Vesti EURO 2024

(KRAJ) Španija - Nemačka (2:1): "Crvena furija" je u polufinalu

05.07.2024 19:55
Fudbaleri Španije igraju sa Nemačkom u četvrtfinalu Evropskog prvenstva Tanjug/AP Photo/Ariel Schalit
Fudbaleri Španije igraju sa Nemačkom u četvrtfinalu Evropskog prvenstva

Vreme je za duele osam najboljih ekipa na Evropskom prvenstvu. Na terenu ćemo prvo gledati dve reprezentacije koje su u dosadašnjem toku turnira možda i najviše pokazale. Španija će odmeriti snage sa domaćinom prvenstva Evrope, Nemačkom.

Nakon što su u grupnoj fazi i jedni i drugi bez većih problema završili na prvom mestu, oba nacionalna tima su rutinski slavili u osmini finala. "Crvena furija" je nakon preokreta savladala Gruziju (4:1), dok su "panceri" bili bolji od Danske (2:0).

Poslednji duel ove dve ekipe odigran je u Kataru 2022. godine na Svetskom prvenstvu. Pobednika nije bilo (1:1), a strelci su bili Alvaro Morata i Niklas Filkrug koji će se i danas naći na terenu. Dve reprezentacije su pre toga igrale i u grupnoj fazi Lige nacija u diviziji A. U Nemačkoj nije bilo pobednika (1:1), dok je Španija kao domaćin pregazila "pancere" 6:0.

Sve mečeve četvrtfinala, kao i ostale utakmice na turniru, možete pratiti u direktnom prenosu na TV Arena sport.

Španija - Nemačka 2:1 (1:1) - nakon produžetaka

Štutgart
Stadion: "MPH Arena"
Sudija: Entoni Tejlor (Engleska)
Strelci: Olmo 51, Merino 120 - Virc 89.

Španija (4-3-3): Simon - Karvahal, Le Norman (od 46. Fernandez), Laport, Kukurelja - Ruiz (od 102. Hoselu), Rodri, Pedri (od 8. Olmo) - Jamal (od 63. Tores), Morata (od 80. Merino), Vilijams (od 80. Ojarzabal).

Nemačka (4-2-3-1): Nojer - Kimih, Ridiger, Ta (od 80. Miler), Raum (57. Mitlštat) - Kros, Džan (od 46. Andrih) - Musijala, Gundogan (57. Filkrug), Sane (od 46. Virc) - Haverc (od 91. Anton).

(UŽIVO) Španija - Nemačka

05.07.2024. 20:36

Kraj utakmice!

Kraj utakmice, Španija je u polufinalu!

05.07.2024. 20:35

123. minut: Kakva prilika za Nemačku!

Niklas Filkrug je mogao da donese izjednačenje u 123. minutu. Bio je najviši u skoku, ali je šut otišao malo pored desne stative.

05.07.2024. 20:30

120. minut: GOOOL! Mikel Merino donosi vođstvo Španiji!

Nakon centaršuta Danija Olma, Mikel Merino je bio najviši u skoku i doneo vođstvo Španiji!

05.07.2024. 20:28

117. minut: Vrhunska odbrana Simona!

Kimih je centrirao, a Filkrug zakačio tek malo loptu kako bi promenio pravac i zadao probleme Simonu. Ipak, španski čuvar mreže je upisao još jednu fantatstičnu intervenciju i sačuvao gol svog tima.

05.07.2024. 20:18

107. minut: "Panceri" traže penal

"Panceri" traže penal, ali sudija Tejlor odmahuje glavom i pokazuje kako je Mark Kukurelja držao ruku u prirodnom položaju.

05.07.2024. 20:17

Počinje drugi produžetak

Počinje poslednjih 15 minuta igre u Štutgartu. U slučaju da ne bude pobednika ni nakon toga, uslediće penali.

05.07.2024. 20:14

Kraj prvog produžetka

Sudija Tejlor je odsvirao kraj prvog produžetka.

05.07.2024. 20:13

106. minut: Virc u novoj šansi

Probao je Florijan Virc da šutira iz prve nakon dodavanja Tomasa Milera, a lopta je završila malo pored gola Unaija Simona. Mogao je fudbaler Bajer Leverkuzena da donese potpuni preokret Nemcima.

05.07.2024. 20:11

104. minut: Preti Ojarzabal

Svega nekoliko dodavanja je bilo potrebno Špancima da dođu do prilike za šut. Mikel Ojarzabal je probao sa distance, ali je njegov pokušaj završio malo pored leve stative.

05.07.2024. 20:05

97. minut: Ponovo Španci kontrolišu igru

Španija ponovo ima kontrolu nad igrom, ipak ne stvaraju opasnot pred goloma Manuela Nojera. Nemačka za sada bez šansi u prvom produžetku.

05.07.2024. 19:58

Počinje prvi produžetak

Počinje prvi produžetak, a prvi napad će imati Španija.

05.07.2024. 19:54

Slede produžeci

Sudija Tejlor je svirao kraj utakmice, što znači da ćemo gledati produžetke u Štutgartu.

