Stouns šokirao Vulverhempton u nadoknadi: Siti iskoristio kiks Arsenala ROSA

20.10.2024 17:00
Fudbaleri Mančester sitija i Vulvsa na meču Premijer lige AP Photo/Rui Vieira
Fudbaleri Mančester sitija i Vulvsa na meču Premijer lige

Fudbaleri Mančester sitija posle dosta muke savladali su Vulverhempton u gostima iskoristivši jučerašnji kiks Arsenala, a do pobede nad vrlo raspoloženim "vukovima" u meču 8. kola Premijer lige, stigli su u dubokoj nadoknadi golom Džona Stounsa - 2:1 (1:1).

Iako je ekipa Pepa Gvardiole imala potpunu kontrolu na meču, sve do samog kraja strepela je za bodove u Vulverhemptonu. Domaći tim imao je bod u džepu do 95. minuta, a onda na scenu stupio defanzivac Sitija, koji je golom nakon ubacivanja iz ugla doneo "građanima" ceo plen. Sjajno je skočio nakon asistencije Fila Fodena iz kornera i glavom pronašao put do mreže rivala.

Aktuelni šampion na taj način iskoristio je kiks Arsenala, koji je juče doživeo prvi poraz u sezoni, pa je sada preuzeo vodeće mesto tabele od Liverpula koga danas očekuje težak meč sa Čelsijem na svom terenu.

Inače, Vulverhempton je danas odigrao sjajan meč protiv Pepovog tima. Od starta je ušao agresivno u utakmicu i već u ranoj fazi došao do vođstva golom Larsena nakon brze kontre. Siti se oporavio u nastavku, uspostavio kontrolu na sredini terena i visokim presingom stigao do izjednačenja u 33. minutu preko Gvardiola

Tokom drugog poluvremena gosti su i dalje vršili pritisak na poslednju liniju rivala, iako su Vulfsi i sami imali nekoliko izglednih prilika. Međutim, sve do samog kraja nije bilo raspoloženih strelaca. Siti je napadao, igrao praktično "viktorije" pred golom domaćina, da bi u samom finišu naplatio inicijativu i uzeo sva tri boda.