Vesti EURO 2024

(KRAJ) EURO, grupa E: Slovačka - Rumunija 1:1, Ukrajina - Belgija 0:0 Coca Cola Euro 2024

26.06.2024 19:36
U slučaju remija Rumunije i Slovačke, Belgija trijumfom preuzima prvo mesto Tanjug/AP Photo/Frank Augstein
U slučaju remija Rumunije i Slovačke, Belgija trijumfom preuzima prvo mesto

Nastavlja se Evropsko prvenstvo u Nemačkoj, a danas ćemo pratiti rasplete u grupama E i F. Prva na programu će biti grupa E gde sve četiri ekipe i dalje imaju priliku za prolazak u narednu fazu. Šta više, sve četiri ekipe imaju šanse i za prvo mestu u grupi.

Rumuniji i Slovačkoj odgovara nerešen rezultat u međusobnom duelu. Tako bi obe nacionalne selekcije prošle u narednu fazu sa po četiri boda. Belgiji takođe odgovara remi za prolazak u nokaut fazu, dok Ukrajini verovatno jedino trijumf znači kako bi se plasirali dalje. Izabranici Serhija Rebrova bi u slučaju poraza Rumunije ili Slovačke mogli u osminu finala i sa remijem protiv Belgije.

Sve utakmice grupe E, kao i sve mečeve do kraja prvenstva možete pratiti na kanalima TV Arena sport.

Slovačka - Rumunija 1:1 (1:1)

Frankfurt
Stadion: "Dojče Bank Park"
Sudija: Danijel Zibert (Nemačka)
Strelci: Duda 24 - Marin 37pen

Slovačka (4-3-3):Dubravka - Pekarik, Vavro, Škrinijar, Hanko - Kucka, Lobotka, Duda - Šranc (od 77, Duriš), Strelec (od 70. Strelec), Haraslin (od 70. Suslov).

Rumunija (4-1-4-1): Nica – Raciju, Dragušin, Burka, Branku – M. Marin – Hadži (od 66. Man), R. Marin (od 86. Rus), Stančiju, Koman (od 58. Soresku) – Draguš (od 66. Puškaš).

Ukrajina - Belgija 0:0 (0:0)

Štutgart
Stadion: "MPH Arena"
Sudija: Entoni Tejlor (Engleska)

Ukrajina (5-3-2): Trubin – Timčuk, Zabarnji, Svatok (od 81. Jarmolenko), Matvijenko, Mikolenko (od 58. Zinčeno) – Šaparenko (od 70. Vanat), Bražko (od 70. Stepanenko), Sudakov – Jaremčuk (od 70. Malinovski), Dovbik.

Belgija (4-3-3):Kastels – Vertongen, Faes, Teat, Kastanj – De Brujne, Onana, Tilemans (od 62. Mangala) – Doku (od 77. Bakajoko), Lukaku (od 90. Openda), Trosar (od 62. Karasko).

(UŽIVO) EURO, grupa E: Slovačka - Rumunija, Ukrajina - Belgija

26.06.2024. 19:54

Kraj utakmice u Štutgartu

Utakmica između Ukrajine i Belgije je završena 0:0.

26.06.2024. 19:52

Kraj utakmice u Frankfurtu

Utakmica između Slovačke i Rumunije je završena rezultatom 1:1.

26.06.2024. 19:51

91. minut: Nova prilika za Ukrajince

Sudakov se prošetao kroz odbranu protivnika i šutirao direktno u Kastelsa koji ostaje nesavladan.

26.06.2024. 19:50

90. minut: Tri minuta nadoknade u Frankfurtu, četiri u Štutgartu

Na utakmici između Slovačke i Rumunije će se igarti još tri minuta, a na meču Belgije i Ukrajine još četiri.

26.06.2024. 19:47

87. minut: Odlična kontra Belgije bez gola

Belgija je imala kontru tri na dva koja je na kraju završena udarcem Bakajoka koji je završio daleko pored gola.

26.06.2024. 19:43

83. minut: Kastels skida loptu sa gol linije!

Malinovski je centrirao na prvu stativu, što je na kraju bio šut direktno iz kornera ali je Kastels bukvalno sa gol linije izbio loptu u novi korner.

26.06.2024. 19:39

79. minut: Dovbik trese spoljni deo mreže

Ukrajina pojačava pritisak. Svesni da im treba pogodak, Ukrajinci sve češće napadaju, a Artem Dovbik je pogodio spoljni deo mreže iz teške pozicije.

26.06.2024. 19:33

73. minut: Trubin čuva mrežu Ukrajinaca

Odličnim šutem je pripretio Janik Karasko, ali je Trubin uspeo da sačuva mređu Ukrajinaca.

26.06.2024. 19:29

70. minut: Kiša pravi probleme u Štutgartu

Izuzetno jak pljusak je počeo u Štutgartu gde igraju Rumunija i Slovačka. Trava je sada izuzetno natopljena vodom, što otežava protok lopte. Defanzivci Slovačke su u tri navrata bili blizu greške nakon slabijeg dodavanja.

