(VIDEO) Leće bez većih problema do tri boda protiv Sasuola

21.04.2024 14:31
Slavlje igrača Lećea Tanjug/AP Photo/Gianni Santandrea/LaPresse via AP
Slavlje igrača Lećea

Porazom od Lećea na domaćem terenu, Sasuolo je definitnivo sve bliži ispadanju iz Serije A. Utakmica je bila rešena praktično već posle 15 minuta igre, a golove su postigli Gendrei, Dorgu i Pikoli.

Srpski reprezentativac Uroš Račić bio je na klupi za rezerve Sasuola i nije ulazio u igru.

Već u 11. minutu na semaforu je pisalo 0:1. Remi Uden je fantastično izveo slobodan udarac, Gendrei je skočio na ivici peterca i glavom sproveo loptu u mrežu.

Nisu se domaći igrači još oporavili od šokantnog prvog gola, usledio je novi "udarac". Galo je bio začetnik akcije , a Patrik Dorgu je šutem u levu stranu pogodio mrežu Sasuola za - 0:2.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo prilika za gol, Sasuolo nikako nije imao rešenja za odbranu Lećea, dok su gosti čuvali sigurno vođstvo.

Ista slika viđena je i u drugom poluvremenu. Već sigurnu pobedu golom u 61. minutu samo je potvrdio Pikoli, posle sjajne asistencije nekadašnjeg igrača Crvene zvezde i cnogorskog reprezentativca Nikole Krstovića za - 0:3.

Pojačao je tempo u finišu utakmice Sasuolo, ali to nije bilo dovoljno za preokret, tako da je Leće odnelo sva tri boda sa gostovanja.