Vesti EURO 2024

(KRAJ) EURO, četvrtfinale: Feliks tragičar sa penala, Francuska je u polufinalu!

05.07.2024 23:44
Portugal i Francuska traže kartu za polufinale Tanjug/AP Photo/Hassan Ammar
Portugal i Francuska traže kartu za polufinale

Posle susreta Nemačke i Španije, drugi meč današnjeg programa četvrtfinala Evropskog prvenstva igra se u Hamburgu od 21 sat (Arena 1 Premium), gde će snage odmeriti selekcije Francuske i Portugalije.

Susret na krajnjem severu Nemačke biće svojevrsna repriza finala EURO iz 2016. godine, kada su Portugalci golom Edera u produžecima savladali Francusku 1:0 i došli do prve i jedine titule šampiona Evrope u svojoj istoriji, a nešto pre ponoći znaćemo hoće li im se posrećiti i u Hamburgu, ili će Kristijano Ronaldo bez trofeja u Nemačkoj završiti reprezentativnu karijeru.

Portugalija, koja je uoči početka Evropskog prvenstva važila za jednu od favorita, nije se naročito proslavila u dosadašnjem toku takmičenja. Iako je grupnu fazu završila sa šest bodova, poraz od Gruzije i teško izvojevana pobeda nad Slovenijom posle penala, poziva na oprez, a Francuska, koja će biti u punom pogonu posle povratka Kilijana Mbapea, biće Portugalcima prva, ozbiljnija provera na turniru.

Sa druge strane, ni Francuska nije blistala u Nemačkoj. Minimalna pobeda nad Austrijom i dva remija protiv Holandije i Poljske, bilo je dovoljno "trikolorima" za drugo mesto Grupe "D". Francuzi su potom nekako izašli na kraj sa Belgijom u osmini finala (1:0), gde su autogolom Vertongena, ipak, došli do završnice takmičenja, a da li će nastaviti niz skromih partija ili će pak uspeti da se revanširaju Portugalcima za 2016. godinu, znaćemo večeras nešto pre ponoći.

PORTUGALIJA - FRANCUSKA 0:0 (0:0)

Stadion: Volksparkstadion, Hamburg.
Sudija: Majkl Oliver (ENG)

FRANCUSKA (4-3-1-2): Menjan - Kunde, Upamekano, Saliba, T. Ernandez - Kante, Čuameni, Kamavinga - Grizman - Kolo Muani, Embape

PORTUGALIJA (4-3-3): Kosta - Kanselo, Pepe, Dijas, Mendes - Vitinja, Paljinja, Fernandes - B. Silva, Ronaldo, Leao

(UŽIVO) Portugalija - Francuska

05.07.2024. 23:43

Ernandez siguran sa penala, Franuska je u polufinalu

Iako je odbranio tri penala Slovencima, Diogo Košta nije uspeo da sačuva svoju mrežu protiv Francuza večeras.

Ernandez je pogodio i poslao "trikolore" na Špance u polufinalu, a taj duel na programu je za četiri dana.

05.07.2024. 23:42

Mendeš produžava seriju, 4:3 za Francusku

Bio je pod pritiskom Mendeš, ali je šutrao jako i precizno.

Ernandez može sve da reši ako pogodi sada.

05.07.2024. 23:41

Francuzi na prag polufinala, Barkola pogađa!

Francuzi blizu polufinala. Barkola je pogodio za veliku prednost od 4:2.

Kakav je sada pritisak nad Mendešom...

05.07.2024. 23:40

Stativa Feliksa! Francuzi imaju "prednost" u penal seriji

Namestio se Feliks, šutirao u stranu, ali direktno u stativu!

Francuska ima prednost u penal seriji - 3:2

05.07.2024. 23:39

Kunde za vođstvo Francuske od 3:2

Kunde takođe siguran sa penala. Francuska vodi 3:2.

05.07.2024. 23:38

2:2, Bernando Silva siguran

Menjan je bio izuzetno blizu da odbrani šut Silve, ali je Portugalac ipak postigao gol - 2:2.

05.07.2024. 23:37

2:1 za Francusku, Fofana po sredini gola

Vode Francuzi 2:1, Fofana je šutirao dikretno po sredini gola.

05.07.2024. 23:36

Kristijano takođe siguran sa penala

Izjednačili su Portugalci, a siguran izvođač sa bele tačke bio je Kristijano Ronaldo.

Bio je blizu golman Francuske doduše.

Dembele doneo prednost Francuskoj

Dembele siguran izvođač za Francusku u prvoj rundi penala.

Diogo Kosta otišao je u jednu, a lopta u drugu stranu.

Francuzi vode 1:0.

05.07.2024. 23:32

Gledaćemo penale u Hamburgu: Mbape nije u konkurenciji

Posle završenih 120 minuta fudbala, mreže su mirovale u Hamburgu, pa ćemo na krajnjem severu Nemačke gledati penale.

Podsetimo, pobednik ovog duela ide na Španiju u polufinalu, koja je prethodno izbacila Nemačku.

05.07.2024. 23:29

120. minut: Mendes mogao da odvede Portugal u polufinale

Sa svega nekoliko sekundi do kraja, Mendes je mogao da odvede Portugalce u polufinale.

