Vesti EURO 2024

(UŽIVO) Portugal - Slovenija (0:0): Portugal je u četvrtfinalu, Košta je heroj nacije! Coca Cola Euro 2024

01.07.2024 23:52
Portugal će u osmini finala igrati protiv Slovenije Tanjug / AP Photo/Ariel Schalit
Portugal će u osmini finala igrati protiv Slovenije

Jedan od glavnih favorita na Evropskom prvenstvu, Portugal će imati priliku da se plasira u četvrtfinale protiv Slovenije

Ekipa Roberta Martineza je doživela pravi šok u poslednjem kolu grupne faze kada su poraženi od Gruzije (2:0). Sa druge strane Slovenija je možda i najviše prikazal u grupi C, gde se nalazila i Srbije.

Pre svega nekoliko meseci, ova dva nacionalna tima su odigrala prijateljsku utakmicu u Ljubljani gde je ekipa Matjaža Keka slavila 2:0. To je ujedno i jedini duel ove dve reprezentacije u istoriji.

Utakmicu između Portugal i Slovenije, kao i sve ostale mečeve nokaut faze Evropskog prvenstva, možete pratiti na kanalima TV Arena sport.

Portugal - Slovenija 3:0 (0:0) - nakon penala

Frankfurt
Stadion: "Dojče Bank Park"
Sudija: Danijele Orsato (Italija)
Žuti kartoni: Kanselo - Drkušić, Karničnik, Celar, Bijol, Balkovec

Portugal (4-3-3): Diogo Košta - Kanselo (od 117. Semedo), Pepe (od 117. Neveš), Dijaš, Mendeš - Paljinja, Vitinja (od 65. Žota), Fernandeš - Leao (od 76. Konseisao), Ronaldo, Silva.

Slovenija (4-4-2): Oblak - Karničik, Drkušić, Bijol, Balkovec - Stojanović (od 86. Verbič), Gnezda. Čerin, Mak Elšnik (od 105. Iličić), Mlakar (od 74. Stanković) - Šeško, Šporar (od 75. Celar).

(UŽIVO) Portugal - Slovenija

01.07.2024. 23:46

Kraj utakmice!

Posle veoma mučnih i nezanimljivih 90. minuta, mora se priznati da su nam produžeci doneli žmarce koji se očekuju od nok-aut faze Evropskog prvenstva. Ronaldu je Jan Oblak odbranio penal, dok je Bendžamin Šeško na pet minuta pre kraja drugog produžetka promašio kolosalnu priliku. Na kraju je pobednika odlučilo izvođenje penala, a tu je briljirao Diogo Košta. Portugalski čuvar mreže je odbranio čak tri udarca (Iličiću, Balkovecu i Verbiču), dok su svi šuteri Roberta Martineza (Ronaldo, Fernandeš, Silva) uradili svoj posao i tako sproveli svoj tim u četvrtfinale, mora se priznati, znatno teže nego što su mnogi očekivali.

01.07.2024. 23:43

3:0 - SILVA ZA POBEDU!

Bernardo Silva je poslao Oblaka u suprotnu stranu i odveo svoj tim u četvrtfinale!

01.07.2024. 23:42

2:0 - I TREĆI PUT KOŠTA!

Pa šta sve ne može ovaj čovek! Het-trik odbrana golmana Portugala!

01.07.2024. 23:41

2:0 - Bruno bez greške...

Sve govori da se opraštamo sa potencijalno najvećim iznenađenjem prvenstva...

01.07.2024. 23:40

1:0 - KOŠTA OPET BRANI!

Šutirao je Jurij Balkovec, ali je čuvar mreže Portugala ponovo bio na visini zadatka.

01.07.2024. 23:39

1:0 - Ronaldo siguran!

Kristijano Ronaldo ne prašta dva puta!

0:0 - ILIČIĆ PROMAŠUJE PRVI PENAL!

Ušao je Josip samo zbog penala, ali ga je Košta sprečio da ga realizuje...

01.07.2024. 23:35

Kraj igre: Šutiraće se penali!

Posle 120 minuta igre, šutiraće se prvi penali na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj. Čekamo izvođače...

01.07.2024. 23:28

115. minut - ŠTA JE ŠEŠKO PROMAŠIO?!

