srb
• najnovije

(KRAJ) Vojvodina - Crvena zvezda 0:0: "Lale" prekinule seriju poraza od šampiona

28.04.2024 19:24
Andrija Radulović i Mirko Ivanić MN Press
Andrija Radulović i Mirko Ivanić

Mnogo toga nosi i ne nosi današnji duel Vojvodine i Crvene zvezde na "Karađorđu", jer pobeda ili poraz donose samo korak napred ili nazad ka zacrtanom cilju, ne i presecanje vrpce. Vojvodina u 32. kolu Mozzart bet Superlige (17.30, TV Arena 1 Premium) ima više želja: da se pobedom približi Evropi, da prekine tradiciju od 11 uzastopnih poraza od crveno-belih na "Karađorđu", kao i da se izmere sa rivalom pred finale Kupa Srbije 23. maja u Loznici.

Crvena zvezda ima 10 bodova prednosti nad Partizanom, istog rivala je posle četiri dana eliminisala iz Kupa, pa na "Karađorđe" stiže sigurno emotivno-fizički iscrpljena, ali sa mnogo samopouzdanja u kvalitet koji je neosporan. Pobeda donosi korak bliže tituli, ali se bilduje i samopouzdanje pred poslednji, četvrti duel na Lagatoru. Nema danas Milana Rodića, igra Ognjen Mimović, a trener Vladan Milojević odmara Endijaja i šansu je dao Urošu Sremčeviću.

Želja i elan postoje u oba tabora, vreme je odlično, pa postoje svi preduslovi za jednu dobru fudbalsku predastavu.

Vojvodina - Crvena zvezda 0:0

Stadion: Karađorđe.
Sudija: Novak Simović.

VOJVODINA: Carević - Lazarević, Crnomarković, Korać, Giorbelidze - Mateus, Savićević (od 80. Vukanović) - Radulović (od 70. Kembel), Zukić, Seri - Ivanović (od 85. L. Jovanović).

CRVENA ZVEZDA: Glazer - Mimović, Spajić, Dragović, Mijailović - Stamenić (od 61. Šljivić), Hvang - Olanjinka, Katai (od 61. Kanga), Ivanić (od 61. Bukari) - Sremčević (od 46. Kraso).

(UŽIVO) Vojvodina - Crvena zvezda

28.04.2024. 19:25

Kraj utakmice, Vojvodina - Crvena zvezda 0:0

Kraj utakmice, Vojvodina - Crvena zvezda 0:0. Lale su prekinule seriju poraza od šampiona na "Karađorđu", ponovo je kao 2016. bilo bez golova.

28.04.2024. 19:22

90+2. minut: Carević brani udarac Hvanga

Nova sjajna odbrana Lazara Carevića, odbranio je veoma precizan udarac Hvanga sa 16 metara.

28.04.2024. 19:20

90. minut: Zvezda pripada finiš, igraće se još tri minuta

Zvezda pripada finiš, igraće se još tri minuta.

28.04.2024. 19:14

83. minut: Dragović promašio zicer

Mogla je Zvezda da povede, Kanga je dobro izveo korner, a Dragović promapio ceo fudbal sa nekoliko metara, zatim je Šljivić pogodio blok.

28.04.2024. 19:11

80. minut: Pada ritam, Zvezdine "rezerve" opasnije

Pada ritam, Vojvodina ostaje malo bez snage, Zvezdine "rezerve" daju bolji ritam igre, neke poluprilike. Mimoviću je serviran zicer, ali desni bek je bio u ofsajdu.

28.04.2024. 19:04

74. minut: Loš prijem Šljivića

Mogla je Zvezda opasnije da zapreti da Jovan Šljivić nije loše primio loptu na 14-15 metara od gola Carevića.

28.04.2024. 18:58

68. minut: Glazer brani zicer Raduloviću

Glazer čuva Zvezdu, odbranio je novi zicer Andriji Raduloviću. Vojvodina je mnogo opasnija, lako stvara prilike, ali ne pogađa. Pre šanse Radulovića Vukan Savićević je imao dobru priliku.

28.04.2024. 18:52

61. minut: Milojević reaguje, trojica novih igrača

Malo je energije bilo u plućima Kataija, Ivanića i Stamenića. Reagovao je Milojević iu na teren poslao Kangu, Bukarija i Šljivića.

