Vesti EURO 2024

(KRAJ) Rumunija - Holandija 0:3: Dva gola Malena i pogodak Gakpa bacili hrabre Rumune na kolena Coca Cola Euro 2024

02.07.2024 19:54
Fudbaleri Rumunije i Holandije igraju meč osmine finala na EP Tanjug/AP Photo/Themba Hadebe/AP Photo/Petr David Josek
Fudbaleri Rumunije i Holandije igraju meč osmine finala na EP

Fudbaleri Rumunije i Holandije odmeriće snage u osmini finala Evropskog prvenstva koje se održava u Nemačkoj.

Rumuni su bili u grupi E u kojoj su igrali veoma dobro. Uprkos porazu od Belgije, pobeda protiv Ukrajine i remi sa Slovacima bio je dovoljan Rumunije da se nađe u nokaut fazi.

Holandija je prvenstvo započela pobedom protiv Poljske, da bi onda odigrala bez golova sa Francuskom. U meču bez značaja, Holandija je poražena od Austrije 2:3

Rumunija - Holandija 0:3 (0:1)

Stadion: "Minhen Fudbal Arena", Minhen.
Sudija: Feliks Cvajer (Nemačka).
Strelci: /Gakpo 20, Malen 83, 90+3/

Rumunija (4-1-4-1): Nica – Raciju, Dragušin, Burka, Mogoš (od 38. Rakovican) - M. Marin (od 72. Čikaldau) - Man, Stančiju (0d 90. Olaru), R. Marin, Hadži (od 72. Alibek) - Draguš (od 72. Mihajla).

Holandija (4-2-3-1): Ferbrugen - Ake (od 69. Van de Ven), Van Dajk, De Fraj, Damfris - Rejnders, Simons, Shauten (od 69. Verman) - Gakpo, Depaj (od 90.Blind), Bergvajn (od 46. Malen).

(UŽIVO) Rumunija - Holandija

02.07.2024. 19:52

93. minut: GOOOL! Drugi gol Malena

Autoritativno Holandija dolazi do pobede. Malen je vukao loptu skoro 60 metara, usledila je minijatura pa fantastičan udarac za konačnih 3:0.

02.07.2024. 19:53

Kraj utakmice

Sve je gotovo u Minhenu, Holandija se posle 20 godina plasirala u četvrtifinale Eura.

02.07.2024. 19:42

83. minut: GOOOL! Malen rešava pitanje pobednika

Dragušin je izgurao Gakpa, ali je lopta ostala u terenu, Gakpo je nekako došao do nje i uposlio Malena na pet metara kome je ostao lakši deo posla.

02.07.2024. 19:32

73. minut: I Ferman promašuje

Sve je imao Ferman pripremljeno, na njemu je bilo samo da da gol, ali je sa nekih osam metara poslao loptu tik pored stative.

02.07.2024. 19:23

63. minut: Poništen gol Gakpa

Ništa od Gakpovog četvrtog gola na ovom Evropskom prvenstvu. Bio je u ofsajdu, te je pogodak opravdano poništen.

02.07.2024. 19:18

57. minut: Van Dajk pogodio stativu

Izvanredno je skočio kapiten Holandije, tukao je glavom, ali je stativa spasila Rumuniju.

02.07.2024. 19:14

54. minut: Još jednu šansu propušta Holandija

Velika prilika za Holanđane da reše utakmicu, ali je Depaj lošije zahvatio loptu, a posle zbrek u kaznenom prostoru lopta je završila u rukama golmana Rumunije.

Damfriz je poslao centaršut po zemlji sa desne strane, Depaj je šutirao, a bukvalno na gol liniji je loptu izblokirao Raciju.

02.07.2024. 18:50

Poluvreme

Poluvreme u Minhenu.

02.07.2024. 18:44

44. minut: Veliki promašaj Simonsa

Grešku odbrane Rumunije nije naplatio Simons. Damfriz je lukavo došao do lopte i proigrao mladog superstara, koji je morao brže da reaguje.

02.07.2024. 18:36

38. minut: Prinudna izmena u Rumuniji

Mogoš ne može da nastavi utakmicu posle duela sa Damfrzom, na teren će Rakovican.

02.07.2024. 18:33

31. minut: Dragušin spašava Rumuniju

Malen je probio po desnoj strani i poslao loptu prema Depaju na drugu stativu, ali je Dragušin skrenuo loptu u korner u poslednji čas.

02.07.2024. 18:20

20. minut: GOOOL! Gakpo donosi prednost Holandiji

Fenomenalan gol Kodija Gakpa za 1:0.

Igrač Liverpula je sa levog boka zalomio u sredinu i onda šutirao u bliži ugao rumunskog golmana koji to nije očekivao.

02.07.2024. 18:15

15. minut: Man pokušava iz daljine

Nisu Holanđani očekivali da Rumunija izađe u presing.

A sada su Rumuni uputili i prvi udarac ka golu rivala. Man je probao iz daljine, ali je lopta otišla malo preko prečke.

02.07.2024. 18:10

10. minut: Uvod meča obeležila nezgoda Hadžija

Posle sudara glavama, Hadži se vratio na parket sa čalmom na glavi.

02.07.2024. 18:00