(KRAJ) Partizan - TSC 1:2: Saša Jovanović smanjio prednost crno-belih na "minus četiri"

28.04.2024 21:32
Bibars Natho slavi gol MN Press
Bibars Natho slavi gol

Partizan, emotivno potresen zbog poraza u poslednja dva derbija, dočekuje TSC u Humskoj i praktično počinje odbranu druge pozicije i tih sedam bodova razlike u odnosu na rivala iz Bačke Topole koji im donose sigurne kvalifikacije za UEFA Ligu šampiona. Nisu odustali crno-beli ni od titule, ali da bi pojurili za crveno-belima potrebna su im tri boda protiv snažnog kolektiva Žarka Lazetića.

Crno-beli su u seriji od tri uzastopna poraza (od Čukaričkog i dva od Zvezde), žele da prekinu seriju, ali i da se ravnširaju za debakl 25. novembra u Humskoj kada ih je TSC samleo - 0:4. Veliki je ulog, jer novi poraz značio bi i prilazak TSC-a na "minus četiri" i veću neizvesnot od 32. kola Mozzart bet Superlige (19.30, TV Arena 1 Premium).

TSC je u novembru naneo jedan od najtežih poraza Partizanu, trener Žarko Lazetić zna da je teško dva puta ponoviti isto u Humskoj, ali njegov tim je stasao kroz evropske izazove, ume da odigra na rezultat i do duela sa Vojvodinom 14. aprila (3:2) bili su jedina ekipa koja nije doživela poraz u gostima ove sezone.

Ulog u meču je veliki, Partizan i TC mogu da priprede ljuboteljima fudbala jedan kvalitetan, ofanzivni fudbal.

Partizan - TSC 1:2 (1:1)

Stadion: Partizana.
Sudija: Nenad Minaković.
Strelci: Natho u 35. za Partizan,  a Ćirković u 29, Jovanović u 76. minutu za TSC.

PARTIZAN: Jovanović - Stojković, Filipović, Kovačević, Antić - Ovusu (od 81. Janković), Kastiljo - Goh (od 67. Kalulu), Natho, Zahid - Saldanja (od 77. Nikolić).

TSC:  Ilić - Cvetković, Đorđević, Stojić, Petrović - Radin, Pejić, Đakovac - Stanić (od 72. Jovanović), Ćirković (od 90+1 Šoš), Pantović (od 90+8. Antonić).

(UŽIVO) Partizan - TSC

28.04.2024. 21:32

Kraj meča, Partizan - TSC 1:2

Kraj meča, Partizan - TSC 1:2.

28.04.2024. 21:24

90. minut: Igraće se još sedam minuta

Igraće se još sedam minuta u Humskoj.

28.04.2024. 21:20

85. minut: Poništen gol Kastilju zbog ofsajda

Posle prekida Dani Kastiljo je lepim udarcem glavom izjednačio na 2:2. Međutim, posle nekoliko minuta VAR je poništio gol zbog ofsajda.

28.04.2024. 21:16

83. minut: Veliki promašaj Pantovića

Miloš Pantović je sa pet metara promašio zicer da stavi tačku na tri boda TSC-a. Jovanovićev pas je išao na pet metara, ali Pantović je loše zahvatio loptu.

28.04.2024. 21:11

78. minut: Šansa za Đakovca

TSC je ponovo osvojio "drugu loptu", Đakovac je bio sam 13.14 metara, ali je Stojković uklizao i spasio svoj tim najgoreg.

28.04.2024. 21:09

76. minut: GOOOL! Vodi TSC 1:2, strelac Saša Jovanović

Saša Jovanović je super džoker Žarka Lazetića. Ifet Đakovac je odlično centrirao sa leve strane, a Jovanović je sjajno skočio i sa pet metara sproveo loptu u mrežu za novo vođstvo ekipe iz Bačke Topole.

