Vesti EURO 2024

(KRAJ) Švedska - Srbija (0:3): Rutinski trijumf "orlova" pred odlazak na Evropsko prvenstvo

08.06.2024 19:32
Srbija je slavila protiv Švedske na prethodne dve utakmice Profimedia
Srbija je slavila protiv Švedske na prethodne dve utakmice

Fudbaleri Srbije su savladali reprezentaciji Švedske 3:0 (1:0) u poslednjoj proveri pred odlazak na Evropsko prvenstvo.

Srbija i Švedska su se od 2006. godine sastajale četiri puta. Prvi put 2009. godine kada je u prijateljskoj utakmici naša selekcija slavila 2:0. Odigrana je još jedna prijateljska utakmica 2012. godine, gde je Švedska bila bolja 2:1.

Poslednja dva susreta su odigrana 2022. godine u okviru B divizije u Ligi nacija. Ekipa Dragana Stojkovića je golom Luke Jovića pobedila minimalnim rezultatom na gostujućem terenu, dok je na stadionu "Rajko Mitić" zabelež ubedljiv trijumf (4:1).

Švedska - Srbija 0:3 (0:1)

Stadion: „Frends arena“
Sudija: Jasper Vergote (Belgija)
Strelac: Milinković-Savić 18, Mitrović 60, Tadić 70.

ŠVEDSKA : Olsen – Kraft, Hien, Lindelef (od 79. Starfelt), Kajuste – Kuluševski, Saletros, Forsberg (od 61. Holm) – Elijason (od 46. Isak), Nilson (od 46. Larson), Elanga (od 61. Svedberg).

SRBIJA : Rajković – Stojić, Milenković, Pavlović – Živković (od 71. Jović), Ilić, Lukić (od 46. Gudelj), Mladenović (od 61. Kostić) – SMS (od 71. Birmančević) – Vlahović (od 79. Samardžić), Mitrović (od 61. Tadić).

(UŽIVO) Švedska - Srbija

08.06.2024. 19:55

Kraj utakmice

Kraj utakmice u Stokholmu. Reprezentacija Srbije je rutinski savladala Švedsku pred odlazak na Evropsko prvenstvo u Nemačkoj.

08.06.2024. 19:49

88. minut: Švedska ostala bez energije

Znatno je popustio pritisak Šveđana u prethodnih 10 minuta. Srbija sada izgleda mnogo bolje na terenu, što govori i činjenica da je bila bliže četvrtom golu, nego Švedska prvom.

08.06.2024. 19:43

81. minut: Fantastični Rajković čuva mrežu Srbije

Ne mogu Šveđani da pronađu način da savladaju Predraga Rajkovića koji nastavlja da brani fantastično. Srpski čuvar mreže ima čak osam odbrana!

08.06.2024. 19:38

76. minut: Nova dobra šansa za Vlahovića

Ponovo se Dušan Vlahović našao u dobroj situacija da zatrese mrežu Robina Olsena, ali je napadač "stare dame" još jednom propustio zicer da uveća prednost Srbije.

08.06.2024. 19:35

73. minut: Nastavlja Rajković odlično da brani

Isak je ponovo odlično šutirao, a Predrag Rajković je upisao još jednu vrhunsku intervenciju. Golman Majorke izuzetno dobro brani na ovoj utakmici i u nekoliko navrata je sprečio siguran gol Šveđana.

08.06.2024. 19:32

70. minut: GOOOL! Srbija vodi 3:0, strelac je Dušan Tadić!

Odlična kontra Srbije krunisana je pogotkom. Nakon pokušaja Kostića i Vlahovića, Tadić je zahvatio odbijenu loptu i poslao je pod prečku za vođstvo "orlova" 3:0!

08.06.2024. 19:30

68. minut: Vlahović u dobroj prilici

Mogla je Srbija i do trećeg gola, ali je Dušan Vlahović bio neprecizan. Uradio je napadač Juventusa sve kako treba, zaobišao golmana, ali je šutirao preko gola.

08.06.2024. 19:22

60. minut: GOOOL! Srbija vodi 2:0, strelac je Aleksandar Mitrović!

Odmah nakon prilike Isaka, Aleksandar Mitrović je kaznio protivnika i zatresao mrežu na asistenciju Filipa Mladenovića.

