(KRAJ) Napredak - Partizan 0:1: Saldanja spasio Partizan!

19.07.2024 22:48
Crno-beli će imati starog dužnika za protivnika u prvom kolu MN Press
Crno-beli će imati starog dužnika za protivnika u prvom kolu

Fudbaleri Partizana odigraće meč prvog kola Mozzartbet Superlige Srbije kao nominalni gosti protiv Napretka sa početkom utakmice od 21.00 čas (Arena 1 Premium). S obzirom da se na stadionu u Kruševcu obavljaju radovi, crno-beli će imati priliku da se večerašnji duel odigraju na svom terenu.

Pred ovaj okršaj, trener "parnog valjka" Aleksandar Stanojević, istakao je da neće moći da računa na jednog fudbalera. U pitanju je još od priprema povređeni Marko Živković.

Crno-beli nisu poraženi od Napretka još od 2019. godine, međutim, valja istaći da su u zavšrnici prethodne sezone prosuli bodove upravo u Kruševcu, remizirajući rezultatom 3:3 u plej-in fazi domaćeg prvenstva.

Utakmicu Partizana i Napretka, kao i ostale duele Superlige Srbije, možete pratiti na kanalima TV Arena Sport.

Žuti kartoni: Vukajlović - Saldanja

Napredak (4-2-3-1):  Savić - Čubra, Marinković, Bukorac, Vukajlović - Krstić (od 89. Ostojić), Tošeski (od 68. crveni karton), Karaklajić - Bastajić (od 77. Šarić), Stoiljković (od 71. Ignjatović), Bubanj.

Klupa: Balević, Preković, Ignjatović, Jović, Marjanović, Milivojević, Obradović, Ostojić, Ristić, Šarić.

Partizan (4-2-3-1): Jovanović - Antić, Mujakić, Marković, Đurđević - Arijaga (od 71. Natho), Šćekić (od 46. Zahid) - Goh (od 46. Nikolić), Trifunović (od 72. Stjepanović), Kalulu (od 60. Severina) - Saldanja

Klupa: Krunić, De Medina, Filipović, Zubairu, Jevremović, Đ. Jovanović, Natho, Nikolić, Severina, Stjepanović, Zahid.

(UŽIVO) Napredak - Partizan

19.07.2024. 22:57

Kraj utakmice!

Partizan je pobedio - na mišiće! Napredak se muški i organizovano branio do samog kraja, čak i sa crvenim kartonom Tošeskog. I kada je delovalo da je pobeda ispuštena, da crno-beli od starta prvenstva zaostaju, pojavio se Stjepanović koji je kreirao vrhunsku šansu svojim saigračima. Mateus Saldanja je samo bio egzekutor njegove genijalnosti.

19.07.2024. 22:53

93. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Saldanja doneo prednost crno-belima

Sjajan pogodak Partizana. Kada kreacija nije išla, pojavio se mladi Stjepanović. Poslao je vanredan pas po zemlji, koji je Brazilac propustio Nathu kroz noge. Izraelac je čekako, i možda previše, ali je na kraju doturio loptu do Saldanje, koji ju je u svom maniru poslao u mrežu. Neverovatno koliko bleda partija špica crno-belih, ali i to koliko je ubojit kada mu se ukaže samo jedna šanse. Igrač koji menja mečeve jednim dodirom!

19.07.2024. 22:52

92. minut - Evo Saldanje

Brazilac je kao na meču sa Lokomotivom iz Moskve prevario odbranu po desnoj strani, uvukao se do samog peterca, ali je ovaj put, u odnosu na gostovanje u Rusiji, pokušao da doda, a pred golom niko nije čekao.

19.07.2024. 22:50

90. minut - Počinje nadoknada

Sudija Simović je dodao pet minuta igre.

19.07.2024. 22:45

85. minut - Dobra prilika za Zahida!

Režirao je Natho dobar pas u prostor za Nemanju Nikolića, koji je loptu odlično prihvati, ostavio za Zahida, ali je ovaj veoma neprecizno pokušao i katapultirao loptu daleko preko prečke. Vidi se  da Norvežaninu nedostaje fudbal u nogama.

19.07.2024. 22:43

83. minut - Pokušaj Natha

Skoro iz nehata se oprobao najkreativniji igarač Partizana, ali je lopta išla kroz gužvu defanzvaca Napretka. Na kraju ju je neko spasonosno poslao u korner, iz koga se ništa nije izrodilo. Crno-beli su na ivici da se okliznu na startu borbe za titulu.