28.04.2024. 21:07

75. minut: Partizanu opada energija, TSC opasniji

Partizan se uglavnom brani i čeka kontru. Ponestaje igračima domaćina i snage, pa to koristi TSC i opasniji je.

28.04.2024. 21:02

69. minut: Pantović "muči" odbranu crno-belih

Partizanova odbrana ima problema da zadrži Miloša Pantovića. Iako je bio izmešu dvojice igrača crno-belih, napadač TSC se izborio za nju, ali je nedostajao završni udarac jer je na leđima imao Antića.

28.04.2024. 20:55

62. minut: Pantović pogađa prečku

Sjajna akcija gostiju, Pantović je utrčao iz drugog plana i sa pet metara iskosa pogodio prečku.

28.04.2024. 20:49

56. minut: Filipović sprečio Pantovića u mat poziciji

Miloš Pantović se stuštio sa 35 metara sam ka Jovanoviću, ali ga je na šest-sedam metara sustigao Filipović i klizećim startom sprečio da uputi udarac.

28.04.2024. 20:47

53. minut: Lopta pogađa u ruku Petrovića, nema penala za crno-bele

Smatrali su crno-beli da sudija treba da dosudi penal u njihovu korist. Goh je vratio loptu glavom, ona je pogodila Petrovića u ruku, ali Minaković nije smatrao da je to za najstrožu kaznu.

28.04.2024. 20:43

50. minut: Oprezno i bez rizika

TSC bolje kombinuje na startu nastavka, ali generalno se igra oprezno, bez mnogo rizika. Čekaju se greške.

28.04.2024. 20:38

Počelo je drugo poluvreme u Humskoj

Počelo je drugo poluvreme u Humskoj, nema izmena.

28.04.2024. 20:19

Kraj prvog poluvremena

Kraj prvog dela i realnih 1:1. TSC je poveo preko Ćirkovića, izjednačio je Natho iz sjajno izvedenog slobodnog udarca, a Čirković odmah zatim propustio priliku za goste.

28.04.2024. 20:10

36. minut: Šansa za TSC

Imao je TSC priliku da odmah promeni rezultat, ali Ćirković nije uspeo da sprovede loptu u mrežu.

28.04.2024. 20:09

35. minut: GOOOL! Partizan izjednačava na 1:1, strelac Bibars Natho

Majstor je majstor, Bibars Natho je iz slobodnog udarca sa 16 metara prebacio zid i poslao loptu u sam gornji ugao nemoćnog Ilića.

28.04.2024. 20:03

29. minut: GOOOL! Vodi TSC 0:1, strelac Aleksandar Ćirković

Aleksandar Ćirković postaje ponovo koban po Partizan. Postigao je prvi gol u pobedi od 4:0, ponovo je prvi zatresao mrežui Jovanovića. Pantović je prošao po desnoj strani, a Ćirković lako realizovao zicer.

28.04.2024. 19:54

22. minut: Oprezna igra sa obe strane

Poučeni prethodnim isksutvom, igra se oprezno na obe strane. Partizan ne vrši presing jer TSC sjajno pronalazi prilike za tranzicije, već čekaju rivala da pogreši. Na drugoj strani, gosti iz Bačke Topole igra mirno, traži prostor po krilima. Za sada nema većih prilika. Netipično za dosadašnje mečeve ova dva tima.

28.04.2024. 19:47

13. minut: Pokušaj Natha iz slobodnog udarca

Partizan je preuzeo konce igre u Humskoj, Bibars Natho je imao slobodan udarac sa 22 metra, ali pogodio samo živi zid.

28.04.2024. 19:39

3. minut: Šansa za Stanića

Prva kontra TSC-a i prva šansa na meču. Ćirković je dobro uposlio Stanića, ali on je sa 12 metara šutirao pored stative.

28.04.2024. 19:33

Počeo je meč u Humskoj

Počeo je meč u Humskoj, Saldanja se vratio u startnu postavu Partizana. Meč vredan za obe ekipe.