Bez pobednika u najvećem derbiju u Engleskoj: Salah iz penala doneo bod "redsima"

Autor: Aleksa Janković

07.04.2024 18:35
Fudbaleri Liverpula, Mohamed Salah i Harvi Eliot na meču protiv Mančester junajteda Tanjug/AP Photo/Dave Thompson

Vrhunski meč na "Teatru snova"! U najvećem derbiju Premijer ligeMančester junajted i Liverpul su podelili bodove 2:2 (0:1). U izuzetno uzbudljivom meču, gosti su mogli i do trijumfa ali nisu iskoristii brojne prilike koje su stvorili.

"Redsi" su fantastično otvorili utakmicu. Ređali su šansu za šansom, a nagrada je stigla u 23. minutu kada je Luis Dijaz savladao Andrea Onanu. Domaćin nije imao nijedan šut ka golu gostiju u prvih 45 minuta, te je Liverpul na  pauzu za poluvreme otiša sa minimalnim vođstvom.

Na startu drugog poluvremena je viđena znatno drugačija slika jer su "crveni đavoli" iz prvog šuta u okviru gola stigli do izjednačenja. Delovalo je da će izabranici Jirgena Klopa ponovo preuzeti inicijativu, ali je Kobi Meinu sve poremetio golom koji je doneo potpuni preokret domaćinu. Gosti se nisu predavali, imali su Darvin Nunjez i Mohamed Salaha prilike ali ih nisu iskoristili.

Ipak, upravo je Salah imao najbolju šansu u 84. minutu jer je glavni sudija na meču pokazao na jedanaesterac. Egipćanin je bio smiren i bez problema savladao Onanu. Činilo se da će Livepul krenuti po sva tri boda, a najbolju šansu je imao Dijaz u nadoknadi vremena, ali je njegov šut otišao visoko preko gola.

Nakon ovog remija na "Old Trafordu" Liverpul je pao na drugo mesto sa 71 bodom. Isto toliko ima i prvoplasirani Arsenal ali uz bolju gol razliku. Sa druge strane Mančester junajted je ostao na šestoj poziciji sa 49 bodova.