26.06.2024. 19:24

65. minut: Lukaku u novoj šansi

Romelu Lukaku beleži sedmi šut u okvir gola na turniru u Nemačkoj. Ima i tri poništena gola, ali baš se ne da najboljem strelcu belgijske reprezentacije da postigne gol na ovom Evropskom prvenstvu.

26.06.2024. 19:21

62. minut: Ponovo Dubravka čuva Slovake

Marin je šutirao sa ivice šesnaesterca, a Dubravka je upisao odličnu odbranu. Svega 30 sekundi nakon toga je pripretio Stančiju, ali je lopta otišla malo preko prečke.

26.06.2024. 19:17

58. minut: Centaršut Dokua, nema nikoga u petercu

Brzonogi Žeremi Doku je izbio sam na levoj strani, ali nikoga nije bilo u petercu kako bi tu loptu skrenuo u gol Trubina.

26.06.2024. 19:14

54. minut: Sporiji tempo na početku drugo dela

Od početka drugo poluvremena se nešto sporije igra na utakmicama u Štutgartu i Frankfurtu, bez velikih prilika za sada.

26.06.2024. 19:05

Počinje drugo poluvreme na obe utakmice

Počinje drugi deo igre na obe utakmice poslednjeg kola grupe E.

26.06.2024. 18:47

Kraj prvog poluvremena na utakmicama u Štutgartu i Frankfurtu

Glavni arbitri su svirali kraj na utakmicama u Frankfurtu i Štutgartu. Na oba meča u grupi E nakon 45 minuta igre nema pobednika.

26.06.2024. 18:43

42. minut: Najbolja šansa za Ukrajinu u prvom poluvremenu

Nekoliko odličnih dodavanja Ukrajinaca, centrirao je Jaremčuk iako je mogao i sam da završi akciju, a na drugoj stativi je kasnio Dovbik.

26.06.2024. 18:37

37. minut: GOOOL! Razvar Marin donosi izjednačenje Rumuniji!

Razvar Marin je bio precizan sa "bele tačke" i doneo izjednačenje Rumuniji.

36. minut: Penal za Rumuniju!

Iako je u prvih mah delovalo da je kontakt bio van kaznenog prostora, nakon reakcije iz VAR sobe glavni arbitar je pokazao na belu tačku.

26.06.2024. 18:34

34. minut: Lukav pokušaj De Brujena

Probao je Kevin De Brujne iz slobodnog udarca da nadmudri protivničkog golmana. Trubin je očekivao centaršut, a Belgijanac je šutirao direktno na gol. Ipak, lopta je završila pored stative.

26.06.2024. 18:33

33. minut: Nešto mirniji period igre na oba meča

Nešto mirniji period igre na oba meča trenutno. Stiče se utisak da je Belgija bliža pogotku, dok Rumuni nisu pripretili od primljenog gola.

26.06.2024. 18:24

24. minut: GOOOL! Ondrej Duda donosi prednost Slovačkoj!

Nakon perioda igre gde je Rumunija bila nešto konkretnija, Ondrej Duda donosi prednost Slovačkoj nakon centaršuta Kucke.

26.06.2024. 18:22

22. minut: Jaremčuk pokušava sa distance

Prvi šut u okvri gola beleži i Ukrajina. Jaremčuk je pokušao šutem sa distance, ali je Kastels bio smiren i lako otklonio opasnost.

26.06.2024. 18:21

20. minut: Mirnije period igre na obe utakmice

Nešto mirnije period igre na obe utakmice. Stiče se utisak da je Belgija za nijansu bolja od Ukrajine, dok je Rumunija imala bolje prilike za gol od Slovačke.

26.06.2024. 18:12

11. minut: Odlična intervencija Dubravke

Imala je Rumunija sjajnu priliku preko Andree Racijua koji je plasirao loptu, a Dubravka je sačuvao mrežu Slovačke odličnom intervencijom.

26.06.2024. 18:11

10. minut: Slovaci vezuju kornere, ali bez opasnosti po gol Rumunije

Slovačka je za kratak period veza dva kornera i uputila dva šuta ka golu, ali nijedan nije ozbiljnije ugrozio protivničkog golmana.

26.06.2024. 18:08

7. minut: Belgija preti preko Lukakua

Nakon nešto sporijeg ulaska svih ekipa na utakmicama poslednjeg kola grupe E, prvi šut u okvir gola beleži Romelu Lukaku.

26.06.2024. 18:00

Počele su utakmice u Frankfurtu i Štutgartu

Počele su poslednje utakmice u grupi E. Sve reprezentacije i dalje mogu do plasmana u nokaut fazu, a i sve četiri ekipe i dalje mogu do liderske pozicije u grupi.

26.06.2024. 17:15