Vesti EURO 2024

(KRAJ) EURO, GRUPA F: Češka - Turska 1:2, Gruzija - Portugalija 2:0 Coca Cola Euro 2024

26.06.2024 22:28
Radovanje Portugalaca na EURO AP Photo/Martin Meissner
Radovanje Portugalaca na EURO

Čeka se rasplet u Grupi "F" na Evropskom prvenstvu u fudbalu. Sa maksimalnim učinkom u grupi, Portugalija već je obezbedila mesto u osmini finala, dok će plasman u nokaut fazi večeras tražiti Turska, Češka i Gruzija.

Najteži zadatak je upravo pred Gruzijom, koja će u Gelzenkirhenu morati da uzme tri boda protiv neporažene Porugalije kako bi izborila plasman u nokaut fazu. A, ni to joj nije zagarantovano ako ne pobedi Portugalce sa velikom razlikom, što je izuzetno teška misija (21.00, Arena 2 Premium).

Turska, sa druge strane, ima najbolju šansu da se domogne eliminacione runde, ali će epitet druge najbolje ekipe u grupi morati da opravda protiv borbenih Čeha, koji su dva prošla Evropska prvenstva završavali u nokaut fazi (21.00, Arena 1 Premium).

Portugalija, dakle, ima šest bodova i u slučaju da ostane prva u grupi, igraće protiv trećeplasirane ekipe iz Grupe "A" ili "C" u osmini finala.

Drugi iz Grupe "F" igraće protiv Austrije, dok će eventualni trećeplasirani odmeriti snage sa Španijom ili Engleskom.

Češka - Turska 1:2 (0:0)

Hamburg
Stadion: "Folksparkstadion"
Sudija: Ištvan Kovač (Rumunija)

Češka (3-4-2-1): Stanek – Holeš, Hranač, Krejči – Coufal, Souček, Provod, Jurasek – Barak, Hložek – Šitl.

Turska (4-2-3-1): Gunok – Muldur, Akajdin, Demiral, Kadioglu – Juksek, Ozdžan – Guler, Čalhanoglu, Jildiz – Jilmaz.

Gruzija - Portugal 2:0 (1:0)

Gelzenkirhen
Stadion: "Aufšalke Arena"
Sudija: Sandro Šerer (Švajcarska)
Strelac: Kvarachelija 2.

Gruzija (5-3-2): Mamardašvili – Gvelesijani, Kašija, Ločošvili – Kakvabadze, Čakvetadze, Koorašvili, Kiteišvili, Dvali – Mikautadze, Kvarachelija. Selektor: Vili Sanjol.

Portugal (3-5-2): Kosta – Silva, Danilo, Injasio – Dalot, Neves, Konseisao, Palinja, Neto – Ronaldo, Feliks.

(UŽIVO) EURO, Grupa F: Češka - Turska, Gruzija - Portugalija

26.06.2024. 22:54

90+ minut: GOOOL!! Turska čekirala osminu finala

Dok se uveliko čekao kraj, Turska je stigla do pobede u Hamburgu, a junak ekipe Vinćenca Montele, bio je Tosun u 94. minutu!

26.06.2024. 22:45

85. minut: Gruzija u ofanzivi

Gruzijci su u potpunoj ofanzivi.

Portugalci imaju loptu u nogama, ali nemaju ideje u napadu, dok debitant na Evropskom prvenstvu koristi svaku priliku da ugrozi gol neporaženog rivala.

26.06.2024. 22:40

78. minut: Drama na vrhuncu

Čeka se rasplet u Grupi "F".

Do kraja utakmica u Hamburgu i Gelzenkirhenu ostalo je još 15-ak minuta.

Gruzijci brane dva gola protiv Portugalije i nadaju se minimalnom porazu Turske, dok Česi uprkos činjenici da imaju igrača manje u Hamburgu, kreću na sve ili ništa protiv Turske.

26.06.2024. 22:28

66. minut: GOOOL! Češka dolazi do egala, strelac Souček

Samo nekoliko trenutaka ranije Češka je imala dobru priliku preko Krejčija. Gunok je odlično reagovao, ali ovaj put nije uspeo da sačuva svoju mrežu.

Uprkos činjenice da ima igrača manje, Češka je stigla do izjednačenja posle gužve u šesnaestercu, koju je iskoristio Souček i sada je ponovo sve otvoreno u Grupi F.

26.06.2024. 22:17

55. minut: GOOOL!! Šok u Gelzenkirhenu, Gruzija vodi 2:0

Gruzijci na pragu ogromnog iznenađenja!

Mikautadze postigao je gol iz penala i doveo Portugalce na prag prvog poraza na zvaničnim utakmicama posle više od godinu i po dana.

Prethodno je Silva, mladi bek Benfike faulirao Lokošvilija u svom kaznenom prostoru, a nakon reakcije iz VAR sobe, sudija je pokazao na "belu tačku".

26.06.2024. 22:13

52. minut: GOOOL! Turci hitaju ka osmini finala

Evo gola u Hamburgu.

Turska je najzad zatresla mrežu Čeha, a strelac vredan možda plasmana u osminu finala bio je Čalhanoglu.

Kapiten Turske naleteo je na odbijenu loptu i snažnim udarcem poslao je u malu mrežu gola koji čuva Stanek.

Ukoliko ostane ovaj rezultat na snazi do kraja, Turska će definitivno zadržati drugu poziciju u Grupi. Nezavisno od rezultata u Gelzenkirhenu.

