(VIDEO) Novi Pazar jurio prednost Radničkog, Nišlije na kraju odnele bod sa gostovanja

15.04.2024 17:57
Adem Ljajić, fudbaler Novog Pazara i strelac u remiju sa Radničkim iz Niša MN Press
Adem Ljajić, fudbaler Novog Pazara i strelac u remiju sa Radničkim iz Niša

Novi Pazar i niški Radnički odigrali su nerešeno, na početku poslednje ture mečeva 30. kola Mozzart Bet Superlige Srbije, iako su gosti sa "Čaira" dva puta bili bliži pobedi - 2:2 (1:1).

Domaćin se s tim bodom samo učvrstio na poziciji tik ispod linije razdvajanja između učesnika plej-ofa i plej-auta, jer mu ni pobeda ne bi donela priključak borbi za izlazak u Evropu, dok Nišlije strepe za 10. poziciju uoči doigravanja ekipa iz donjeg dela tabele.

I to na kraju duela u kom su rivali bili tu negde u većini statističkih parametara, s tim da je tim sa juga zemlje dva puta imao vođstvo. Prvo je bilo delo Stefana Vukića, jer je utrčao i s male udaljenosti iskoristio asistenciju s kontra strane Jusufa Bamidelea (8. minut), a drugi pomenutog "pakera", kada je iskoristio penal u drugom poluvremenu (50).

Pazarci su u oba navrata vraćali u igru, najpre preko Mihajla Pekovića, kog je Marko Šćepović upisao u strelce (32), dodavanjem s levog boka na suprotnu stativu, a onda i zahvaljujući Ademu Ljajiću (85), jer je poznati povratnik u srpski fudbal rutinski realizovao jedanaesterac.