Mančester siti drži korak sa Arsenalom: Haland sa četiri pogotka ispratio Vulvse sa "Etihada"

04.05.2024 20:27
Fudbaleri Mančester sitija, Bernardo Silva i Erling Haland Tanjug/Richard Sellers/PA via AP
Fudbaleri Mančester sitija, Bernardo Silva i Erling Haland

Nastavlja Mančester siti sa odličnim rezultatima u Premijer ligi. "Građani" su u 36. kolu savladali Vulverhempton 5:1 (3:0) na "Etihadu" i tako ponovo prišli na bod zaostatka iza Arsenala, ali i dalje sa utakmicom manje.

Erling Haland je već u 12. minutu iz penala doneo prednost ekipi Pepa Gvardiole, a da je podigao formu pokazao je do kraja poluvremena. Prvo je u 35. ponovo tresao mrežu "vukova", a zatim je u nadokandi prvog dela igre ponovo bio precizan sa "bele tačke".

Gosti su u 53. minutu stigli do pogotka preko Hi-Čan Hvanga, ali je svega 60 sekundi nakon toga Haland ponovo matirao Žozea Sa i tako vratio tri gola prednosti Sitiju. "Građani" su do kraja utakmice uspeli da upišu još ubedljiviju pobedu jer se u strelce upisao u Hulijan Alvarez i tako postavio konačan rezultat.

Mančester siti se nakon ovog trijumfa ponovo približio Arsenalu, zauzima drugo mesto sa 82 boda i utakmicom manje od "tobdžija. Vulverhempton je sa druge strane na 11. mestu sa 46 osvojenih bodova.