19.07.2024. 22:37

77. minut - Sve manje vremena za crno-bele

Trenutno taje kraća pauza za osveženje, s obzirom da je u Humskoj prilično sparno vreme. Ostalo je još nekih 13 minuta do kraja regularnog dela igre, a sat samo otkucava Partizanu...

19.07.2024. 22:32

71. mintut - Izlazi Arijaga

Njegovo napuštanje terena se mora istaći, pošto je novajlija u crno-belom ostavio odličan utisak. U defanzivi je bio sveprisutan i odmeren, a u napadu je doprineo neverovatnim pasem za Trifunovića, koji ovaj usled lošeg prijema nije pretvorio u gol. Umesto njega će u nastavku igrati Natho. Takođe, umesto pomenutog Trifunovića će u nastavku biti Stjepanović.

19.07.2024. 22:27

68. minut- Crveni karton za Napredak!

Prosto je neverovatno koliko je Tošeski neoprezno startovao nad Đurđevićem. U punom trku je otvorio kopačku i uklizao, i na svu sreću je promašio nogu novog defanzivca Partizana, inače bi se Vukašin mogao veoma ozbiljno povrediti. Sada "parni valjak" ima igrača više, što potpuno menja odnos snaga na terenu.

19.07.2024. 22:26

67. minut - Ne stvara šanse Partizan

Iako je Severina, kao ofanzivno potentniji igrač, ušao umesto Kalulua, iako je Zahid tu da kreira, vidno je da postoji veliki problem u kreaciji za crno-bele.

19.07.2024. 22:17

58. minut - Još jednom Bastajić!

Ponovo je imao priliku Bastajić da matira Jovanovića. Ovaj put je dobio loptu sa boka od Karaklajića, ali je šut po zemlji bio neprecizan i otišao je relativno daleko od leve stative Vladimira Savića. Deluje da mu je ovo bila i bolja pozicija od prethodne, iz koje je mnogo više namučio golmana crno-belih.

19.07.2024. 22:11

52. minut - Parada Jovanovića!

Izvvukao se na levoj strani kaznenog prostora Bastajić, i poslao takozvanu "kiflu" ka golu Aleksandra Jovanovića. Međutim, lopta nije imala dovoljnu silinu, tako da je golman Partizana sebi zavredeo sliku za ram.

19.07.2024. 22:05

Počinje drugi deo igre!

Pred nama je novih 45 minuta fudbala. Za Partizan su umesto Šćekića i Goha ušli Zahid i Nikolić, što govori da crno-beli idu na pobedu silovito.

19.07.2024. 21:48

Kraj prvog dela igre!

Videli smo prilično valovito poluvreme na stadionu Partizana. Nekoliko puta su crno-beli dolazili u opasne situacije, ali  nisu uspevali da konkretizuju te šanse, sem u četvrtom minutu kada je Aleksandar Šćekić pogodio stativu. Videli smo nekoliko dobrih dodavanja Goha, ali pretežno u provoj polovini ovog dela igre. Kako je Korejac nestao, tako je nastalo i zatišije. Tek krajem uvodnih 45 minuta, "parni valjak" se probudio i dovodio Trifunovića u pozicije za gol, koje ovaj nije korisito. Što se odbrane tiče, obe ekipe su bile prilično sigurne, sa tim da je mladi Đurđević u 2-3 navrata omogućavao protivniku da dolazi previše blizu golmana Jovanovića. Treba očekivati da će Partizan u nastavku dodatno pojačati tempo.

19.07.2024. 21:45

43. minut - Dosta greši Đurđević

Novo pojačanje Partizana se za sada ne snalazi defanzivno po desnoj strani. Mada mu je prva utakmica, pasovi direktno protivniku u noge su nešto što se ne sme ponavljati. Pored toga je imao i loše uklizavanje koje ga je potpuno izbacilo iz igre u odbrani. Moraće znatno sigurnije u nastavku jer mu se ovo ne dešava prvi put.

19.07.2024. 21:41

41. minut - Evo konačno Saldanje - Šćekić u njegovoj ulozi

Taman kada smo počeli da ga kudimo, on je vrlo ugrozio gol Vladimira Savića. Probio je po desnom boku u sprintu i uspeo da dogura loptu do srca kaznenog gde ju je sačekao Šćekić. Crnogorac kao da je obukao ruho Brazilca na ovom meču, s obzirom da je sada već drugi put bio u velikoj šansi. Ipak, za sada mu nedostaje južnoamerička ubojitost, s obzirom da loptu ni sada nije zahvatio kako treba.

