a u tačno 100. minutu, gol vredan nade o trećoj poziciji za Mađarsku postigao je Kevin Ksobot posle sjajne asstencije Rolanda Salaija.

Kakav završetak utakmice!

23.06.2024. 22:51

91. minut: GOOOL! Filkrug spasilac "pancera" - 1:1

Isplatila se Nemcima upornost.

Najzad su uspeli da zatresu mrežu Švajcaraca, a junak "pancera" bio je Filkrug.

Fudbaler Dortmunda bio je najviši u skoku nakon centaršuta iz Rauma. Somer je skočio ali nije uspeo da sačuva svoju mrežu.

Nemačka je tako u drugom minutu nadoknade došla do izjednačenja, a ovim bodom zadržala je vodeće mesto u Grupi "A".

23.06.2024. 22:50

90. minut: Stativa sačuvala Škote

Mogli su Mađari da reše utakmicu u finišu.

Pokušao je Soboslaj, potom je odličnu priliku imao i rezervista Adams.

Istrčao je Adams sam pred golmana Škotske, šutirao u dalji ugao, ali je pogodio samo stativu.

Kakva šteta za Mađare.

23.06.2024. 22:47

88. minut: Nojer čuva nadu Nemcima

Napadaju Nemci, a prazan prostor umalo nisu iskoristili Švajcarci.

U jeku napada "pancera", Švajcarci su iskoristili smušenost u odbrani rivala.

Pokušao je Džaka da iznenadi Nojera, lepo je uputio udarac, ali je golman Nemačke vrhovima pristiju uspeo da sačuva svoju mrežu.

23.06.2024. 22:43

83. minut: Poništen gol Švajcaraca

Mogli su Švajcarci sve da završe u Frankfurtu, ali je gol Vargasa poništen zbog ofsajda.

Odlično se rezervista otvorio pred golom Nemaca. Lepo je povukao loptu i šutirao u suprotnu stranu istrčalog Nojera, ali je na nesreću švajcarskih navijača ipak bio u nedozvoljenoj poziciji.

Nemačka je zadržala nadu o prvom mestu, ali nemaju još puno vremena.

23.06.2024. 22:41

78. minut: Jak ritam na obe utakmice

Gledamo otvorene utakmice u Štutgartu i Frankfurtu.

Nema se previše vremena... Utisak je da gol visi u vazduhu na meču Škotske i Mađarske.

I jedni i drugi prete, ali i dalje nema pogotka.

Sa druge strane, Nemačka preti u Frankfurtu. Pokušava na sve načine da dođe do izjednačenja i prvog mesta u grupi, ali se ne daju Švajcarci

23.06.2024. 22:30

70. minut: Nemile scene u Štutgartu

Teške scene u Štutgartu.

Golman Mađarske u nameri da interveniše "pokupio" je svog saigrača. Varga je ostao na zemlji praktično kontuzovan, da bi ubrzo i medicinska ekipa morala da reaguje.

Drama je potrajala nekoliko minuta, a napadač Mađarske napustio je na teren na nosilima.

23.06.2024. 22:26

65. minut: Nagelsman promešao karte

Dve izmene u taboru Nemačke.

Mora Nagelsman malo da promeša karte, pa je umesto Taa ušao Šloterbek, dok je Mitlšteta zamenio Raum.

"Panceri" inače imaju igru u Frankfurtu, mada Švajarci takođe izgledaju odlično.

Kao i tokom većeg dela utakmice, Nemačka napada u ovim trenucima. Imali su nekoliko polu-prilika "panceri". Pretio je Haverc, pokušavali su Musijala i Kros, ali i dalje nema realizcije.

23.06.2024. 22:23

64. minut: Prete Mađari

Najzad neko uzbuđenje u Štutgartu.

Imali su solidnu priliku Mađari. Pokušao je Dardai glavom nakon asistencije Bola, ali je lopta otišla preko gola Škotske.

Moraće Mađari da podignu ritam ako žele da ostanu na takmičenju.

23.06.2024. 22:19

60. minut: Mirno u Štutgartu

Dok navijači u Frankfurtu gledaju uzbudljivu utakmicu, gledaoci i prisutni na stadionu u Štutgartu posmatraju uglavnom uspavanku na meču Škotke i Mađarske.