08.06.2024. 19:21

59. minut: Isak u šansi, Rajković brani

Kontra napad Švedske i odličan protok lopte doneli su veoma dobru poziciju Aleksanderu Isaku. Ipak, Rajković je upisao novu odbranu i sačuvao prednost "orlova".

08.06.2024. 19:17

55. minut: Dobar pokušaj Lindelofa

Stvorili su Šveđani prvu pravu priliku iz kornera u 55. minutu kada je Viktor Lindelof šutirao, ali je Rajković ponovo bio odlično postavljen i zaustavio šut protivnika.

08.06.2024. 19:08

47. minut: Na startu drugog dela igre prete Šveđani

Brzo su naši fudbaleri izgubili loptu, a nakon nekoliko dodavanja Šveđana, Elanga se našao u dobroj poziciji i šutirao direktno u Rajkovića.

08.06.2024. 19:06

Počinje drugo poluvreme

Počinje drugo poluvreme, a reprezentativci Srbije će sada izvesti loptu sa centra.

08.06.2024. 18:51

Kraj prvog poluvremena

Belgijski arbitar je svirao kraj prvog poluvremena, a reprezentacija Srbije ima prednost zahvaljujući Sergeju Milinković-Saviću koji je postigao jedini gol na meču.

08.06.2024. 18:48

46. minut: Dva oštrija starta i dva žuta kartona za "orlove"

Izabranici selektora Stojkovića su finišu prvog poluvremena zabeležili nešto oštrije startove, te su žute kartone dobili Saša Lukić i Strahinja Pavlović.

08.06.2024. 18:45

44. minut: Bez prave ideje Šveđani

Srbija je veoma dobro postavila dobranu na koju protivnika nema odgovor. Švedska uspeva da stigne u završnu trećinu terena, ali nemaju pravu ideju kako da probiju odbranu "orlova".

08.06.2024. 18:38

36. minut: Odlična prilika za domaćina

Nakon gužve u šesnaestercu je šutirao Niklas Elijason, ali je Rajković upisao još jednu intervenciju na meču i sprečio izjednačenje.

08.06.2024. 18:29

28. minut: Švedska ponovo drži loptu, "orlovi" se odlično brane

Švedska i dalje ima veći posed lopte i više šuteva ka golu, ali se izabranici Dragana Stojkovića odlično brane u prvih 28 minuta.

08.06.2024. 18:21

20. minut: Vlahovićev šut odlazi preko gola

Mogla je Srbija da uveća vođstvo svega dva minuta nakon prvog gola, ali je štu Dušana Vlahovića otišao preko gola.

08.06.2024. 18:19

18. minut: GOOOL! Srbija vodi 1:0, strelac je Milinković-Savić!

Fudbaleri Srbije vode u Stokholmu pogotkom Sergeja Milinković-Savića. Andrija Živković je odlično centrirao, lopta je preskočila defanzivce Švedske, a fudbaler Al Hilala je sačekao na drugoj stativi i smestio u mrežu.

08.06.2024. 18:16

15. minut: Prvi prete Šveđani

Prvi udarac na utakmic su uputili Šveđani. Dejan Kuluševski je šutirao sa ivice šesnaesterca, a lopta je išla direktno u ruku Rajkovića.

08.06.2024. 18:09

9. minut: Domaćin za sada kontroliše utakmice

Domaćin dominira u posedu lopte u uvodnim minutima utakmice. Švedska kontroliše igru, ali ne stvara ozbiljnije šanse pred golom Predraga Rajkovića.

08.06.2024. 18:04

3. minut: Dobar protoko lopte Šveđana

Prvi u šansi su se našli reprezentativci Švedske. Entoni Elanga je ostao sam na drugo stativi nakon centaršuta, ali srećom po naš tim, promašio je čitavu loptu, te nije bilo opasnosti po gol Srbije.

08.06.2024. 18:01

Počela je utakmica

Počela je utakmica u Stokholmu, a loptu će sa centra izvesti fudbaleri Švedske.

08.06.2024. 17:49

Kraj reprezentativne karijere za Zlatana Ibrahimovića

Iako nije u protokolu za današnju utakmicu, ova utakmica će ujedno označiti i odlazak Zlatana Ibrahimovića u penziju. Šveđanin je za nacionalni tim odigrao 122 utakmice, postigao je 62, a asistirao kod 25 golova. Debi je upisao  31. januara 2001. u prijateljskoj utakmici protiv Farskih Ostrva koja je završena 0:0.

08.06.2024. 17:35