19.07.2024. 21:37

Saldanja praktično neprimetan

Zanimljivo je da Brazilca skoro uopšte nismo videli do ovog trenutka. Napadač Partizana je kompletno zatvoren i nema puno kontakta sa loptom. Do sada je u par navrata uspeo da kretnjom otvori prostor svojim saigračima, ali pravog i konkretnog učinka nije bilo.

19.07.2024. 21:34

33. minut - Ponovo Trifunović

Još jednom je Goh bio egzekutor odlučujućeg pasa, a ovaj put se Trifunović našao u šansi, ali je njegov udarac po zemlji bio lak posao za Savića. Moraće bolje da koristi prilike koje mu se ukazuju...

19.07.2024. 21:30

29. minut - Preti i Napredak

Sada su se i Kruševljani aktivirali, kao da posmatramo utakmicu u kojoj se napada na mahove. Sada je Napredak zapretio iz kornera preko Bukorca, koji je nebeskim skokom spustio loptu do Marinkovića. Ovaj se nije toliko dobro snašao, tako da nije bilo opasnosti za Jovanovića.

19.07.2024. 21:29

28. minut - Trifunović protraćio Arijaginu genijalnost

Novo pojačanje Partizana je jednim potezom zamalo donelo prednost nominalnom gostu. Poslao je izvanredan "lob" pas u prostot, a sam pred golmanom Savićem se našao Trifunović, ali je očajno pokušao da prihvati loptu, i praktično poslao pas u ruke protivnika.

19.07.2024. 21:23

23. minut - Utihnula uzbuđenja

Posle prilično turbulentnih pet minuta, tempo je malo spušten na obe strane. Prilično su aktivne obe ekipe u odbrani tako da neretko viđamo oba tima u defanzivi sa deset fudbalera.

19.07.2024. 21:17

Vratili su se navijači u Humsku

Treba istaći da Partizan ima podršku svojih navijača na svom stadionu prvi put posle dosta vremena. Osvežavajuće je ponovo čuti pesmu u Humskoj.

Navijači Partizana su se vratili na stadion

19.07.2024. 21:11

10. minut - Goh je vrlo aktivan

Deluje da je Korejac u sastavu crno-belih vrlo željan da popravi utisak od prošle sezone. Veoma pravi problem po desnoj strani,sa uvlačenjem na svoju prirodnu poziciju u sredini terena, raspoređujući lopte svojim saigračima. Sada je dobro uposlio Kalulua na ivici šesnesterca, ali je ovaj bio izblokiran.

19.07.2024. 21:06

5. minut - Nižu se prilike na obe strane

Po svemu prikazanom imaćemo priliku da gledamo izrazito uzbudljiv meč. Sada je Kalulu mogao da dovede svoj tim u vođstvo, ali je golman Napretka Vladimir Savić, bio spreman da odgovori. Prethodno je Bubanj mogao da neočekivano dovede Kruševljane u vođstvo, ali mu je udarav glavom bio preslab.

19.07.2024. 21:04

4. minut - Prečka crno-belih!

Silovito je Partizan ušao u meč i odmah mogao da povede. Goh je probio po desnom boku i pokušao da vrati loptu Kaluluu, da bi ona na kraju završila kod Šćekića, koji je odapeo, ali ga je okvir gola sprečio da postigne pogodak.

19.07.2024. 20:59

Meč je počeo!

Počeo je okršaj prvog kola Superlige Srbije između Napretka i Partizana. Oba tima su izašla u majicama u znak podrške dečaku Viktoru Miletiću, sa idejom da nagnu navijače ka pomoći.

19.07.2024. 20:32

Otvorena centralna loža "Ivan Ćurković"

Danas je pre početka utakmice svečano otvorena na zapadnom delu stadiona, centralna loža na "Ivan Ćurković". Crno-beli su ovih gestom pokušali da ukažu počast legendi kluba iz Humske. Povodom događaja, medijima se obradio generalni direktor kluba, Miloš Vazura.

"Kapacitet loža je ranije bio 26, bilo je 20 mesta, sada svaka ima 10 mesta. Prvih 11 će se podeliti firmama, a ostatak pojedinačno. Već smo sa našim prijateljima koji su sponzori prodali svih 11 godišnjih loža. Sve lože će biti gotove do prve utakmice. Zbog okolnosti da Napredak nije mogao da igra na svom terenu, danas smo rešili da otvorimo ovaj deo, sve ostalo će biti gotovo za evropski meč Partizana. Moram da pohvalim direktora stadiona, Nebojšu Avramovića koji je uložio veliki napor da se ovo napravio. Partizan nije bio u finanijskoj situaciji da uđe u ovaj projekat, ali su sponzori i firme pokrili 60% troškova", istakao je Vazura.