Škoti su nešto ofanzivniji u ovim trenucima, ali je sve to i dalje skromno da bi se iznenadili stameni Mađari, koji očajnički pokušavaju da izbegnu treći poraz na takmičenju.

Podsetimo, remi ne odgovara ni jednima ni drugima. Tri boda i golovi su potrebni kako bi obe ekipe ostale u konkurenciji za treće mesto u grupi.

23.06.2024. 22:15

54. minut: Nemci u velikoj ofanzivi

Još jedna dobra prilika za Nemce otišla u nepovrat.

Švajcarska se povukla, Nemačka iskoristila prostor... Po običaju, lagano došla do pozicije za šut. Ali...

Nije uspela da dođe do izjednačenja.

Toni Kros šutirao je snažno sa ivice kaznenog prostora, a lopta je prohujala pored stative.

23.06.2024. 22:11

50. minut: Musijala "puca" direktno u Somera

Jak ritam u Frankfurtu.

Nakon dobre prilike Švajcarske, Nemci su imali odličnu šansu za izjedačenje, ali je Musijala slabo reagovao pred golom rivala.

Firc lepo je proigrao mladog Musijalu pred golom Somera, fudbaler Bajerna povukao je loptu i šutirao jako, ali direktno u čuvara mreže Švajcarske.

Ako se po jutru dan poznaje, očekuje nas sadržajno drugo poluvreme u Frankfurtu.

23.06.2024. 22:08

47. minut: Umalo 2:0 za Švajcarce

Imali su Švajcarci odličnu priliku za gol!

Iskoristili su smušenost u odbrani Nemaca, Embolo je poslao savršen pas u prostor, ali je Vilmer pogrešio u prijemu, čime je propala velika prilika za Švajcarce. Pogotovu pošto je krilo Majnca bilo samo pred golom Nojera.

23.06.2024. 22:04

Počelo je drugo poluvreme

Da vidimo kakva nas uzbuđenja očekuju u nastavku mečeva.

Mađari i Škoti su pod imperativom za tu, treću poziciju, dok se Švajcarci i Nemci bore za prvo mesto u grupi.

23.06.2024. 21:48

Kraj prvog poluvremena: Mreže miruju u Štutgartu, Švajcarci vode u Frankfurtu

Posle završenog prvog poluvremena, Švajcarska golom Ndoje vodi u Frankfurtu protiv Nemačke, dok i dalje nema pogodaka u Štutgartu između Škotske i Mađarske.

Nemačkoj je poništen pogodak sredinom prvog poluvremena zbog faula Musijale u začećku akcije koji je doveo do gola Adriha, da bi u nastavku poluvremena Švajcarska ipak došla do prednosti nakon brze kontre po boku, koju je krunisao Ndoje sa peterca.

Što se tiče drugog meča. Tu nismo videli previše uzbuđenja. Mađarska je imala nešto veću inicijativu, ali nije bilo golova i većih šansi.

23.06.2024. 21:47

Ipak sve regularno kod pogotka Švajcaraca

Na prvi pogled, delovalo je da je Ndoje postigao gol iz ofsajda, ali ovaj kadar pokazuje da je pogodak ipak bio regularan.

23.06.2024. 21:46

43. minut: Nemci u velikom naletu

Gledamo potpunu ofanzivu Nemaca.

"Panceri" prete sa svih strana, dolaze do poslednje trećine terena, ali nedostaje malo više koncentracije u završnici.

Švajcarci se dobro i organizovano brane. Za sada se muče da sačuvaju bokove, ali za sada odlično pariraju favorizovanim Nemcima.

23.06.2024. 21:44

41. minut: Najveća prilika Mađarske na utakmici

Najveća prilika za Mađarsku na utakmici.

Soboslaj je sa ivice kaznenog prostora proigrao Orbana, ali je štoper Mađarske pogodio stativu.

Glavom je lepo pokušao, golman je već bio savladan, ali nije uspeo da pogodi mrežu.

Mada, pitanje i da je pogodio da li bi pogodak bio priznat, budući da se sve odvijalo na granici ofsajda.

23.06.2024. 21:37

36. minut: Nešto veća inicijativa Mađara

I dalje nema puno uzbuđenja na utakmici Škotske i Mađarske.