Imao je sjajnu priliku sa ivice kaznenog prostora, ali uprkos činjenici da je bio potpuno sam, mnogo loše je šutirao.

Loptu na sredini gola bez većih problema uhvatio je Menjan.

To je ujedno bila poslednja prilika na utakmici, pa ćemo gledati penale.

05.07.2024. 23:25

114. minut: Novi promašaj Francuza

Sve je dobro u ovoj situaciji odradio Barkole, koji je ušao u drugom produžetku umesto Mbapea.

Ali se nije proslavio napadač Francuske.

Ušao je u šesnaesterac rivala sa boka, napravio sebi poziciju pa poslao loptu u spoljni deo mreže.

Još pet minuta do penala

05.07.2024. 23:22

111. minut: Slab pokušaj Dembelea

Evo sada prilike i za Francuze.

Dembele je prošao po boku, igradio sebi poziciju za šut, skrenuo ka sredini, međutim nije lepo uputio udarac.

Lopta je završila daleko preko gola Portugalije.

To je bio prvi udarac Francuske na gol u poslednjih 20-ak minuta.

05.07.2024. 23:18

108. minut: Feliks samo u spoljni deo mreže

I drugi produžetak pripada Portugalu.

Prošao je po boku Konseisao, proigrao Feliksa na drugoj stativi, ali je fudbaler Atletiko Madrida poslao loptu samo u spoljni deo mreže.

Konseisao, inače, doneo je veliku energiju Portugalcima sa klupe i igra sjajno u ovim trenucima.

05.07.2024. 23:10

Kraj prvog produžetka

Kao i tokom većeg dela susreta, Portugal je bio opasniji i u ovom delu igre.

Međutim, izostala je ponovo realizacija. Ronaldo i Leao su imali dve dobre šanse.

Sa druge strane, Francuska je više taktizirala i nije puno pretila u prvom produžetku.

Da vidimo šta će doneti drugi...

05.07.2024. 23:08

102. minut: Leao izblokiran pred golom Francuske

Sjajna prilika za Portugalce.

Lopta je sa boka došla do Leaa, igrač Milana šutirao je "iz prve", ali mu se u poslednjem trenutku isprečio Upamekano.

Portugalci inače i dalje drže kontrolu. Konstantno napadaju, međutim, fali ta realizacija.

05.07.2024. 22:58

93. minut: Kakva šansu propušta Ronaldo

Prva, prava prilika za Ronalda na utakmici!

Konseisao kao brzi voz prošao je po boku, ušao u šesnasterac rivala i proigrao Ronalda na petercu, ali je bivši as Reala slabo reagovao. Lopta mu je prešla preko noge i završila direktno preko gola.

Ako se po jutru dan poznaje, očekuje nas uzbudljivi produžeci.

05.07.2024. 22:53

Gledaćemo produžetke u Hamburgu

Uprkos brojnim prilikama u drugom poluvremen, mreže u Hamburgu su mirovale u regularnom toku, pa ćemo na severu Nemačke gledati produžetke.

05.07.2024. 22:52

90+ minut: Mbape direktno u Koštu

Dok su navijači čekali kraj, poslednju priliku u regularnom toku utakmice imao je Mbape.

Pokušao je napadač Francuske sa 20ak metara od gola da iznenadi čuvara mreže Portugala, ali je Košta bio dobro postavljen.

Gledaćemo produžetke

05.07.2024. 22:44

87. minut: Slab pokušaj Kantea

Solidna prilika za Francuze, ali je Kante slabo reagovao.

Pokušaj je fudbaler Francuske iz daljine, imao je prostora, ali je šutirao direktno u golmana Portugala.

Ostaje 0:0, bliže se produžeci.

05.07.2024. 22:37

80. minut: Niko ne želi produžetke u Hamburgu

Rasplamsala se igra u Hamburgu.

Nema konkretnih prilika u ovim trenucima, ali je dosta dinamično na sredini terena.

Utisak je da gol visi u vazduhu i da obe ekipe žele da izbegnu produžetke.

05.07.2024. 22:28

70. minut: Kamavinga neprecizan sa peterca

Još jedna prilika Francuske otišla u nepovrat.

Posle gužve u šesnaestercu, lopta je došla do Kamavinge, koji je pokušao iskosa, sa ivice peterca, ali je lopta prošla tik pored stative.

Ovo je bila druga velika za "trikolore" u samo nekoliko minuta.

Portugalci su imali sreće...

05.07.2024. 22:24

65. minut: Kolomuani maši nemoguće

U jeku napada Portugalaca, Francuzi maše stopostotnu priliku!

Kolomuani izašao je bukvalno sam pred golmana Portugala, ali je u poslednjem trenutku intervenisao Ruben Dijaš!

Propala je ozbiljna prilika za Francusku, sigurno najveća na utakmici!

05.07.2024. 22:21

62. minut: Dve ozbiljne prilike za Portugalce

Dve velike prilike za Portugalce.

Bruno Fernandeš imao je odličnu šansu nakon asistencije Kansela. Portugalac se našao "oči u oči" sa Menjanom, ali je Francuz izaša kao pobednik iz tog duela.

