Zanimljivosti EURO 2024

Golmani najčešće kapitulirali između 16. i 30. minuta: Konačna turnirska statistika EURO 2024

15.07.2024 13:48
Fudbalske lopte u mreži Guliver
Fudbalske lopte u mreži

Tokom, noćas, završenog fudbalskog prvenstva Evrope palo je ukupno 117 golova, što je prosek od 2.30 pogotka po utakmici, jer su se mreže 24 ekipe tresle na svakih 39 minuta.

Pedantni hroničari događanja na EURO u Nemačkoj notirali su i objavili u kojim intervalima su golmani kapitulirali, počev od prvog do 90. miinuta regularnog dela svakog meča, a onda i u produžecima.

Ekipe su ponovo vraćane centar ubedljivo najviše između 16. i 30. minuta, tačno 23 puta. Osamnaest puta su to činile zbog golova u uvodnom delu drugog dela meča (46-60). Po 17 golova dato je u dva intervala nastavka (61-75, 76-90).

Strelci su bili prilično aktivni i u samom početku susreta, kada su iskoristili 16 šansi za gol, konkretno između prvog i 15. minuta. Dvanaest hitaca u centar mete viđeno je u nadoknadi vremena, a devet u smiraj prvog dela (31-45).

Šuteri su najmanje precizni bili tokom doigravanja u prvom poluvremena (3), odnosno u produžecima, tokom kojih je pao po jedan pogodak za 15 minuta loptanja pre eventualnih penal serije, koje su takođe rešavale pobednike.

Inače, novi šampion Starog kontinenta, neverovatni Lamin Jamal i njegova reprezentacija Španije, izdvojili su se kao ubedljivo najefikasnija selekcija s 15 golova u sedam pobeda, a njen Dani Olmo završio je među Top 6 golgetera, jer je kao i njegovi konkurenti iskoristio tri šanse tokom celog turnira.