Škoti su bili nešto opasniji na startu utakmice, da bi Mađari preuzeli inicijativu u poslednjih 10ak minuta, ali je sve to i dalje "bledunjavo".

Deluju da se obe ekipe testiraju, igraju izuzetno pažljivo, čeka se prava šansa, pa navijači u Štutgartu mahom gledaju "uspavanku".

23.06.2024. 21:32

28. minut: GOOOL! 1:0 vodi Švajcarska, strelac Ndoje

Delovalo je da su Švajcarci postigli gol iz ofsajda, ali, ovaj put, nije bilo reakcije iz VAR sobe.

Iz jedne od malobrojnih akcija Švajcarcaca, Frojler je povukao loptu po boku i proigrao Ndoju pred golom Nemaca, a vezisti Bolonje nije bilo teško da zatrese mrežu Nojera sa peterca.

Da vidimo kakva će biti reakcija Nemaca.

23.06.2024. 21:25

20. minut: Nema uzbuđenja u Štutgartu

U Štutgartu se ništa važno ne dešava.

Gledamo jako dosadnu utakmicu između Škotske i Mađarske.

Bukvalno se sve odvija na polovini terena, igra se bez jakog intenziteta, a obe ekipe su pred imperativom dobrog rezultata.

23.06.2024. 21:21

18. minut: Poništen gol Nemcima

Postigli su pogodak "panceri" u 18. minutu, ali je sudija poništio gol Andriha nakon reakcije iz VAR sobe.

U začećku akcije Muasijala je faulirao Ebišera u kaznenom prostoru Švajcarske. Nakon toga "naleteo" je Andrih i postigao prelep pogodak, ali on ipak nije priznat.

Šteta za nemačke navijače, ostaje 0:0 u Frankfurtu.

23.06.2024. 21:15

14. minut: Miruju mreže u Nemačkoj

Obe utakmice su dinamične, ali nema puno prilika u Štutgartu i Frankfurtu.

Nemačka vrši presing nad Švajcarcima, koji su se tek nedavno koliko-toliko oslobodili pritiska, dok se radnja na meču Škotske i Mađarske uglavnom odvija na polovini terena.

23.06.2024. 21:10

8. minut: Prete Mađari u Štutgartu

Videli smo i prvo uzbuđenje u Šturgartu.

Prvu priliku na utakmici imali su Mađari.

Pokušao je Bendeguz Bola sa ivice kaznenog prostora. Uputio je lep šut ka golu Škotske, lopta ne nezgodno odskočila, ali se dobro isprečio Angus Gun.

23.06.2024. 21:04

2. minut: Prva prilika za Nemce u Frankfurtu

Nemačka je od starta krenula agresivno i prvu priliku kreirala već u drugoj minuti.

Nakon ubacivanja iz ugla, Haverc je lepo pokušao glavom, ali je šutirao direktno u golmana Švajcarske.

Ostaje 0:0.

23.06.2024. 20:59

Počele su utakmice u Frankfurtu i Štutgartu

Kreće rasplet u Grupi "A" na Evropskom prvenstvu.

Počele su utakmice u Frankfurtu i Štutgartu, da vidimo ko će u osminu finala.

Utakmice, podsećamo, možete pratiti na Areni 1 i Areni 2 Premium kanalu.

23.06.2024. 20:32

Nojer piše istoriju u Frankfurtu

Golman nemačke reprezentacije Manuel Nojer piše  istoriju večeras u Frankfurtu. Ovo će mu biti 18. nastup na Evropskim prvenstvima, čime će se izjednačiti sa Bastijanom Švajštajgerom na vrhu reprezentativne liste.

Takođe, protiv Švajcarske će ispisati još jedan rekord, pošto će postati i igrač sa najviše nastupa u konkurenciji golmana. Prethodni rekord drži legendarni Đanluiđi Bufon.

23.06.2024. 20:28

Zanimljivost: 1/21 za Švajcarsku protiv Nemačke u poslednjih 60+ godina

Švajcarska je pobedila Nemačku samo jednom u prethodnih 21 okršaja u svim takmičenjima. Niz je počeo i traje još od 1959. godine.

23.06.2024. 20:25