26.06.2024. 22:08

47. minut: Portugalci "naoštreni" i u nastavku

Dve dobre prilike za Portugalce.

Najpre je Ronaldo pokušao da iskoristi gužvu u kaznenom prostoru Gruzije, gde je lopta na kraju odbijena u korner.

A, onda je i Danilo imao solidnu priliku nakon ubacivanja iz ugla, ali je slaba reakcija bila štopera Portugalije.

26.06.2024. 21:50

45. minut: Solidna prilika za Feliksa

Napadaju Portugalci, vrše konstantan pritiska, ali nemaju pravih rešenja u završnici.

Žoao Feliks sada se našao u dobroj prilici, lepo se namestio na šut, međutim, poslao je loptu direktno u ruke Mamardašvilija.

Bio je to 11. šut na utakmici za Porugalce i treća intervencija golmana Gruzije.

26.06.2024. 21:45

44. minut: Budi se Češka

Osmostruki uzastopni učesnik EURA se probudio.

Mogla je Češka da iznenadi Turke u ovim trenucima, ali se nije najbolje snašao Jurasek pred golom rivala.

Povukli su kontru Česi, Jurasek je leteo po desnom boku i izašao "oči u oči" sa Gunokom, ali je golman Turske ipak izašao kao pobednik iz tog duela.

26.06.2024. 21:39

37. minut: Gruzijci umalo ponovo da šokiraju Portugal

Ufff... Kakva šansa za Gruzijce!

Mogao je debitant na Evropskom prvenstvu da udvostruči prednost protiv Portugalije i da priđe na korak od osmine finala.

Ali...

Zakasnio je Kitešvili posle centaršuta Kvarackelije iz slobodnog udarca. Ofanzivac Gruzije lepo je skočio u šesnaestercu rivala, ali nije uspeo da zahvati loptu glavom.

Centimetri su ga delili.

26.06.2024. 21:41

35. minut: Rolando propušta lepu priliku

Dobra prilika za Portugalce.

Paljinji proigrao je Ronalda pred golom Gruzije.

Rekorder Evropskog prvenstva lepo se namestio, ali je izblokiran sa buvalno peterca, nakon čega je propala još jedna šansa za Portugalce.

26.06.2024. 21:34

32. minut: Turci igraju "viktorije" pred golom Čeha

Pogodak visi u vazduhu pred golom Češke.

Otkako ima brojčanu prednost na terenu, Turska konstantno vrši pritisak, ali još uvek nema vodećeg pogotka.

Česi se disciplinovano brane, zbili su redove i teško se dolazi do pozicije za šut.

26.06.2024. 21:32

30. minut: Umalo gol za Portugalce

Kakva prilika za Portugalce!

Na isteku 30. minuta, Feliks je pokušao sa ivice kaznenog prostora.

Mamardašvili se lepo bacio, a lopta je prohujala kraj leve stative.

Šteta za Portugalce, mnogi su videli loptu u mreži Gruzije.

26.06.2024. 21:29

27. minut: Portugalci u potpunoj ofanzivi

Igraju se "viktorije" pred golom Gruzije.

Portugalija sve više prtiska poslednju liniju rivala, ali nikako da zatrese mrežu borbene Gruzije.

Sada se Konseisao našao u dobroj šansi, pokušao je sa desnog boka nakon gužve u šesnaestercu, ali je pogodio samo spoljni deo mreže.

Ostaje 1:0 za debitanta na Evropskom prvenstvima.

26.06.2024. 21:23

20. minut: Češka sa igračem manje do kraja

Peh za reprezentaciju Češke.

Antonin Barak izbačen je iz igre, Turska će imati brojčanu prednost do kraja utakmice.

Vezista Češke dobio je dva žuta kartona za manje od 10 minuta, dok mu je crveni dodeljen zbog "gaženja" protivničkog igrača.

26.06.2024. 21:16

16. minut: Ronaldo preti iz slobodnog udarca

Šutirao je Kristijano Ronaldo direktno iz slobodnog udarca sa skoro 30 metara, ali je Mamardašvili uspeo da odbrani nezgodan udarac kapitena Portugala.

26.06.2024. 21:14

13. minut: Optimističan pokušaj Arde Gulera

Bez većih šansi na utakmici između Češke i Turske. Arda Guler je tako optimistično šutirao iz velike udaljenosti, a njegov pokušaj završio je nekoliko metara pored stative.

26.06.2024. 21:10

11. minut: Portugal u potpunosti preuzima inicijativu

Nakon primljenog pogotka u 2. minutu, Portugal je u potpunosti preuzeo inicijativu. Ipak, još uvek ne uspevaju da ozbiljnije ugroze protivničkog golmana.

26.06.2024. 21:06

6. minut: Sporiji tempo na utakmici Češka - Turska

Češka i Turska su nešto sporije otvorile utakmice za razliku od Portugala i Gruzije. Jedinu pravu priliku imali su Česi preko Juraseka.

26.06.2024. 21:02

2. minut: GOOOL! Kvarachelija donosi prednost Gruziji!

Gruzija vodi protiv Portugala, a strelac je Hviča Kvarachelija u drugom minutu!

26.06.2024. 21:00

Počele su utakmice u Hamburgu i Gelzenkirhenu

Počele su utakmice poslednjeg kola grupe F. U Hamburgu igraju Češka i Turska, dok će u Gelzenkirhenu snage odmeriti Gruzija i Portugal.