Vesti EURO 2024

(KRAJ): Nemačka - Danska (2:0): Haverc i Musijala vodili "pancere" do četvrtfinala Coca Cola Euro 2024

29.06.2024 23:19
Nemačka je u četvrtfinalu Tanjug/AP Photo/Darko Vojinovic
Nemačka je u četvrtfinalu

Prvi duel osmine finala Evropskog prvenstva nije razočarao, a već nas čeka i drugi. Nemačka će odmeriti snage sa Danskom od 21 čas na stadionu "Signal Iduna Park" u Dortmundu i biće izraziti favorti. Domaćin turnira je rutinski završio grupnu fazu. Prava na grešku više nemaju, te će morati znatno ozbiljnije da pristupe nokaut fazi.

Ova dva nacionalna tima nisu igrali previše takmičarskih utakmicu u istoriji. Poslednja dva duelu su bili prijateljski mečevi, a oba su završena rezultatom 1:1. Zanimljivo je da je poslednja takmičarska utakmica između Nemačke i Danske odigrana baš na Evropskom prvenstvu pre 12 godina.

Ekipa Joakima Leva je tada slavila rezultatom 2:1 u Lavovu u Ukrajini. Golove za "pancere" su postigli Lukaš Podolski i Lars Bender, dok je strelac za Dance bio Majkl Kron-Deli.

Nemačka - Danska 2:0 (0:0)

Dortmund
Stadion: "Signal Iduna Park"
Sudija: Majkl Oliver (Engleska)
Strelci: Haverc 53, Musijala 68.

Nemačka (4-2-3-1): Nojer - Kimih, Ridiger, Šloterbek, Raum (od 80. Henrihs) - Andrih (64. Džan), Kros - Sane (od 88. Anton), Gundogan (od 64. Filkrug), Musiala (od 81. Virc) - Haverc.

Danska (3-4-2-1): Šmajhel - Andersen, Vestergard, Kristensen (od 81. Larsen) - Ba (od 81. Kristijansen), Dilejni (od 69. Norgard), Hojbjerg, Mele - Skov Olsen (od 69. Poulsen), Eriksen - Hojlund (od 81. Hojlund).

(UŽIVO) Nemačka - Danska

29.06.2024. 23:18

Kraj utakmice

Sudija Oliver je svirao kraj, Nemačka je drugi četvrfinalista.

29.06.2024. 23:17

95. minut: Haverc u novoj prilici

Sve je već rešeno, a Kai Haverc je mogao i do drugog pogotka na meču. Ipak, Šmajhel beleži devetu odbranu.

29.06.2024. 23:14

91. minut: Gol Nemaca, ali Virc se nalazi u ofsajdu

Florijan Virc je zatresao mrežu za 3:0, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.

29.06.2024. 23:12

88. minut: Sve manje vremena za Dansku

Meč se bliži kraju, sve manje vremena ima za Dansku. Florijan Virc je pokušao, a Šmajhel je upisao još jednu odbranu.

29.06.2024. 23:06

83. minut: Odlična šansa za Filkruga

Niklas Filkrug je mogao da stavi tačku na utakmicu, ali je Šmajhel odbranio njegov šuta. Pomoćni sudija je digao zastavicu za ofsajd, ali da je nemački napadač pogodio možda bi reagovala i VAR soba.

29.06.2024. 23:00

77. minut: Nešto mirniji period utakmcie

Nakon drugog pogotka Nemačke, tempo utakmice je nešto mirniji. Domaćin turnira definitivno želi da privede utakmicu kraju bez većih problema.

29.06.2024. 22:51

68. minut: GOOOL! Džamal Musijala duplira prednost Nemaca!

Džamal Musijala duplira prednost Nemačke nakon odlične duge lopte Šloterbeka. Igrač Bajerna je rutinski savladao Šmajhela.

29.06.2024. 22:49

66. minut: Nojer čuva "pancere"

Hojlund se ponovo našao u dobroj poziciju za šut, ali je njegov pokušaj lako odbranio Manuel Nojer i sačuvao gol Nemačke.

29.06.2024. 22:46

64. minut: Ređaju se promašaji Nemaca

Haverc je ponovo uradio sve kako treba, ostavio je loptu Liroju Saneu, a napadač Bajerna je šutirao malo pred leve stative.

29.06.2024. 22:41

59. minut: Veliki promašaj Haverca

Fenomenalana kontrola lopte Kaija Haverca koji je imao jedan na jedan situaciju sa Kasperom Šmajhelom. Napadač Arsenala je "bocnuo" danskog golmana, ali je lopta otišla pored gola.