Odmah nakon toga, u izlgednoj prilici našao se i Vitinja, ali je ponovo francuski golman spasio svoju reprezentaciju.

05.07.2024. 22:18

55. minut: Mbape na zemlji

Prvi nešto duži prekid na utakmici.

Kilijan Mbape završio je na zemlji nakon što ga je lopta udarila u glavu, ali srećom po zvezdu "trikolora", Francuz nije dobio udarac po nosu koji je nedavno operisao.

05.07.2024. 22:10

50. minut: Ofanziva Francuza

Dobra prilika za Francuze.

Kante i Mbape odigrali su dupli pas, novopečeni fudbaler Real Madrida okušao je sreću sa nekih 18 metara, ali je golman Portugala bio dobro postavljen.

Ostaje 0:0.

05.07.2024. 22:03

46. minut: Nastavlja se uspavanka u Hamburgu

Počelo je drugo poluvreme u Hamburgu.

Da vidimo hoće li biti nešto više uzubuđenja u nastavku.

05.07.2024. 21:46

Kraj prvog poluvremena: Bez golova na severu Nemačke

Kraj prvog poluvremena u Hamburgu.

Gledali smo krajnje monotonu utakmicu na severu Nemačke, praktično bez prilika.

Portugalci su bili nešto konkretniji, sa više poseda u nogama, dok Francuska se uglavnom branila.

Najbolju šansu na utakmici imao je Fernandeš u završnici prvog poluvremena, a osim pokušaja Portugalca, nije bilo više ozbiljnijih prilika.

05.07.2024. 21:45

41. minut: Fernandeš iznenadio reditelja TV prenosa

Imali su dobru priliku sada Portugalci, ali je Fernandeš ipak bio neprecizan iz slobodanjaka.

Očekivalo se da će Ronaldo izvesti slobodan udarac sa nekih 25-metara od gola.

Ali je Fernandeš ipak preuzeo odgovornost, međutim, šutirao je preko gola Francuske.

Interesantno, njegov pokušaj se nije video na TV-u, pošto je Fernandeš iznenadio reditelja prenosa.

Šutirao je pre zvižduka sudije.

05.07.2024. 21:34

30. minut: Mreže i dalje miruju u Hamburgu

Pola sata igre u Hamburgu, a još uvek čekamo na prvo, pravo uzbuđenje...

Gledamo monotonu utakmicu na severu Nemačke, sa dosta nadmudrivanja na obe strane.

Jasno, ulog je veliki, pa i nema puno prilika, a nešto veću inicijativu u ovim trenucima imaju Portugalci.

Francuska je u nekoliko navrata pokazala koliko je opasna iz kontri, ali sve je to bilo neubedljivo za nešto više.

05.07.2024. 21:23

18. minut: Ernandez okušao sreću

Prete Portugalci, ali prete i "Galski Petlovi".

Oslobodili su se malo pritiska Francuzi u ovim trenucima i krenuli u napad.

Nakon jedne kratke akcije, lopta je došla do Ernadeza, koji je okušao sreću sa više od 25 metara.

Šutirao je jako, ali direktno u golmana Portugala.

05.07.2024. 21:19

15. minut: Fernandeš za malo neprecizan

Kreće Portugalija po gol u Hamburgu.

Nominalni domaćin uputio je drugi udarac ga golu Francuske, ali nema promene rezultata.

Fernandeš je lepo prošao po sredini, izborio se za poziciju, ali nije bio precizan sa ivice kaznenog prostora.

Lopta je prošla tik kraj leve stative.

05.07.2024. 21:13

12. minut: Prvo uzbuđenje na utakmici

Evo prvog uzbuđenja na utakmici.

Mendeš je lepo povukao loptu po boku iznenadivši odbrambene igrače Francuske, ali je loše centrirao.

Ronaldo je tražio loptu u šesnaestercu, ali ga bek Portugala nije dobro uposlio.

Ostaje 0:0.

05.07.2024. 21:11

10. minut: Mirno na severu Nemačke

Miran početak susreta u Hamburgu.

Ekipe se "upoznavaju", radnja se uglavnom odvija na polovini terena, dok Portugalci imaju nešto veći posed u ovim trenucima.

Sa druge strane, Francuzi ne srljaju sa izlascima, uglavnom se brane i prepustili su kontrolu rivalima.

Biće dosta nadmudrivanja u Hamburgu sudeći po ovim uvodnim minutima.

05.07.2024. 21:00

Počela je utakmica u Hamburgu

Španija je prvi učesnik polufinala Evropskog prvenstva u Nemačkoj, a posle utakmice u Hamburgu, znaćemo i drugog.

Susret Portugalije i Francuske je počeo, loptu sa centra izveli su "trikolori".

05.07.2024. 20:42

Španija u polufinalu čeka večerašnjeg pobednika u Hamburgu!

Posle velike drame, Španja je pobedila Nemačku 2:1 i obezbedila plasman u polufinale Evropskog prvenstva, gde će večeras čekati pobednika meča Portugalija - Francuska.

05.07.2024. 20:41