Pepe je napravio kardinalnu grešku na svojoj polovini, a Bendžamin Šeško je izašao sam pred Dioga Koštu. Imao je priliku da reši sve, mogao je da predribla golmana, da priđe bliže... Odlučio je da šutira prerano, što je omogućilo golmanu Portugala da interveniše i spreči suze svih na terenu, a ponajviše najstarijeg štopera na prvenstvu.

01.07.2024. 23:17

Počinje drugi produžetak!

Utakmica se nastavlja u egalu!

Kraj prvog produžetka!

Posle malo sadržine, Jan Oblak je izašao kao heroj ovog dela igre.

01.07.2024. 23:13

105. minut - BRAAAAAAAAAAAAANIIIII OBLAAAAAAAAAAAAAAK!

Ne da se Ronaldu da postigne gol. Uzeo je loptu u ruke, izveno kazneni udarac u levu stranu Jana Oblaka, a ovaj je pogodio stranu i još jednom sprečio Portugal da dođe do vođstva!

01.07.2024. 23:12

103. minut - Penal za Portugal!

Drkušić je naprvio prekršaj nad Žotom u kaznenom prostoru, a sudija je bez razmišljanja pokazao na belu tačku.

01.07.2024. 22:58

Počinje prvi produžetak!

Počinje prvih 15 minuta u produžetku, prvi napad će imati reprezentacija Portugala.

01.07.2024. 22:55

Još pola sata fudbala!

Regularni deo je završen, igraće se produžeci. Teško da se iko obradovao ovoj činjenici sem državljana Slovenije, s obzirom da bi malo ko potpisao pre početka utakmice da će "zmajčeki" izboriti dodatnih pola sata. Najbolju priliku za da preokrene utakmicu, imao je Kristijano Ronaldo u 89. minutu, ali je vrlo loše iskoristio dobru poziciju.

01.07.2024. 22:50

89. minut - Ronaldo sam pred golom!

Utrčao je u prostor Kristijano Ronaldo, dobio je savršeni pas, defanzivac ga nije mogao stići, ali je reagovao prilično loše. Loptu je uputio direktno u ruke Jana Oblaka, a ovaj može samo da zahvali na potvrdi da CR7 vidno nije isti igrač, ni kada dođe do završnice.

01.07.2024. 22:42

83. minut - Portugal jalovo napada

Kao da su i izabranici Roberta Martineza ozbiljno počeli razmišljati o produžecima. Smirila se igra, i uopšte nema polušansi, na koje smo navikli tokom meča. Sve sugeriše da ćemo gledati još pola sata najblaže rečeno slabog fudbala.

01.07.2024. 22:32

71. minut - I treći put, Ronaldo promašuje slobodan udarac

Mogao bi Kristijano Ronaldo da porazmisli o prepuštanju uloge izvođača "slobodnjaka" nekom drugom. I treći put, sa velike udaljenosti, neprecizan je bio fudbaler Al-Nasra.

01.07.2024. 22:22

61. minut - Kakva prilika za Šeška!

Imao je izvanrednu priliku za solo kontru Bendžamin Šeško. Pratio ga je Pepe, inače u petoj deceniji života, i nije uspevao da ga sustigne. Baš kada je stigao ispred golmana, štoper Portugala je uspeo da mu zasmeta malo, izbaci ga iz balansa, a ovaj ju je poslao daleko pored stative.

01.07.2024. 22:16

55. minut - Još jedan slobodnjak Ronalda

Ponovo je najbolji portugalski igrač svih vremena pokušao da iz slobodnog udarca savlada Jana Oblaka, i ponovo je pokušao da loptu smesti u bliži ugao golmana. Ovaj put je lopta išla direktno u čuvara mreže, a ovaj je bio spreman, tako da ju je odbio dalje od okvira gola.

01.07.2024. 22:07

47. minut - Silva loše šutira!

Našao se u dobroj poziciji fudbaler Mančester sitija. Gledao je na gol pod uglom, ali je bio u kaznenom prostoru, međutim, katapultirao je loptu daleko preko prečke.

01.07.2024. 22:04

Počinje drugo poluvreme!

