"Redsi" drže korak sa Arsenalom: Liverpul slavio na "Krejven Kotidžu"

21.04.2024 19:29
Fudbaleri Liverpula Tanjug/AP Photo/Kirsty Wigglesworth
Fudbaleri Liverpula

Liverpul i dalje nema nameru da se preda u trci za titulu, a to su svima stavili do znanja i pobedom nad Fulamom 3:1 (1:1) u 34. kolu Premijer lige.

Gosti su silovit započeli utakmicu u potrazi za ranim golom, ali do njega nisu došli. Prvi pogodak na meču je viđen u 32. minutu kada je Trent Aleksander Arnold savladao Berna Lena. Fulam je uzvratio preko Timotija Kastanja u nadoknadi prvog dela igre, te se na pauzu otišlo bez pobednika.

Ekipa Jirgena Klopa je nastavila u istom ritmu i u drugom delu igre, a to im je donelo pogodak u 53. minutu kada je mrežu zatresao Rajan Gravenberh. Gotovo čitavo drugo poluvreme su "redsi" dominirali. Tako se u strelce upisao i Diogo Žota u 72. minutu.

Liverpul se tako izjednačio sa Arsenalom na tabeli, ali zbog lošije gol razlike zauzima drugu poziciju sa 74 boda. Fulam sa druge strane zauzima 12. mesto sa 42.