29.06.2024. 22:34

53. minut: GOOOL! Kai Haverc donosi prednost Nemcima!

Ponovo je reagovala VAR soba. Majkl Oliver je gledao snimak i utvrdio da je Andersen igrao rukom, te je dosudio penal za Nemačku. Kai Haverc je bio precizan sa "bele tačke" i doneo prednost Nemcima.

29.06.2024. 22:31

49. minut: VAR soba poništava pogodak Andersena

Usledila je reakcija iz VAR sobe i gol Andersena je poništen zbog ofsajda.

48. minut: GOOOL! Joakim Anderseon donosi prednost Dancima!

Joakim Andersen donosi prednost Dancima. To je ujedno i njegov prvi gol u dresu reprezentacije.

29.06.2024. 22:28

Počelo je drugo poluvreme

Počelo je drugo poluvreme, a prvi napad imaju Danci.

29.06.2024. 22:10

45. minut: Velika šansa za Dansku

Odlična kontra Danske nakon greške Musijale. Dilejni je povukao loptu i odigra ka Hojlundu, ali napadač Mančester junajteda nije uspeo da savlada Manuela Nojera.

29.06.2024. 22:07

42. minut: Grešku Šloterbeka ne koristi Hojlund

Poigravao se Šloterbek u kaznenom prostoru svoje ekipe, što je iskoristio Rasmus Hojlund i oduzeo mu loptu. Ipak, Danac nije bio precizan i šutirao je pored gola.

29.06.2024. 22:02

37. minut: Prilika za Haverca

Kai Haverc se našao u odličnoj šansi da donese prednost "pancerima", ali je akcija na kraju ipak završena bez pogotka.

29.06.2024. 21:59

35. minut: Nastavljena je utakmica

Nastavljena je utakmica na "Signal Iduna Parku" od 35. minuta.

29.06.2024. 21:55

Vraćaju se igrači na teren

Nevreme se smirilo, igrači se vraćaju na teren. Majkl Oliver je u dogovoru sa kapitenima dao malo vremena fudbalerima da se ponovo zagreju, te će se meč nastaviti.

29.06.2024. 21:53

Objava na društvenim mrežama UEFA

29.06.2024. 21:48

Jaka kiša pada u Dortmundu

Igrači su u svlačionicama, a neki od navijača su i napustili stadion. Jaka kiša trenutno pada u Dortmundu i još uvek nije poznato kada će se meč nastaviti.

29.06.2024. 21:39

Sudija Oliver šalje igrače u svlačionicu

Majkl Oliver je odlučio da pošalje igrače u svlačionicu usled vremenskih neprilika u Dortmundu.

29.06.2024. 21:36

35. minut: Sudija Majkl Oliver prekida utakmicu

Veliko je nevreme u Dortmundu, a sudija Majkl Oliver je zbog vremenskih uslova odlučio da pauzira utakmicu i pomeri igrače na klupe.

29.06.2024. 21:31

31. minut: U potpunosti je popustio pritisak Nemaca

Nakon uvodnih 15 minuta gde su dominirali, Nemačka je sada znatno povučenija. Danci su trenutno u potpunosti ravnopravan rival.

29.06.2024. 21:24

24. minut: Danci sve opasniji

Oslobodila se Danska početnog pritiska. Joakim Mele se sada našao u dobroj poziciji, ali je njegov šut završio pored gola.

29.06.2024. 21:21

21. minut: Prva prilika za Dance

Kristijan Eriksen se našao u prvoj pravoj šansi za Dansku, ali je Ridiger izblokirao njego šut sa ivice kaznenog prostora. Biće korner za Dance.

29.06.2024. 21:17

17. minut: "Panceri" i dalje dominiraju

U prvih 15 minuta, Nemačka je imala čak pet prilika za vođstvo i jedan poništen pogodak. Potpuno dominira domaćin Evropskog prvenstva.

29.06.2024. 21:10

10. minut: Nova odbrana Šmajhela

Ridiger je dugom loptom pronašao Haverca koji nije čekao da lopta padne i šutirao je iz prve. Ipak, Šmajhel je ponovo bio na visini zadatka.

29.06.2024. 21:07

7. minut: Odličan šut Kimiha

Nastavljaju Nemci u istom ritmu. Ovog puta je šutirao Kimih sa distance, a Kasper Šmajhel je upisao prvu intervenciju na utakmici.

29.06.2024. 21:04

4. minut: Poništen je gol Nemcima!

Od starta su krenuli Nemci da pritiskaju protivnika, što je rezultovalo pogotkom Nika Šloterbeka, ali je pogodak poništen nakon reakcije VAR sobe.

29.06.2024. 21:00