28.04.2024. 18:50

59. minut: Glazer brani zicer Seriju

Glazer - Seri 2:0. Prvi put je Seri pogodio stativu, a sada mu je Glazer odbranio zicer sa šest-sedam metara.

28.04.2024. 18:48

58. minut: Radulović izblokiran u poslednji čas

Lako probija Vojvodina pokušaj presinga Zvezde, Radulović je dobio veoma dobru loptu, šutirao sa 13-14 metara, ali je Mijailović u poslednji čas uspeo da ga izblokira pa je lopta završila u luku u naručju Glazera.

28.04.2024. 18:41

51. minut: Zukić promašio

Šansa i za Vojvodinu, Kraso je izgubio loptu na 20 metara, Zukić je dobio pas i iskosa nije ni šutiora, ni centrirao, pa je propala lepa prilika.

28.04.2024. 18:39

49. minut: Velika šansa za Kataija i maestralni Carević

Velika prilika za Zvezdu i Kataija. Dobio je loptu od Krasoa, izbacio iz igre Crnomarkovića, ali njegov udarac sa šest-sedam metara maestralno je odbranio golman Carević.

28.04.2024. 18:35

Počelo je drugo poluvreme u Novom Sadu

Počelo je drugo poluvreme u Novom Sadu, Kraso je zamenio Sremčevića u sastavu Crvene zvezde.

28.04.2024. 18:17

Kraj prvog dela, nema golova na "Karađorđu"

Nema golova na "Karađorđu" posle prvih 45 minuta, posle rezervisanog starta bilo je po nekoliko poluprilika na obe strane, najbolju je propustio Seri jer je pogodio stativu golmana Glazera.

28.04.2024. 18:11

38. minut: "Lale" u ofanzivi

Stativa koju je pogodio Seri dala je malo više energije domaćinu koji su u naredna četiri minuta dva puta pokušavali udarcima sa distance. Međutim, udarci Savićevića nisu bili precizni. Zvezdi nedostaje svežine.

28.04.2024. 18:07

34. minut: Seri pogađa stativu

Dobar napad Vojvodine, Seri je ušao u šesanesterac sa leve strane i uzdrmao bližu stativu.

28.04.2024. 17:56

23. minut: Tempo sve jači, igra se otvoreno

Obe ekipe su pojačale ritam igre, igra se otvoreno, nema velikih prilika.

28.04.2024. 17:45

13. minut: Glazer brani udarac Ivanovića

Posle dve pretnje Crvene zvezde usledio je prvi opasan napad Vojvodine. Mihailo Ivanović je prošao po desnoj strani i odlučio se u nedostatku boljih rešenja da iznenadi golmana Glazerav. Izraelac je taj udarac odbranio.

28.04.2024. 17:44

11. minut: Prvi prti Olanjinka

Pervi opasniji napada na meču izveal je Crvena zvezda, Mijailović, koji danas igra na poziciji levog beka, centrirao je sa svoje strane, na drugoj stativi je dobro skočio Olanjinka ali gađao pored stative.

28.04.2024. 17:38

5. minut: Oprezan početak

Oprezan početak sa obe strane, Zvezda malo više pritiska vezni red domaćina, ali nema prilika.

28.04.2024. 17:30

Počeo je meč na "Karađorđu"

Počeo je meč na "Karađorđu", na stadionu se okupilo više od 6.000 navijača oba tima.

28.04.2024. 17:17

Treći duel u sezoni, četvrti će biti u finalu Kupa Srbije

Ovo je treći duel novosadskih i beogradskih crveno-belih ove sezone. U prethodna dva, takođe u Mozzart Bet Superligi, Crvena zvezda je pobedila sa 2:1 u novembru u Novom Sadu i 5:0 u julu u Beogradu. Četvrti duel biće posebno interesantan jer će se odigrati u finalu Kupa Srbije 23. maja u Loznici na stadionu "Lagator".

28.04.2024. 16:39

Klupa za rezervne igrače Crvene zvezde: "Teška" artiljerija Bukari, Endijaje, Kraso, Kanga...

Među rezervama Crvene zvezde su: Popović, Bukari, Điga, Kanga, Kraso, Milunović, Endijaje, Nikolić, Radojević i Šljivić.

28.04.2024. 16:38

Klupa za rezervne igrače Vojvodine: I Lazar Jovanović čeka šansu

Na klupi Vojvodine su: Rosić, Bjeković, Bukinac, Kembel, Jeličić, Jovanović, Kajević, Sukačev, Tanjga, Vukanović i Vukčević.