Igrači su se vratili na teren i sudija Orsato je označio početak drugog poluvremena. Prvi napad će imati Slovenija.

01.07.2024. 21:51

Kraj poluvremena!

Gotovo je prvo poluvreme duela između Portugala i Slovenije. Malo je reći da je Matjaž Kek uspeo u (verovatno) svojoj nameri. "Zmajčeki" su umrtvili utakmicu u potpunosti, i sveli najbolje ofanzivce Martineza na igru bez lopte. Nekoliko bezopasnih centaršuteva je završavalo u praznom prostoru, a pored Ronaldovog slobodnog udarca, odnosno Paljinjinog šuta u finišu prvog dela, nismo videli nijednu konkretnu šansu. I ove dve svrstavamo tu samo kao dokaz da se prvi deo igrao.

01.07.2024. 21:49

47. minut - Najbolja prilika uoči sudijskog zvižduka!

Rafael Leao je ostavio loptu za svog reprezentativnog kolegu, Paljinju. Ovaj je sa ivice kaznenog prvi put oprobao svoj veoma razoran udarac, i poslao je odličan šut po zemlji, ali se svemoćni Oblak izvio i sačuvao vrhovima prstiju svoju mrežo. Iako je korner bio predviđen. Istekla su dva minuta nadoknade, te su igrači otišli u svlačionicu.

01.07.2024. 21:47

44. minut - Prvi udarac Slovenaca

Bendžamin Šeško je išao u kontranapad, i evidentno je bilo da nema dobru podršku saigrača. Stoga je rešio da raspali sa 30 metara, ali je dobacio samo do Oblaka, koji je prilično lako ukrotio pokušaj. Ostaće upisano da je u pitanju bio prvi udarac "zmajčeka".

01.07.2024. 21:37

34. minut - Konačno Ronaldo u svom maniru! Steže se obruč oko Slovenaca

Kristijano je dobio priliku da se oproba iz slobodnog udarca sa ivice kaznenog prostora. Za prekršaj koji je prethodio prekidu, Vanja Drkušić je dobio žuti karton. U svakom slučaju, Ronaldo je uzeo loptu, i šutirao u Oblakov bliži ugao, ali je prebacio loptu preko prečke. Ipak, bilo je vrlo blizu

01.07.2024. 21:34

31. minut - Slab pokušaj Ronalda

Martinezovi izabranici pretežno pokušavaju da dođu do vođstva ubačenim loptama sa krila. Često su u pitanju visoki pasovi, ali retko iko uspe da dođe do dobre pozicije. Ovaj put je Kristijano Ronaldo uspeo da je zahvati, ali je vrlo slabašno poslao udarac u ruke Jana Oblaka.

01.07.2024. 21:22

20. minut - Kratki prekid igre

Nezgodan start Jana Mlakara doveo je do prekida i uvođenja medicinskog osoblja Portugala. U pitanju je bio Mendes, ali srećom, sve je bilo u redu sa njim, i meč se nastavio.

01.07.2024. 21:15

14. minut - Bruno kratak za centimetar

Kao što je i bilo očekivano, Portugalci imaju totalnu dominaciju. Sada je Bernardo Silva uputio dobru loptu u kazneni, ali je Bruno Fernandeđ pri uklizavanju bio zamalo kratak.

01.07.2024. 21:06

4. Minut - Prva prilika za Portugal!

Bruno Fernandeš je dobro centrirao sa desnog boka, na Rafaela Leaa, koji se nalazio u srcu šesnesterca, ali je Žan Karničnik izbacio loptu u korner. Potom je Ruben Dijaš probao otpalu loptu posle kornera, ali nije bio precizan.

01.07.2024. 21:00

Meč je počeo!

Danijele Orsato, glavni arbitar na ovom meču, zvanično je odsvirao za početak utakmice.

01.07.2024. 20:36

Najbolja oružja pucaju u prazno

Iako se kao najistaknutije napadačke figure u Sloveniji i Portugalu ističu Kristijano Ronaldo i Bendžamin Šeško, ni jedan, ni drugi nisu uspeli da se upišu u strelce u dosadašnjem toku takmičenja. Izgledi su jasni - čiji "snajper" proradi na ovom meču, imaće veliki zalog za pobedu.