Vesti EURO 2024

(KRAJ) Francuska - Belgija (1:0): "Trikolori" slavili minilanim rezultatom i plasirali se u četvrtfinale Coca Cola Euro 2024

01.07.2024 19:41
Belgija i Francuska će odmeriti snage u osmini finala Tanjug/AP Photo/Darko Vojinovic
Belgija i Francuska će odmeriti snage u osmini finala

Nastavljaju se dueli u osmini finala Evropskog prvenstva. Današnji program će otvorti utakmica između Belgije i Francuske

Oba nacionalna tima su grupnu fazu odigrala ispod očekivanja. Ekipa Didijea Dešana je zabeležila dva remija i pobedu, dok je Belgija upisala jedan trijumfa, jedan remi i jedan poraz.

Poslednji takmičarski duel dve reprezentacije odigran je 2021. godine u polufinalu Lige nacija. "Trikolori" su tada slavili 3:2 nakon preokreta. Romelu Lukaku i Janik Karasko su golovima u prvom poluvremenu, dok je Francuska preokrenula zahvaljujući Karimu Benzemi, Kilijanu Mbapeu i Teu Ernandezu.

Duel Belgije i Francuske, kao i sve ostale duele nokaut faze Evropskog prvenstva možete pratiti na kanalima TV Arena sport.

Francuska - Belgija 1:0 (0:0)

Dizeldorf
Stadion: "Merkur Špil Arena"
Sudija: Glen Niberg (Švedska)
Strelac: Vertongen 85ag.

Francuska (4-4-2): Manjan – Kunde, Upamekano, Saliba, T. Ernandez – Kante, Čuameni, Rabio, Grizman – Tiram (od 62. Kolo Muani), Mbape.

Belgija (4-3-3): Kastels – Kastanj (od 88. De Ketelare), Fes, Vertongen, Teate – Openda (od 63. Mangala), Onana, Doku – De Brujne, Lukaku, Karasko (od 88. Lukebakio).

(UŽIVO) Francuska - Belgija

01.07.2024. 19:50

Kraj utakmice, Francuska je u četvrtfinalu!

Švedski sudija je svirao kraj, Francuska je novi četvrtfinalista!

01.07.2024. 19:42

85. minut: GOOOL! Autogol Vertongena donosi prednost Francuzima!

Kružila je ponovo lopta oko šesnaesterca Belgije. Na kraju je Randal Kolo Muani primio loptu u kaznenom prostoru, okrenuo se, šutirao i savladao Kastelsa. Lopta se odbila o Jana Vertongena, te je njemu pripisan autogol.

01.07.2024. 19:40

83. minut: Velika prilika za De Brujnea

Iako Francuska sve vreme diktira tempo, najbolju priliku su imali Belgijanci. Kevin De Brujne je šutirao sa 18 metara, ali je Menjon pokazao zašto je jedan od najboljih golmana u Evropi i odbranio udarac protivnika.

01.07.2024. 19:32

74. minut: Francuska ne može da pogodi okvir gola

U prilici se sada našao Vilijam Saliba, ali je i njegov šut završio izvan okvira gola. Francuska je ukupno 17 puta šutirala ka golu Kastelsa, a tek dva su išla u okvir gola.

01.07.2024. 19:28

70. minut: Lukaku u šansi

Nekoliko odlićnih dodavanja su spojili Belgijanci, te se Romelu Lukaku našao u prilici. Međutim, šutirao je direktno u Menjona koji je odbranio bez većih problema.

01.07.2024. 19:18

61. minut: Odlična defanziva Ernandeza

Kevin De Brujne je vrhunskim dodavanjem uposlio Karaska koji je imao dosta prostora ispred sebe, ipak kada je želeo da uputi šut, Teo Ernandez je uklizao i izblokirao Belgijanca.

01.07.2024. 19:17

Odnos u šutevima

Francuska je čak 15 puta šutirala ka golu Kastelsa, dok je Belgija uputila tek jedan udarac ka golu Menjona. Potpuna dominacija "galskih petlova".

01.07.2024. 19:11

54. minut: Dominiraju Francuzi

Sada je Kilijan Mbape izgradio poziciju driblinzima. Šutirao je sa 16 metara, ali preko gola Belgije.

01.07.2024. 19:07

49. minut: Prete "trikolori"

Odmah na startu drugog dela igre je zapretila Francuska preko Oreljana Čuamenija. Ipak, Kastels je upisao intervenciju i sačuvao mrežu Belgijanaca.

01.07.2024. 19:04

Počelo je drugo poluvreme

Obe ekipe istrčale su u istom sastavu na teren, i spremne su za nastavak igre.

01.07.2024. 18:47

Kraj prvog poluvremena

Sudija je odsvirao kraj prvog poluvremena.

01.07.2024. 18:46

46. minut: Loš šut Čuamenija

Ponovo se Čuameni našao u dobroj prilici za šut. Ovog puta je uputio udarac sa ivice šesnaesterca, ali je njegov šut završio preko gola.

01.07.2024. 18:39

39. minut: Čuameni šutira sa distance

Dugo je kružila lopta u napadu Francuske. Na kraju je Oreljan Čuameni probao da šutira sa distance, ali je njegov šut otišao daleko iznad gola.

01.07.2024. 18:34

34. minut: Najbolja prilika za Francuze

Centrirao je Žil Kunde, a Markus Tiram je bio najviši u skoku. Njegov šut glavom je otišao malo pred desne stative, te ostaje 0:0 u Frankfurtu.

01.07.2024. 18:27

27. minut: Traže Belgijanci penal

Naleto je Janik Karasko na odbijenu loptu i šutirao iz prve. Lopta je pogodila Tea Ernandeza, Belgijanci su tražili penal zbog igranja rukom, ali VAR soba nije reagovala. Ipak, ja usporenom snimku je jasno bilo da nema ni govora o penalu.

01.07.2024. 18:24

24. minut: Prvi šut za "crvene đavole"

Pripretio je Kevin De Brujne direktno iz slobodnog udarca i malo iznenadio Majka Menjona. Ipak, Francuz je ostao nesavladan.

01.07.2024. 18:20

20. minut: Belgijanci se brane već 20 minuta

Još uvek Belgija nije uspela da pripreti golu Majka Menjona. Sa druge strane ni Francuska ne briljira. Tek dva udarca ka golu protivnika.

01.07.2024. 18:14

15. minut: Prvi šut na utakmici

Nakon akcije iz kornera, Kilijan Mbape se našao u dobroj poziciji za šut. Ipak, njegov pokušaj je završio preko gola Belgijanaca.

01.07.2024. 18:12

13. minut: "Trikolori" kontrolišu igru

Ekipa Didijea Dešana u potpunosti diktira tempo igre. Belgijanci tek na momente imaju posed lopte.

01.07.2024. 18:05

6. minut: Bez većih prilika na startu meča

Nema većih opasnosti po golmane na samom startu meča. Nešto više lopte u nogama imaju Francuzi, ali bez konkretnih prilika.

01.07.2024. 18:00

Počela je utakmica

Počela je utakmica u Dizeldorfu, a prvi napad će imati Francuska.

01.07.2024. 17:30

Pobednik ovog meča čeka boljeg iz duela Portugala i Slovenije

Pobednik iz meča između Francuske i Belgije će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela Portugala i Slovenije. Ta utakmica je na programu večeras od 21 čas uz direktan prenos na TV Arena 1 Premium.