05.07.2024. 19:53

94. minut: Malo je falilo da Miler donese preokret

Malo je falilo da Tomas Miler donese potpuni preokret Nemcima u 94. minutu, ali je njegov šut sa pet metara otišao pored stative.

05.07.2024. 19:49

Igraće se još četiri minuta

Pomoćni sudija je pokazao da će se igrati još četiri minuta u Štutgartu. Toliko vremena je ostalo do odlaska u produžetke.

05.07.2024. 19:48

89. minut: GOOOL! Florija Virc donosi izjendačenje Nemačkoj!

Brojni centaršutevi su stvorili gužvu u kaznenom prostoru Španije, a u jednoj od njih se najbolje snašao Florijan Virc koji je postigao pogodak za izjednačenje.

05.07.2024. 19:46

88. minut: Brane se Španci, potpuna inicijativa Nemačke

U potpunosti su se Španci povukli sada. Nemačka ima inicijativu, ali izuzetno teško probijaju bedeme igrača u crvenim dresovima pred golom Unaija Simona.

05.07.2024. 19:41

82. minut: Nova prilika za Nemce

Užasno ispucavanje Simona nije iskoristio Haverc. Napadač Nemačke je pokušao da lobuje golmana Španije, a lopta je na kraju završila malo preko gola.

05.07.2024. 19:35

77. minut: Stativa Filkruga!

Odličan kontra napad Nemačke Niklas Filkrug nije uspeo da kruniše pogotokom. Napadač "pancera" je u padu šutirao i pogodio stativu.

05.07.2024. 19:28

70. minut: Pokušaj Andriha

Šutirao je Andrih nakon što mu je Filkrug ostavio loptu na "kapici", ali je Unai Simon upisao odbranu. Pogodak bi verovatno i bio poništen jer je Filkrug bio u ofsajdu pre toga.

05.07.2024. 19:27

69. minut: Nemci bez pravog odgovora

"Panceri" i dalje nemaju pravi odgovor nakon što su primili gol. Španija se veoma kvalitetno brani, a protivnik nema rešenje za to za sada.

05.07.2024. 19:17

59. minut: Španci sigurni na lopti

Nakon postignutog gola, Španija deluje dosta sigurno sa loptom u nogama. Nema Nemačka rešenje trenutno za odbranu protivnika.

05.07.2024. 19:10

52. minut: GOOOL! Dani Olmo donosi prednost Španiji!

Dani Olmo je ušao umesto povređenog Pedrija i doneo prednost Španiji! De La Fuentevoa ekipa je kroz nekoliko precizinih dodavanja došla u poziciju za pogodak, a Olmo je nakon asistencije Jamala savladao Nojera.

05.07.2024. 19:06

47. minut: Najbolja prilika na meču

Lamin Jamal je progirao Moratu koji se zagradio na sedam metara od gola. Odlično se okrenuo i šutirao, ali je njegov pokušaj završio preko gola.

05.07.2024. 19:05

Počinje drugo poluvreme

Počinje drugo poluvreme na "MHP Areni" u Štutgartu, a sada će prvi napad imati Španci.

05.07.2024. 18:43

43. minut: Sve manje rizikuju ekipe

Kako se bliži kraj poluvremena, ekipe sve manje rizikuju, a stiče se utisak da su Španci bili bliži pogotku.

05.07.2024. 18:35

35. minut: Haverc u dobroj šansi

Greška u odbrani Španije donela je Kaiju Havercu izuzetno dobru priliku da postigne gol, ali je Nemac nešto lošije zahvatio loptu, te je Simon rutinski zaustavio njegov šut.

05.07.2024. 18:34

34. minut: Nešto mirniji period igre

Nemci su preuzeli kontrolu nad loptom, ali i dalje nema opasnijih prilika po gol Unaija Simona.

05.07.2024. 18:22

23. minut: Laport pokušava sa distance

Emerik Laport je završio daleko na polovini Nemaca, šutirao sa 20-ak metara ali je Nojer upisao još jednu intervenciju.

05.07.2024. 18:16

17. minut: "Furija" konkretnija za sad

Španija se odlično brani u uvodnih 17 minuta, dok su uglavnom pretili iz tranzicije. Ekipa Luisa De La Fuentea je za sada konkretnija od rivala.

05.07.2024. 18:07

8. minut: Veliki hendikep za Španiju, Pedri mora van igre

Pedri će morati da napusti teren zbog povrede, a umesto njega će ući Dani Olmo. Nakon jednog starta Tonija Krosa, vidljivo je bilo da Pedri teže hoda, te je on završio četvrtfinale.

05.07.2024. 18:06

6. minut: Nemci prave izuzetno grube faulove

Već nekoliko vezanih grubljih faulova reprezentativaca Nemačke. Sudija Tejlor je mogao sigurno makar jedan žuti karton da pokaže do sada Toniju Krosu.

05.07.2024. 18:01

1. minut: Prvi šut Španaca u okvir gola

Alvaro Morata je ostavio odličnu povratu lotpu Pedriju na ivici kaznenog prostora, a fudbaler Barselone je šutirao iz prve. Ipak, nije bilo većih problema za Manuela Nojera koji je uhvatio živu loptu.

05.07.2024. 18:00